Вибір антени для дачі

Багато з нас з наближенням весняно-літнього періоду все частіше відправляються за місто відпочити від суєти мегаполісу, насолодитися природою і свіжим повітрям. Але при цьому мало хто готовий відмовитися від таких благ цивілізації, як інтернет і телебачення. З інтернетом все більш-менш зрозуміло: досить купити USB-модем з сім-картою мобільного оператора, чия зв'язок доступна в зоні розташування заміського будинку. Телевізійна ж мережу поки не настільки розвинена, хоча з кожним роком мережа охоплення стає все ширше.

Перш ніж вибрати антену для дачі, необхідно визначитися, який вид телебачення ви хочете дивитися:

 • супутникове ТБ;
 • цифрове ефірне ТБ;
 • аналогове ефірне ТБ.

Варіанти кабельного і інтернет-телебачення розглядатися не будуть, оскільки вони рідко доступні за містом або занадто дорогі. І також немає сенсу окремо говорити про аналогове ефірне ТБ, цей стандарт поступово відживає своє, цифровий сигнал став більш доступний і зручний.

Супутникова антена

Найбільші оператори супутникового ТБ - це НТВ + і Триколор. Вони продають своє обладнання комплектами на один, два і більше телевізорів і з пакетом підписки.Безсумнівним плюсом є доступність телеканалів у високій якості навіть у віддалених від міста районах. Антена приймає сигнал з супутника, необхідно лише відсутність перешкод на шляху прийому. Це як раз ідеальний варіант для дачі, оскільки в місті при тісній забудові можуть виникнути проблеми при установці на нижніх поверхах. На дачі ж досить поставити на дах або на фасад вгорі будинку і ви зможете насолоджуватися сучасним телебаченням в будь-який час дня і ночі.

Супутникова антена Триколор ТВ

Самі супутникові антени розрізняються діаметром. Чим він більший, тим краще приймається сигнал. НТВ + використовують антени 70 або 90 см, Триколор пропонує вибрати з 55, 70 і 80 см. Можна і придбати самому окремо, але, як правило, краще звернутися до консультантів оператора, які підберуть найкращий варіант саме для вашої місцевості та умов.

У супутникового ТБ є і ряд мінусів:

 • Дороге обладнання. Комплект на один телевізор з підпискою на рік обійдеться від 7000 рублів. Для більш ніж одного TV потрібно додаткове обладнання, плюс ресивер на кожен, ціна вже буде близько 12-13 тисяч рублів.
 • Платна підписка.За доступ до телебачення зазвичай проводиться оплата за рік. Тобто якщо ви буваєте на дачі кілька місяців в році або тільки по вихідним, то ви за фактом оплачуєте те, чим не користуєтеся.

Комплект супутникового телебачення НТВ +

Мабуть, на цьому мінуси супутникових антен і закінчуються. Виберіть для дачі супутникову антену і комплект Триколор або НТВ +, якщо:

 • ви часто дивитеся ТБ в заміському будинку на сучасному телевізорі з великим екраном;
 • грошове питання не має для вас істотного значення;
 • вам необхідно якість і доступність великої кількості каналів.

Фахівці операторів проконсультують вас за кращим технічному рішенню на вашій території. За кількістю каналів є різні пропозиції, в середньому в районі 200, але у НТВ + на даний момент є економ-тариф на 69 каналів.

ефірні антени

Якщо супутникові антени розрізняються лише діаметром, то з ефірним ТБ все трохи складніше. Вирішити, яку телевізійну антену вибрати для дачі, можна на підставі віддаленості її розташування від провідної мовлення вишки.

Ефірна аналогова антена

Антени класифікуються на наступні типи:

 • За типом установки:
 1. Кімнатні для установки всередині приміщень. Працюють тільки в зоні впевненого прийому, тобто там, де високий рівень сигналу від вишки. Як правило, підходять тільки для міських умов.
 2. Зовнішні встановлюються на дах або на фасад. На якість прийому, крім віддаленості, впливає наявність перешкод, наприклад, щільна забудова. Важлива і сторона, в яку спрямована антена.
 • За діапазону частот:
 1. Канальні приймають тільки окремі частотні канали, використовуються в спеціальних умовах і не призначені для широкого споживача.
 2. Діапазонні приймають або метрові хвилі, або дециметрові (ДМВ). Цифрове ефірне телебачення в РФ віщає в діапазоні ДМВ, тому для прийому досить дециметровому антени.
 3. Усехвильові здатні приймати як метровий, так і дециметровий діапазон.
 • За типом посилення:
 1. Пасивні - приймають і підсилюють сигнал за рахунок своєї геометрії, не підключаються до мережі і не мають ніяких підсилюють пристроїв. Такий антени може не вистачити для якісного прийому, зате вона сама по собі не створює перешкод і шумів.
 2. Активні оснащені електронним підсилювачем, який може розташовуватися як всередині її, так і окремо.
 3. Спрямовані антени з високим посиленням - використовуються при великій віддаленості від передавальної вишки.
ВАЖЛИВО. Підсилювач створює власні шуми, що може бути причиною перешкод і неякісного зображення. Не використовуйте антени з підсилювачем на тих територіях, де хороший рівень сигналу. Не купуйте без необхідності занадто сильні підсилювачі, а також прилади невідомих китайських фірм і підробки.

