Вбудована обліковий запис Адміністратор в Windows 10

Як і в попередніх версіях ОС, в Windows 10 є прихована вбудована обліковий запис Адміністратора, прихована і неактивна за замовчуванням. Однак в деяких ситуаціях вона може виявитися корисною, наприклад, при неможливості будь-яких дій з комп'ютером і створення нового користувача, для скидання пароля і не тільки. Іноді, навпаки, потрібно відключити цей аккаунт.

У цій інструкції докладно про те, як активувати прихований обліковий запис Адміністратор Windows 10 в різних ситуаціях. Також буде розглянуто, як відключити вбудовану обліковий запис адміністратора.

Зазначу, що якщо вам просто потрібен користувач з правами адміністратора, то правильні способи створити такого користувача описані в матеріалах Як створити користувача Windows 10, Як зробити користувача адміністратором в Windows 10.

Включення прихованої облікового запису Адміністратора в звичайних умовах

Під звичайними умовами далі розуміється: ви можете зайти в Windows 10, і ваша поточна обліковий запис також має права адміністратора на комп'ютері. За даних умов, активація вбудованої облікового запису не представляє ніяких проблем.

 1. Запустіть командний рядок від імені Адміністратора (через меню правого кліка по кнопці "Пуск"), є й інші способи відкриття командного рядка Windows 10.
 2. У командному рядку введіть net user Адміністратор / active: yes (Якщо у вас англомовна система, а також на деяких "збірках" використовуйте написання Administrator) і натисніть Enter.
 3. Готово, можна закрити вікно командного рядка. Обліковий запис адміністратора активована.

Для входу в активовану обліковий запис ви можете або вийти з системи, або просто переключитися на знову активованого користувача - і те й інше робиться шляхом натискання Пуск - Значок поточного облікового запису в правій частині меню. Пароль для входу не потрібно.

Вийти з системи також можна через правий клік по пуску - "Завершення роботи або вихід з системи" - "Вихід".

Про включення цього облікового запису Windows 10 в "незвичайних" умовах - в останній частині статті.

Як відключити вбудовану обліковий запис Адміністратор Windows 10

У загальному випадку, щоб відключити обліковий вбудовану обліковий запис адміністратора досить тим же способом, який описаний в першій частині керівництва, запустити командний рядок, після чого ввести ту ж команду, але з ключем / Active: no (Тобто net user Адміністратор / active: no).

Однак, часто зустрічається останнім часом ситуація - коли така обліковий запис єдина на комп'ютері (можливо,це особливість якихось неліцензійних версій Windows 10), а причина, по якій користувач бажає її відключити - частково не працюють функції і повідомлення на зразок "Microsoft Edge неможливо відкрити, використовуючи вбудовану обліковий запис адміністратора. Увійдіть з іншим користувачем і спробуйте ще раз" .

Примітка: перш ніж виконувати описані далі кроки, якщо ви тривалий час пропрацювали під вбудованим адміністратором, і у вас є важливі дані на робочому столі і в системних папках документів (зображень, відео), перенесіть ці дані в окремі папки на диску (так буде простіше їх потім розмістити в папках "звичайного", а не вбудованого адміністратора).

У цій ситуації правильним шляхом вирішення проблеми і відключення вбудованої облікового запису адміністратора Windows 10 буде наступний:

 1. Створіть новий обліковий запис одним із способів, описаних в статті Як створити користувача Windows 10 (відкриється в новій вкладці) і надайте новому користувачеві права адміністратора (описано в тій же інструкції).
 2. Вийдіть з поточної вбудованої облікового запису Адміністратор і зайдіть до новоствореної - призначену для користувача, а не вбудовану.
 3. Увійшовши, запустіть командний рядок від імені адміністратора (використовуйте меню правого кліка по пуску) і введіть команду net user Адміністратор / active: no і натисніть Enter.

При цьому, вбудована обліковий запис адміністратора буде відключена, а ви зможете користуватися звичайним обліковим записом, також з необхідними правами і без обмеження функцій.

Як включити вбудовану обліковий запис адміністратора, коли вхід в Windows 10 неможливий

І останній можливий варіант - вхід в Windows 10 неможливий з тієї чи іншої причини і вам потрібно активувати обліковий запис Адміністратор для того, щоб зробити дії по виправленню ситуації.

В даному контексті існує два найбільш поширених сценарію, перший з яких - ви пам'ятаєте пароль свого облікового запису, але вхід в Windows 10 чомусь не відбувається (наприклад, після введення пароля комп'ютер зависає).

В даному випадку можливий шлях вирішення проблеми буде таким:

 1. На екрані входу в систему натисніть по зображеної праворуч внизу кнопці "харчування", потім, утримуючи Shift, натисніть "Перезавантаження".
 2. Завантажиться середовище відновлення Windows Перейдіть до розділу "Усунення несправностей" - "Додаткові параметри" - "Командний рядок".
 3. Буде потрібно ввести пароль облікового запису для запуску командного рядка.Цього разу вхід повинен спрацювати (якщо пароль, який ви пам'ятаєте - вірний).
 4. Після цього, використовуйте перший спосіб з цієї статті для включення прихованої облікового запису.
 5. Закрийте командний рядок і перезавантажте комп'ютер (або натисніть "Продовжити. Вихід і використання Windows 10").

І другий сценарій - коли пароль для входу в Windows 10 невідомий, або, на думку системи, невірний, і вхід неможливий з цієї причини. Тут ви можете використовувати інструкцію Як скинути пароль Windows 10 - в першій частині інструкції описується, як в даній ситуації відкрити командний рядок і зробити необхідні маніпуляції для скидання пароля, але, в той же командному рядку ви можете і активувати вбудованого Адміністратора (хоча для скидання пароля це не обов'язково).

Здається, це все, що може стати в нагоді на зазначену тему. Якщо ж якийсь із варіантів проблем не було мною врахований, або інструкції не вдається використовувати - опишіть, що саме відбувається в коментарях, я постараюся відповісти.