Вибираємо роутер для Білайну: на що потрібно звертати увагу при виборі

У кожного провайдера є свої особливості технології надання інтернет-послуг абонентам. У 2015 році практично всі провайдери забезпечують своїм користувачам високошвидкісний інтернет плюс додаткові послуги в залежності від потреб абонентів.

Для підключення інтернету можна використовувати як фірмові роутери, так і універсальні

Природно, підключаючись до інтернету, ми намагаємося зробити свою роботу максимально комфортною. У цьому сенсі Wi-Fi-роутери міцно увійшли в число необхідного обладнання для більшості інтернет-користувачів.

зміст

 • 1 Як вибрати маршрутизатор
  • 1.1 Рекомендації від провайдера
  • 1.2 самостійний вибір
 • 2 висновок

Як вибрати маршрутизатор

Зіткнувшись з вибором устаткування для домашньої мережі в 2015 році, користувач повинен враховувати кілька факторів:

 • швидкість інтернет-підключення (ширину каналу), що надається йому за договором;
 • кількість обладнання, яке буде працювати через роутер (крім комп'ютерів і мобільних пристроїв, це можуть бути IP-телефони, Smart-телевізори, принтери та інше);
 • додаткові послуги від провайдера (наприклад, цифрове телебачення).

У 2015 році більшість пристроїв працює на найсучаснішому стандарті Wi-Fi - 802.11ac, тобто ваш маршрутизатор теж повинен його підтримувати. Крім того, мережа Білайн використовує зашифрований канал VPN - а це додаткове навантаження на процесор маршрутизатора.

З огляду на вищевикладені умови, сам собою напрошується висновок, що роутер для використання в мережах цього провайдера повинен відповідати певним вимогам. Відразу відпадають моделі з частотою процесора менше 600 МГц і об'ємом оперативної пам'яті менше 64 МБ - тобто старенькі D-Link-й серії 300 і подібні просто не підійдуть для швидкостей, які забезпечуються даними постачальником послуг.

Рекомендації від провайдера

Щоб полегшити користувачу вибір, у Білайну є рекомендовані варіанти маршрутизаторів, вже готові для роботи саме в їх мережах. Потрібну модель можна придбати в інтернет-магазині провайдера або прямо в офісі. При цьому ви зможете врахувати всі умови і зробити дійсно правильний вибір.

До продажу пропонуються моделі, вже прошиті і налаштовані для роботи в мережі Білайну з урахуванням тарифу, обраного користувачем. Наприклад, роутер "Білайн SmartBox One" вам запропонують при придбанні комплекту "Домашній інтернет + Цифрове ТБ".Дводіапазонного передавача Wi-Fi цілком вистачить для квартири з будь-якою кількістю приймаючих пристроїв.

"Білайн Smart Box PRO" - більш потужна модель для широкого спектра задач. Wi-Fi-передавачі, що працюють за стандартом 802.11ac в діапазонах 2,4 і 5 ГГц зможуть забезпечити передачу даних на швидкості до 867 Мбіт / c, плюс IPTV. Крім того, є виділений порт для IPTV, 2 порти USB. Відповідно, цей варіант краще підійде для приміщення великої площі і з великою кількістю пристроїв, що підключаються.

Таким чином, роутер можна вибрати вже на етапі укладання договору з провайдером: вам буде запропоновано варіант, рекомендований саме для вашого тарифу.

самостійний вибір

Якщо з якоїсь причини ви не можете або не хочете купувати роутер у фірми, ми можемо порадити вам моделі, які підійдуть для вашого тарифу на підставі їх технічних характеристик. Наприклад, на 2015 рік Білайн пропонує тарифні плани по 50 і 100 Мбіт / с, з цифровим телебаченням або без нього, плюс преміальний тариф зі швидкістю до 360 Мбіт / с. З огляду на вимоги до якості зв'язку в кожному з цих випадків, на 2015 рік вимальовується такий список:

 1. Для тарифу 50 Мбіт / с без ТВ підійдуть моделі TP-Link TL-WRD3600 (або 3500) або Asus RT-N10 (або 12).

 1. Якщо у вас 50 Мбіт / с і цифрове ТБ, придивіться до Zyxel Keenetic II, ASUS RT-N14U або знову-таки до TP-Link TL-WRD3600

 1. Для швидкості в 100 Мбіт / с можемо порадити ASUS RT-N66U - він підійде і для тарифу з цифровим ТБ. Крім нього, для цифрового ТБ на цій швидкості можемо порадити Zyxel Keenetic Ultra і TP Link TL-WRD4300

 1. І нарешті, найпотужніші моделі для високошвидкісних тарифів. Швидкість в 360 Мбіт / с точно витягнуть роутери TP-Link Archer C7 і ASUS RT-AC66U (або АС-68).

висновок

Ось і все, що вам потрібно знати, вибираючи маршрутизуюче пристрій для роботи в мережі Білайну. Ви можете звернути увагу на рекомендовані провайдером для 2015 року моделі, або ж підібрати за технічними характеристиками інші варіанти, які краще підійдуть для ваших завдань. А який у вас роутер? Що можете сказати про нього?