Вибір ТВ-антени

Щоб вибрати антену для цифрового ефірного ТБ:

 • Зайдіть на офіційний сайт Цифрового ефірного телебачення http://rtrs.ru.

  Російська телевізійна і радіомовна мережа

 • Ви будете автоматично перенаправлені на свій регіон мовлення, там відкрийте карту розташування вишок.
 • По карті визначте відстань від розташування вашої дачі до найближчої вишки. Для цього знайдіть місце, де знаходиться будинок, поставте туди курсор і сайт видасть інформацію про найближчих веж, відстані до них і який мультиплекс доступний для прийому.
 • Виходячи з отриманих даних, виберіть відповідну за технічними характеристиками антену.

Мультиплекс - це пакет каналів, які транслюються на певній частоті.На відміну від аналогового цифрове ТБ дозволяє передавати більше одного каналу однієї і тієї ж частоті. У Росії на цей час працюють два мультиплекси стандарту DVB-T2, кожен по 10 каналів. Ведеться робота над створенням і розвитком третього мультиплексу, але поки все впирається у брак частот. У міру відходу від аналогового ТБ можливості і доступність цифрового будуть розширюватися.

Переваги підключення на дачі ефірного цифрового телебачення:

 • Низька вартість необхідного обладнання. Як правило, якщо у вас сучасний телевізор, то досить тільки антени і кабелю. А цифровий приймач вже вбудований в TV. Якщо ж телевізор старий, то необхідно придбати DVB-T2 приставку, яка теж коштує недорого в порівнянні з супутниковим ресивером. Ціна залежить від функцій і починається від 700 рублів. Антени можна придбати від 200 р. і вище.
 • Мовлення безкоштовне і за перегляд першого і другого мультиплексу платити не потрібно. Чи буде платним третій мультиплекс, поки сказати складно.
 • Цифрова якість сигналу. Ви отримуєте 20 каналів в цифровій якості і з необмеженим доступом. У третьому мультиплексі передбачається передача HD-відео.

Мультиплекс: перелік каналів

З мінусів можна назвати лише недостатньо розвинену мережу ретрансляторів. Тобто цілком можливо, що ваш заміський будинок знаходиться на дуже великій відстані від вишок і неможливо отримати ніякої антеною, навіть з підсилювачем. Але такі ситуації зустрічаються все рідше, тому що мережа цифрового ефірного телебачення постійно розширюється, будуються все нові вишки в різних куточках країни.

Щоб вибрати антену для дачі, зверніть увагу на коефіцієнт посилення. Саме цей параметр визначає приймаючу здатність антени. Якщо значення вище 40-45 дБ, то, швидше за все, перед вами товар недобросовісного виробника, який просто завищує показники.

Якщо дача в межах міста або в зоні впевненого прийому, вибирайте будь-яку зовнішню антену без підсилювача. Можна спробувати встановити біля вікна і кімнатну, якщо ви розташовуєтеся близько до ретранслятору і в зоні невисокою забудови. Поговоріть з сусідами, щоб дізнатися, наскільки впевнений сигнал у вашій місцевості.

Якщо відстань до вишки більше 30-40 км, краще використовувати антени з підсилювачем. Вони здатні прийняти сигнал і на відстані 100 км.Серед асортименту на ринку можна виділити наступних виробників:

 • Дельта - російська фірма-виробник антенних систем, активних і пасивних, виконаних зі сталі або алюмінію, покритих спеціальними фарбами, що витримують несприятливі погодні умови. Ціновий діапазон 700-1500 рублів, різні коефіцієнти посилення.
 • Locus - також російський виробник, який працює в тому ж ціновому діапазоні, що і Дельта. Пропонує як кімнатні, так і зовнішні антени. У серії "Зеніт" представлені сталеві логоперіодічеськие антени, коефіцієнт посилення до 18-20 дБи, "Ефір" з КУ до 27-30 дБи і алюмінієві "Меридіан" з КУ 30-37 дБи. У серії "Меридіан" кращі показники співвідношення посилення-шум.

При виборі антени для дачі зверніть увагу на наступні моменти:

 • можливість правильної установки (монтажу на необхідній висоті);
 • правильність підключення, наприклад, використання якісного кабелю, який не буде приводити до погіршення сили і чистоти сигналу.

Таким чином, щоб вибрати антену для дачі, визначитеся, який вид телебачення ви хочете дивитися. У разі якщо це ефірне цифрове, визначте, наскільки далеко знаходиться найближча вишка.Якщо до 30 км, то доволі пасивною антени. Якщо більше, то придбайте активну. Чим більше відстань, тим вищий коефіцієнт посилення вам потрібно. І пам'ятайте, що часто не настільки важливі характеристики антени, як її правильне розташування.