Вибираємо і налаштовуємо мережеву аутентифікацію

Мережева аутентифікація - це те, з чим щодня стикається велика кількість користувачів інтернету. Деякі люди не знають про те, що означає цей термін, а багато хто навіть не підозрюють про його існування. Практично всі користувачі всесвітньої павутини починають робочий день з того, що проходять процес аутентифікації. Вона потрібна при відвідуванні пошти, соціальних мереж, форумів та іншого.

Користувачі зіштовхуються з аутентифікацією кожен день, самі того не підозрюючи.

зміст

 • 1 Що означає слово аутентифікація і принцип роботи
 • 2 Яку мережеву ідентифікацію вибрати
  • 2.1 Переходимо до налаштувань маршрутизатора
  • 2.2 Захищаємо бездротову мережу

Що означає слово аутентифікація і принцип роботи

Аутентифікація - це процедура, за допомогою якої відбувається перевірка призначених для користувача даних, наприклад, при відвідуванні того чи іншого ресурсу глобальної мережі. Вона виробляє звірку даних, що зберігаються на веб-порталі, з тими, які вказує користувач. Після того як аутентифікація буде пройдена, ви отримаєте доступ до тієї чи іншої інформації (наприклад, своєї поштової скриньки). Це основа будь-якої системи, яка реалізована на програмному рівні.Найчастіше вказаний термін утилізує понад прості значення, такі як:

 • авторизація;
 • перевірка автентичності.

Щоб пройти аутентифікацію, необхідно ввести логін і пароль для вашого облікового запису. Залежно від ресурсу, вони можуть мати істотні відмінності один від одного. Якщо експлуатувати ідентичні дані на різних сайтах, то ви піддасте себе небезпеки крадіжки вашої персональної інформації зловмисниками. У деяких випадках зазначені відомості можуть видаватися автоматично для кожного користувача. Щоб ввести потрібні дані, як правило, використовується спеціальна форма на ресурсі глобальної мережі або в певному додатку. Після введення потрібної інформації, вони будуть відправлені на сервер для порівняння з тими, які є в базі. Якщо вони співпали, то ви отримаєте доступ до закритої частини сайту. Ввівши неправильні дані, веб-ресурс повідомить про помилку. Перевірте їх правильність і введіть ще раз.

Яку мережеву ідентифікацію вибрати

Багато хто замислюється над тим, яку мережеву ідентифікацію вибрати, адже їх існує кілька типів. Для початку потрібно визначитися з будь-якої з них.На основі отриманих відомостей кожен вирішує самостійно, на якому варіанті зупинитися. Одним з найновіших стандартів мережевої аутентифікації є IEEE 802.1х. Він отримав широку підтримку практично у всіх девелоперів обладнання і розробників програмного забезпечення. Цей стандарт підтримує 2 методу аутентифікації: відкриту і з використанням пароля (ключа). У випадку з відкритим методом одна станція може підключитися до іншої без необхідності авторизації. Якщо вас не влаштовує це, то необхідно утилізувати метод з використанням ключа. У випадку з останнім варіантом пароль шифрується одним з методів:

 • WEP;
 • WPA-персональна;
 • WPA2-персональна.

Найбільш відповідний варіант можна встановити на будь-якому роутере.

Переходимо до налаштувань маршрутизатора

Навіть непідготовлений користувач без проблем зробить всі необхідні конфігурації. Для встановлення приладу, необхідно підключити його до персонального комп'ютера за допомогою кабелю. Якщо це дія виконана, то відкрийте будь-який веб-оглядач та в адресному рядку наберіть http://192.168.0.1, потім натисніть Enter. Зазначена адреса підходить практично для будь-якого девайса, але більш точну інформацію можна прочитати в інструкції.До речі, цю дію як раз і є аутентификацией, після проходження якої ви отримуєте доступ до закритої інформації вашого роутера. Ви побачите запит на вхід в інтерфейс, який допоможе виконати необхідні настройки. Якщо логін і пароль ніхто не міняв, то за замовчуванням практично у всіх моделях від різних компонувальник використовується слово admin в обох полях. Куплений маршрутизатор має відкриту бездротову мережу, так що до неї можуть підключитися всі бажаючі. У тому випадку, якщо вас це не влаштовує, її необхідно захистити.

Захищаємо бездротову мережу

У різних моделях назви меню і підміню можуть відрізнятися. Для початку потрібно зайти в меню роутера і вибрати налаштування бездротової мережі Wi-Fi. Вказуємо ім'я мережі. Його бачитимуть всі бездротові пристрої, які необхідно підключити до приладу. Далі нам необхідно вибрати один зі способів шифрування, список яких наведено вище. Ми рекомендуємо експлуатувати WPA2-PSK. Зазначений режим є одним з найбільш надійних і універсальних. У відповідному полі потрібно вписати придуманий вами ключ. Він буде використовуватися для підключення до бездротової мережі девайса вашими пристроями (смартфонами, ноутбуками, планшетами та іншими гаджетами).Після того як всі перераховані вище дії будуть виконані, бездротова мережа буде повністю захищена від несанкціонованого підключення до неї. Ніхто не зможе користуватися вашим трафіком, не знаючи пароля аутентифікації.

Щоб встановлюється пароль зміг максимально захистити вашу мережу від несанкціонованого підключення, він повинен складатися з досить великої кількості символів. Рекомендується використовувати не тільки цифри, але і букви верхнього і нижнього регістрів.