Вибір формату файлової системи для Android

Карти пам'яті використовуються практично в кожному пристрої на операційній системі Android. І незважаючи на те що в новітніх моделях спостерігається тенденція до поступової відмови від їх використання за рахунок збільшення обсягу внутрішнього накопичувача, вони як і раніше продовжують відстоюватися вельми популярними. Вони займають мінімум місця, дозволяють багаторазово перезаписувати дані, а також мають високу швидкість обміну інформацією.

Вірно підібраний формат при форматуванні флешки підвищить стабільність роботи Android-пристрої.

Час від часу виникає потреба форматувати флешку на вашому пристрої. Причини можуть бути різними - якась несправність, повільна робота, поява помилок запису або читання або ж просто вам потрібно підготувати аксесуар для роботи на новому пристрої. У цей момент у багатьох виникають питання, яка файлова система найбільш кращим чином підійде вашій девайсу. Якщо форматувати картку пам'яті прямо на пристрої, всі параметри підбираються автоматично, то при форматуванні через комп'ютер є чотири формату, які можна вибрати зі списку.

Давайте розберемося, чим вони відрізняються один від одного, і з'ясуємо, який формат карти пам'яті є найбільш підходящим для вашого Android-пристрої, адже від правильного вибору буде залежати стабільність роботи смартфона або планшета.

зміст

 • 1 Вибір файлової системи
  • 1.1 FAT
  • 1.2 FAT32
  • 1.3 NTFS
  • 1.4 exFAT
 • 2 висновки

Вибір файлової системи

FAT

Найстаріший варіант файлової системи. Сьогодні практично не використовується, так як вже морально застарів. Має безліч обмежень, наприклад, максимальний обсяг носія, який можна використовувати - 2 гігабайти. Сьогодні такі флешки практично ніхто не використовує, так як на них толком нічого не запишеш. Чого говорити, якщо займане деякими іграми простір може досягати 4-5 гігабайт. Тому відразу ж відкидаємо цей варіант. Новітні версії Windows навіть не пропонують його.

FAT32

Вельми популярний в наш час формат файлової системи. Така флешка може використовуватися в безлічі пристроїв, включаючи побутові DVD-програвачі, телевізійні приставки, фотопринтери, фото- і відеокамери, і багато інших. За великим рахунком, на сьогоднішній день це найбільш сумісний формат. Які його технічні особливості?

 • Швидка швидкість запису і читання з носія.
 • Мінімальні вимоги до обсягу оперативної пам'яті.
 • Повна сумісність з усіма існуючими операційними системами і багатьма іншими гаджетами.
 • Максимальний обсяг записуваного файлу - 4 ГБ.
 • Обмеження на кількість папок і містяться в них файлів.

NTFS

Не менш популярний, ніж FAT32, формат, де-факто є стандартом для комп'ютерів, що працює під управлінням операційної системи Windows. Багато розробники рекомендують віддавати перевагу саме йому, так як по ряду показників він перевершує свого конкурента. У чому саме?

 • Краща захищеність даних.
 • Відсутність обмежень на розмір записуваного файлу і кількості файлів в одній папці.
 • Більш висока стабільність роботи диска.
 • Більш високі вимоги до обсягу оперативної пам'яті.
 • У деяких випадках більш низька швидкість передачі даних.

exFAT

Сама сучасний формат, який використовується за умовчанням в більшості нових мобільних гаджетів. За великим рахунком, об'єднує в собі всі кращі сторони FAT32 - високу швидкість роботи, мінімальні вимоги до обладнання, - і NTFS - відсутність обмежень на кількість файлів і кількість збережених даних, а також високу захищеності і надійність.При використанні сучасного смартфона або планшета краще віддати перевагу саме йому.

висновки

Вибираючи між FAT32, exFAT і NTFS, орієнтуйтеся на обсяг і клас вашої флешки, а також рік випуску девайса. Якщо обсяг картки пам'яті - до 4 ГБ, можна спокійно форматувати її в FAT32. Якщо більше - краще exFAT, так як в разі застосування NTFS іноді можуть виникати проблеми несумісності. Якщо ви боїтеся помилитися, форматуйте флешку прямо на девайсі Android. Цій темі присвячена ось ця стаття на нашому сайті. У коментарях пишіть нам про те, який тип файлової системи ви вибираєте при форматуванні флешки для вашого Андроїд-пристрої.