Все про загадкову кнопці WPS на роутері

На багатьох пристроях для роздачі інтернету, іменованих Wi-Fi-роутерами, є така чарівна кнопка, як WPS або ж QSS (на деяких девайсах). Ця абревіатура розшифровується як Wi-Fi Protected Setup і Quick Security Setup відповідно. Перекладаючи на російську мову, це означає "захищена настройка Wi-Fi". Як ви могли здогадатися, обговорювана технологія дозволяє легко і просто здійснити настройку різних параметрів. Наприклад, так можна підключитися до мережі бездротового з'єднання натисненням однієї лише клавіші. Але знань про те, що за допомогою її можна зробити чималу кількість різних речей, мало. Тому познайомимося ближче з кнопкою WPS на модемі.

Кнопка WPS найчастіше знаходиться в задній частині роутера

Підключення смартфона або планшета до мережі

Якщо ви виявили таку чарівну клавішу на своєму пристрої, то беріть в руки свій смартфон або планшет, тому що зараз ми будемо підключатися до бездротового з'єднання за допомогою захищеної настройки Wi-Fi.

  1. Переходимо в меню Wi-Fi налаштувань пристрою і включаємо його.
  2. Чекаємо появи в списку нашої мережі. Натискаємо на неї. Девайс запропонує вам ввести пароль, але ми шукаємо "Розширені параметри".
  3. Потім у вікні тиснемо на WPS і кнопку Push.
  4. Тепер натискаємо на нашу обговорювану клавішу на роутері, а на смартфоні або планшеті вибираємо "Підключити". Чекаємо завершення процесу. Коли відбудеться таке підключення, ви можете відпустити кнопку на модемі.

Підключення репитера Wi-Fi-сигналу

Також ви можете без проблем всього в три простих кроки підключити повторювач бездротового сигналу (пристосування для збільшення зони дії Wi-Fi):

  1. Натискаємо на нашу клавішу на вихідному роутере.
  2. Аналогічно робимо з репитером.
  3. Чекаємо, коли почнеться роздача.

Як бачите, установка параметрів деяких типів підключень здійснюється всього в пару кліків. В цьому і полягає принадність зазначеної технології. Однак, вона має і деякі мінуси. Давайте торкнемося і дане питання.

Проблема безпеки WPS

Як і будь-яка бездротова система, захищена настройка Wi-Fi має свої недоліки. До одного з них відноситься кілька слабка безпеку. Тобто ймовірність злому роутера тут більше, ніж при стандартному з'єднанні. Однак, в домашніх умовах боятися цього не потрібно (особливо в приватному секторі). Це є загрозою більше в офісі, коли дуже багато людей.

Тепер ви знаєте, що таке WPS на роутері і для чого потрібно дане з'єднання. Також ми розглянули два невеликих прикладу використання зазначеної технології та її переваги. Крім цього, ми дізналися про деяку уразливості безпеки. У коментарях діліться своїм досвідом користування WPS і розкажіть, як вам допомогла ця дивовижна здатність з'єднання.