Запис відео з екрану на Android

Раніше я писав про те, як записати відео з екрану комп'ютера, тепер же мова піде про те, як зробити те ж саме на Android планшеті або смартфоні. Починаючи з версії Android 4.4, з'явилася підтримка записи екранного відео, причому для цього не обов'язково мати root доступ до пристрою - можна використовувати інструменти Android SDK і USB підключення до комп'ютера, що офіційно рекомендує Google.

Однак є можливість запису відео і за допомогою програм на самому пристрої, правда для цього root доступ уже буде потрібно. Так чи інакше, для того, щоб записати те, що відбувається на екрані вашого телефону або планшета, на ньому повинна бути встановлена ​​версія Android 4.4 або новіша.

Запис екранного відео на Android за допомогою Android SDK

Для даного способу вам потрібно завантажити Android SDK з офіційного сайту для розробників - https://developer.android.com/sdk/index.html, Після завантаження розпакуйте архів у зручний для вас місце. Установка Java для запису відео не потрібно (згадую про це, оскільки повноцінне використання Android SDK для розробки додатків вимагає Java).

Ще один необхідний пункт - включити налагодження по USB на вашому Android пристрої, для цього виконайте наступні кроки:

  1. Зайдіть в налаштування - Про телефоні і кілька разів натисніть по пункту "Номер збірки", поки не з'явиться повідомлення, що тепер ви розробник.
  2. Поверніться до головного меню налаштувань, відкрийте новий пункт "Для розробників" і поставте позначку "Налагодження по USB".

Підключіть ваш пристрій до комп'ютера через USB, зайдіть в папку sdk / platform-tools розпакованого архіву і, утримуючи Shift, клацніть в порожньому місці правою кнопкою миші, після чого виберіть пункт контекстного меню "Відкрити вікно команд", з'явиться командний рядок.

У ній введіть команду adb devices.

Ви побачите або список підключених пристроїв, як це показано на скріншоті, або повідомлення про необхідність дозволити налагодження для даного комп'ютера на екрані самого Android пристрою. Дозвольте.

А тепер переходимо безпосередньо до запису екранного відео: введіть команду adb shell screenrecord /sdcard /video.mp4 і натисніть Enter. Тут же почнеться запис за все, що відбувається на екрані, а запис буде зберігатися на карту SD або в папку sdcard, якщо у вас тільки вбудована пам'ять на пристрої. Для зупинки запису натисніть клавіші Ctrl + C в командному рядку.

Відео записано.

За замовчуванням, запис проводиться в форматі MP4, з дозволом екрану вашого пристрою, бітрейтом 4 Мбіт в секунду, обмеження за часом становить 3 хвилини. Однак деякі з цих параметрів ви можете задати самостійно.Подробиці про доступні налаштуваннях ви можете отримати, використовуючи команду adb shell screenrecord -help (Два дефіса - це не помилка).

Додатки Android, що дозволяють записувати екран

Крім описаного способу, ви можете встановити один з додатків з Google Play для цих же цілей. Для їх роботи потрібна наявність root на пристрої. Пара популярних додатків для запису екрану (насправді їх набагато більше):

  • SCR Screen Recorder
  • Android 4.4 Screen Record

Незважаючи на те, що відгуки про додатки не самі приємні, вони працюють (я думаю, що негативні відгуки викликані тим, що користувач не зрозумів про необхідні умови для роботи програм: Android 4.4 і root).