Вибір ігровий відеокарти для комп'ютера

У цій статті ми спробуємо визначитися з питанням, яку ігрову відеокарту для комп'ютера краще вибрати. Для наочності будемо говорити про відкритих INVIDIA. З Radeon історія трохи гірше - вони трохи відрізняються, але можна орієнтуватися на конкретні характеристики карток. Складається стаття з двох частин: перша містить загальну інформацію по виробникам, нюансам вибору і частим помилок, а друга частина - це порівняння конкретних моделей ігрових відеокарт, яке підкріплено реальним тестуванням.

зміст

 • 1 вступ
 • 2 Казки про нових поколіннях відеокарт
 • 3 Вибір відеокарти в своєму ціновому сегменті
 • 4 Огляд конкретних моделей і порівняльний графік
  • 4.1 Відкрите середньої цінової категорії
  • 4.2 дорогі відеокарти
 • 5 висновок

вступ

Отже, вибір відеокарти - це дуже тонка і багатогранна штука, і залежить вона від багатьох чинників. В першу чергу - від вашого бюджету і потреб. Варто враховувати, що в кожному місті і в будь-якому магазині ціни на одну і ту ж карту можуть бути абсолютно різними. Для полегшення пошуку підходящої карти можна схитрувати і взяти для відправної точки одну з відеокарт, яка підходить вам за ціною, а інші пристрої вже порівнювати з нею.

GTX 660 - дуже хороший і відповідний варіант за свої гроші, який дозволяє пограти в більшість сучасних ігор на середніх налаштуваннях. Саме з нею я і пропоную порівнювати Radeon і GeForce, - це дозволить заощадити величезну кількість часу при виборі. В інтернеті можна знайти багато сайтів, тестів, хороших аналізів і порівняльних таблиць, але вивчення всього цього займе занадто багато часу. Тому, якщо ви візьмете за відправну точку GTX 660, це заощадить вам не тільки гроші, але і час.

У цій статті ми допоможемо підібрати оптимальне рішення під ваш бюджет

Казки про нових поколіннях відеокарт

Існує міф про нове покоління відеокарт. До речі, у INVIDIA цифри в назві утворюються не просто так. Перша цифра означає покоління (GTX 660), а дві інші - загальну продуктивність (GTX 660). Так ось, існує думка, що при виході нової серії INVIDIA (наприклад, сьомий), відбувається стрибок продуктивності і нова 750-я карта буде у багато разів могутніше останньої 690-й. Передбачається, що кожна нова відеокарта повинна бути могутніше попередньої і виходить приблизно така драбинка продуктивності.

Саме так зазвичай представляється зростання продуктивності кожної нової серії графічного адаптера

Насправді це не так. Вся лінійка відеокарт підрозділяється на сегменти: бюджетні, середні, посунені, потужні і "звірина". Кожне нове покоління - це розвиток саме сегментів, причому не в рази, а відсотків на 10-15. Фактично драбинка продуктивності буде виглядати ось таким чином:

Зліва - нове покоління, праворуч - попереднє покоління

Якщо придивитися, то можна вивести приблизно наступну аналогію: з кожним новим поколінням виробники зрушують нумерацію карт на 10 одиниць назад. Те, що було 570, стає 660, а то, що було 660, стає 750, - ну і так далі. Звичайно, з кожним новим поколінням зменшується енергоспоживання, рівень шуму, краще охолодження, але в цілому продуктивність не сильно відрізняється.

ВАЖЛИВО. При виході нового покоління, попереднє дуже різко падає в ціні, що грає нам тільки на руку.

Вибір відеокарти в своєму ціновому сегменті

Ще одна порада, як не витратити зайвих грошей. Повернемося до розбивці на цінові сегменти. В середньому ціновому діапазоні ситуація приблизно рівна: чим більше ви платите, тим більше продуктивності отримуєте. Але є тут дві критичні точки. Вони знаходяться біля бюджетного і самого дорогого сегмента.Якщо ви намагаєтеся сильно заощадити, то в нижній точці, при невеликій економії, ви отримаєте в рази гірший продуктивність. Приблизно схожа картина вимальовується і біля дорогих відеокарт. У самій топової скажена ціна, але продуктивність не сильно відрізняється від предтоповой, - від тієї, яка йде прямо перед нею. Тому цілком розумним вибором буде купити одну з цих предтопових відеокарт, - її вам вистачить з запасом на кілька років, та й ваш гаманець скаже вам спасибі.

Так чи важливий об'єм відеопам'яті? Насправді ні. Певні типи графічних карт сегменті від 6000 до 10000 рублів йдуть з 2 Гб пам'яті на борту і цього більш ніж достатньо. Багато людей не можуть зрозуміти, яка відеокарта краще для ігор через поширеного помилки в цьому питанні. Скажімо так, - гігабайти досить цілком, а двох досить буде навіть для гри в здатністю 2560 × 1440 і з чотириразовим згладжуванням. Об'єм пам'яті стає важливим, якщо у вас три і більше моніторів.

