Windows 10 перезавантажується при виключенні - що робити?

Іноді можна зіткнутися з тим, що при натисканні "Завершення роботи" Windows 10 замість того, щоб вимкнутися, перезавантажується. При цьому виявити причину проблеми, особливо для початківців, як правило, не просто.

У цій інструкції докладно про те, що робити, якщо при виключенні Windows 10 перезавантажується, про можливі причини проблеми і способи виправити ситуацію. Примітка: якщо описується відбувається не при "Завершення роботи", а при натисканні на кнопку харчування, яка в параметрах електроживлення налаштована на завершення роботи, є ймовірність, що проблема в блоці живлення.

Швидкий запуск Windows 10

Найчастіша причина того, то при завершенні роботи Windows 10 перезапускается - включена функція "Швидкий запуск". Навіть скоріше не ця функція, а її неправильна робота на вашому комп'ютері або ноутбуці.

Спробуйте відключити швидкий запуск, перезавантажити комп'ютер і перевірити, чи зникла проблема.

  1. Зайдіть в панель управління (можна почати набирати "Панель управління" в пошуку на панелі завдань) і відкрийте пункт "Електроживлення".
  2. Натисніть по пункту "Дія кнопок харчування".
  3. Натисніть "Зміна параметрів, які зараз недоступні" (для цього потрібно мати права адміністратора).
  4. У вікні, нижче, з'являться параметри завершення роботи.Зніміть позначку "Включити швидкий запуск" і застосуйте зміни.
  5. Перезавантажте комп'ютер.

Після виконання цих дій, перевірте, чи була вирішена проблема. Якщо перезавантаження при виключенні зникла, ви можете залишити все як є (відключений швидкий запуск). Див. Також: Швидкий запуск в Windows 10.

А можете врахувати наступне: часто така проблема буває викликана відсутній або не оригінальними драйверами управління електроживленням, відсутніми драйверами ACPI (якщо потрібні), Intel Management Engine Interface і іншими драйвери чіпсета.

При цьому, якщо говорити про останній драйвер - Intel ME, поширений такий варіант: не найновіший драйвер з сайту виробника материнської плати (для ПК) або ноутбука проблеми не викликає, а новіший, встановлений Windows 10 автоматично або з драйвер-пака, призводить до неправильної роботи швидкого запуску. Тобто ви можете спробувати встановити вручну саме оригінальні драйвери, і, можливо, проблема не буде себе проявляти навіть при включеному швидкому запуску.

Перезавантаження при системному збої

Іноді Windows 10 може перезавантажуватися, якщо під час завершення роботи відбувається системний збій.Наприклад, його може викликати якась фонова програма (антивірус, ще щось) при закритті (яке ініціюється при виключенні комп'ютера або ноутбука).

Можна відключити автоматичну перезавантаження при системних збоях і перевірити, вирішило це проблему:

  1. Зайдіть в Панель управління - Система. Зліва натисніть "Додаткові параметри системи".
  2. На вкладці "Додатково" в розділі "Завантаження і відновлення" натисніть кнопку "Параметри".
  3. Зніміть позначку "Виконати автоматичну перезавантаження" в розділі "Відмова системи".
  4. Застосуйте настройки.

Після цього перезавантажте комп'ютер і перевірте, чи була виправлена ​​проблема.

Що робити, якщо Windows 10 перезапускается при виключенні - відео інструкція

Сподіваюся, один з варіантів допоміг. Якщо ж ні, деякі додаткові можливі причини перезавантаження при виключенні описані в інструкції Windows 10 не вимикається.