Ще один момент - пропускна здатність карти або ширина шини. Вимірюється вона в бітах:

 • 64
 • 128
 • 192
 • 256
 • 384
 • 512

Чим більше, тим краще, звичайно, і це не єдиний показник. Але просто майте на увазі: 128 біт вистачає, 192 - дуже добре, 256 - вже розкіш.А все, що більше цієї цифри - перебір для одного монітора. Якщо ширина шини 64 біта, то нормально пограти ви вже не зможете, в незалежності від кількості пам'яті відеокарти.

Якщо ваш бюджет менше 6000 рублів, то придивіться або до б / у варіантах, або до версій від Radeon. У бюджетному сегменті вони, як правило, за менші гроші дають більшу продуктивність.

Огляд конкретних моделей і порівняльний графік

У другій частині статті ми подивимося, що зараз продається і спробуємо розібратися, що з цього нині, на початку 2017 року, варто купувати. Вибирати будемо з прицілом на ігри в FullHD-дозволі, а орієнтуватися будемо на середні ціни по Яндекс.Маркет. Прошу зауважити, саме на середні, а не на мінімальні. В результаті у нас вийде простий і зрозумілий графік, який допоможе вам зорієнтуватися в сучасному ринку ігрових відеокарт і вибрати найкращий варіант.

Говорити будемо в основному про нові відкритих, також торкнемося парочку відеокарт попереднього покоління і ще одну трохи старше (б / у), просто для порівняння. Тому що вторинний ринок - справа абсолютно відокремлений, де і ціни, і якість продукту можуть сильно варіюватися.Ми не претендуємо на істину в останній інстанції, якщо ви не згодні або у вас є своя думка, - то пишіть про це в коментарях. А тепер давайте перейдемо до суті.

Відкрите середньої цінової категорії

На графіку червоний стовпчик - Radeon, зелений - GeForce, величина визначає продуктивність відеокарти. Синій стовпчик - ціна.

Nvidia GTX 750 Ti буде відмінним варіантом в діапазоні до 10 000 рублів

Почнемо з одного з кращих відеокарт по співвідношенню ціна / продуктивність - це GTX 750ti. У магазинах її вже не знайти, але б / у варіант буде дуже непоганий. Відеокарта може бути як на 2 Гб, так і на 4, при цьому продуктивність не змінюється взагалі. Двухгігового варіанту цілком вистачить для гри з FullHD-дозволом на середніх і середньо-високих настройках з дуже пристойним фреймрейтом. Цю відеокарту однозначно можна назвати хорошим вибором. І, як вже було зазначено вище, це єдина настільки стара відеокарта в нашому огляді.

Далі давайте подивимося на Radeon RX 460, яка також буває в двох варіантах - з 2 і 4 Гб відеопам'яті. За ціною між ними різниця майже в дві тисячі рублів, хоча продуктивність зі збільшенням пам'яті змінюється трохи більше, ніж ніяк. За потужністю вони зліг обганяють той же 750ti.Після презентації багато користувачів покладали великі надії на RX 460. По ідеї, вона повинна була обганяти GTX 950 і при цьому коштувати дешевше. Але, на жаль, цього не сталося. RX 460 знаходиться якраз між GTX 750ti і GTX 950, поступаючись останньому по продуктивності, але наздоганяючи його в ціні. Тому рекомендувати до покупки цю відеокарту ми б не стали. Якщо ваш бюджет обмежений, то краще знайдіть б / у 750ti.

GTX 1050 буде найдорожчим, але і найпродуктивнішим варіантом з представлених п'яти моделей

GTX 950 трішки могутніше, а коштує приблизно стільки ж. Непогана карта для FullHD-дозволи і вже точно для середньо-високих і навіть високих налаштувань. Але впевнено рекомендувати цю відеокарту можна через що вийшла недавно GTX 1050. У обох карт - по 2 Гб пам'яті, і фактично це одне і те ж. Коштують вони однаково, продуктивність відрізняється всього на пару кадрів. Тому, якщо вибирати щось з представлених п'яти карт, то наш вибір падає на GTX 1050. Це найновіша і найпродуктивніша з цього списку, але її ціна складає близько 11000 рублів.

Є ще й GTX 1050ti, яка вийшла разом з GTX 1050. У неї вже 4 Гб пам'яті, і по суті це заміна GTX 960. 1050ti отримав багато схвальних відгуків від зарубіжної преси як дуже хороша бюджетна ігрова відеокарта для FullHD-дозволи. В незалежності від іноземних цін, у нас цю карту можна придбати за 14000 рублів.За продуктивністю вона трохи швидше GTX 1050 і 950. Якщо додати всього тисячу рублів, це перенесе вас в абсолютно іншу категорію відеокарт, яка відсотків на 50-60 могутніше. Я говорю про Radeon RX 470 і GTX 1060 з 3 Гб відеопам'яті. На наш погляд, GTX 1050ti не заслуговує уваги.

Наступними в ціновій сходинці будуть RX 470 (4GB) і GTX 1060 (3GB)

Radeon RX 470 і GTX 1060 - обидві відеокарти знаходяться в одному діапазоні, тобто це прямі конкуренти, і змагаються вони за бюджет в 15000 рублів. Незважаючи на те, що відеокарта від Інвід має на один Гб менше відеопам'яті, судячи з тестів, по фреймрейтом вона все ж випереджає RX 470, причому досить відчутно - на 8-10 кадрів в секунду. Як би сильно вам не подобався трёхгіговий варіант, в цій ціновій категорії у нього немає конкурентів, навіть якщо говорити про б / у картах. За 15000 рублів можна знайти GTX 970, у якого 3,5 Гб відеопам'яті, а продуктивність по суті така ж.

Ви скажете: "А як же RX 480, чому його тут ніде немає?". Справа в тому, що в FullHD-дозволі у RX 470 і RX 480 абсолютно однакова продуктивність. 8 Гб пам'яті абсолютно не рятують RX 480, різниця у них близько 2-3 кадрів в секунду, тобто навіть на рівні похибки. При цьому RX 480 коштує близько 20000 рублів, тому немає сенсу включати цю відеокарту в наш графік.Якщо говорити про 15000 рублів, то ви, напевно, вже зрозуміли, що найкращим варіантом буде - купити GTX 1060 з трьома гігабайтами відеопам'яті. Це дуже непогана відеокарта, яка дозволить пограти в усі сучасні відеоігри на високих, а іноді навіть на ультра настройках.

GTX 1060 6Gb виявився у верхній позиції середнього цінового сегмента

Можна купити GTX 1060 c 6 Гб відеопам'яті, якщо:

 • Вам здається, що 3 Гб відеопам'яті мало;
 • Ви збираєтеся грати з дозволом, більше ніж Full HD;
 • Ви готові витратити на відеокарту 20000 рублів.

Теж дуже непогана відеокарта, конкурент у неї тільки один - RX 480, коштує стільки ж, а по продуктивності практично дорівнює RX 470.

дорогі відеокарти

GTX 1070 і 1080 замикають наш рейтинг

Потужніших відеокарт ATI більше не представило, тому два топових місця в цьому списку займають карти від INVIDIA. Це GTX 1070 за 32000 рублів і GTX 1080, яка коштує приблизно 50000 рублів. За співвідношенням ціна / продуктивність кращою буде 1070. Різниця з 1060 досить відчутна - це приблизно 20-30 зайвих кадрів в секунду. GTX 1070 для FullHD практично надлишковий, це вже більше про Quad HD і 4k-геймінг. У відеокарти значні 8 Гб відеопам'яті. Ви можете її взяти, поки у вас FullHD-монітор, а потім підкоп грошей і придбати більш крутий. Коштує вона цілком осудних грошей як для своєї продуктивності.Якщо ви уважно подивитеся на графік, то зрозумієте, що це одна з кращих карт по співвідношенню ціна / продуктивність.

Що стосується GTX 1080, то поки що це топова одночіпова відеокарта, не рахуючи Titan X Pascal, який стоїть ще більше і продається тільки в Сполучених Штатах. На борту у 1080 - 8 гігабайт пам'яті, при цьому по продуктивності вона відрізняється від 1070 не надто сильно. Різниця є, звичайно, але не така помітна, як між 1070 і 1060. А ось відмінність у ціні - майже дворазове. Так, це потужна відеокарта, але в цьому випадку ви переплачуєте величезні гроші тільки за її статус.

Тепер у вас перед очима - весь графік, і варто коротко пробігтися по тих пристроїв, які гідні нашої уваги.

висновок

Тепер ви знаєте, на що спиратися при виборі відеокарти - на наш графік

Вибір припав на б / у GTX 750ti або GTX 1050. Якщо ваш бюджет трохи більше, то вибирайте RX 470 або GTX 1060. Ну і, звичайно ж, чудова GTX 1070. Так, вона коштує великих грошей, але її ціна цілком відповідає продуктивності, навіть незважаючи на те, що в цьому діапазоні немає конкурентів з боку ATI.

Що маємо в сухому залишку: якщо ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом порядку 20000 рублів, то, в принципі, можна брати будь-яку карту в цій ціновій категорії.Продуктивність у них буде приблизно однакова, а пограти в FullHD-дозволі на високих і навіть максимальних налаштуваннях дозволить кожна ігрова відеокарта для комп'ютера. Яку саме відеокарту вибрати - вирішувати тільки вам. Наш графік у вас перед очима, так що робіть висновки і вдалої покупки!