Вихідна аудіо пристрій не встановлено в Windows 10, 8 і Windows 7 - як виправити?

Серед інших проблем зі звуком в Windows 10, 8 і Windows 7 можна зіткнутися з червоним хрестиком на значку динаміка в області повідомлень і сполученням "Вихідна аудіо пристрій не встановлено" або "Навушники або динаміки не підключені", при цьому, щоб усунути цю проблему іноді доводиться помучитися.

У цій інструкції докладно про найбільш часто зустрічаються причини помилок "Вихідна аудіо пристрій не встановлено" і "Навушники або динаміки не підключені" в Windows і про те, як виправити ситуацію і повернути нормальне відтворення звуку. Якщо проблема виникла після оновлення Windows 10 до нової версії, рекомендую спочатку спробувати методи з інструкції Чи не працює звук Windows 10, а потім повернутися до поточного керівництву.

Перевірка підключення вихідних аудіо пристроїв

В першу чергу при появі даної помилки варто перевірити фактичне підключення динаміків або навушників, навіть якщо ви впевнені, що вони підключені і підключені правильно.

Спочатку переконайтеся, що вони дійсно підключені (так як буває, що хтось або щось випадково висмикує кабель, а ви про це не знаєте), далі враховуйте наступні моменти

 1. Якщо ви вперше підключили навушники або динаміки до передньої панелі ПК, спробуйте підключити до виходу звукової карти на задній панелі - проблема може полягати в тому, що роз'єми на передній панелі не підключені до материнської плати (див. Як підключити роз'єми передньої панелі ПК до материнської плати ).
 2. Перевірте, що пристрій відтворення підключено до потрібного роз'єму (зазвичай - зеленого кольору, якщо всі роз'єми одного кольору, то вихід для навушників / стандартрих динаміків зазвичай буває виділено, наприклад, обведений).
 3. Пошкоджені дроти, штекер на навушниках або колонках, пошкоджений роз'єм (в тому числі в результаті розрядів статичної електрики) можуть бути причиною проблеми. Якщо є підозри на це - спробуйте підключити будь-які інші навушники, в тому числі від вашого телефону.

Перевірка аудиовходов і аудіовиходів в диспетчері пристроїв

Можливо, цей пункт можна було поставити і першим в темі про "Вихідна аудіо пристрій не встановлено"

 1. Натисніть клавіші Win + R, введіть devmgmt.msc в вікно "Виконати" і натисніть Enter - це відкриє диспетчер пристроїв в Windows 10, 8 і Windows
 2. Зазвичай при появі проблем зі звуком, користувач дивиться на розділ "Звукові, ігрові та відеотехніка" і шукає там наявність своєї звукової карти - High Definition Audio, Realtek HD, Realtek Audio і ін.Однак, в контексті проблеми "Вихідна аудіо пристрій не встановлено" більш важливим є розділ "Аудіовходи і аудіо виходи". Перевірте, чи є цей розділ в наявності і чи присутні там виходи на динаміки і не відключені чи вони (для відключених пристрій відображається стрілочка "вниз").
 3. При наявності відключених пристроїв - натисніть правою кнопкою миші по такому пристрою і виберіть пункт "Включити пристрій".
 4. Якщо в списку в диспетчері пристроїв є будь-які невідомі пристрої або пристрої з помилками (відзначені жовтим значком) - спробуйте видалити їх (правий клік - видалити), а потім в меню диспетчера пристроїв вибрати "Дія" - "Оновити конфігурацію устаткування".

Драйвери звукової карти

Наступний крок, який слід спробувати - переконатися, що встановлені необхідні драйвери звукової карти і вони працюють, при цьому початківцю слід враховувати такі моменти:

 • Якщо в диспетчері пристроїв в розділі "Звукові, ігрові та відеотехніка" ви бачите тільки пункти на зразок NVIDIA High Definition Audio, AMD HD Audio, Аудіо Intel для дисплеїв - по всій видимості, звукова карта або відключена в БІОС (на деяких материнських платах і ноутбуках це можливо) або на неї не встановлені необхідні драйвери, а то, що ви бачите - це пристрої для виведення звуку по HDMI або Display Port,тобто що працюють з виходами відеокарти.
 • Якщо ви натиснули правою кнопкою миші по звуковій карті в диспетчері пристроїв, вибрали "Оновити драйвер" і після автоматичного пошуку оновлених драйверів вам повідомили, що "Найбільш відповідні драйвери для цього пристрою вже встановлені" - це не дає корисних відомостей про те, що встановлені правильні драйвери: просто в центрі оновлень Windows не знайшлося інших підходящих.
 • Стандартні драйвери аудіо Realtek і інші можуть успішно встановлюватися з різних драйвер-паків, але не завжди адекватно працюють - слід використовувати драйвери виробника конкретного обладнання (ноутбука або материнської плати).

У загальному випадку, якщо звукова карта відображається в диспетчері пристроїв, найвірніші кроки по установці правильного драйвера на неї будуть виглядати наступним чином:

 1. Зайдіть на офіційну сторінку вашої материнської плати (як дізнатися модель материнської плати) або вашої моделі ноутбука і в розділі "підтримка" знайдіть і завантажте наявні драйвери для звуку, зазвичай відзначені як Audio, можуть - Realtek, Sound і т.п. Якщо, наприклад, у вас встановлена ​​Windows 10, а на оф. сайті драйвери тільки для Windows 7 або 8, сміливо завантажуйте їх.
 2. Зайдіть в диспетчер пристроїв і видаліть в розділі "Звукові, ігрові та відеотехніка" вашу звукову карту (правий клік - видалити - встановити позначку "Видалити програми драйверів для цього пристрою", якщо така з'явиться).
 3. Після видалення запустіть установку драйвера, який був викачаний на першому кроці.

По завершенні установки, перевірте, чи була вирішена проблема.

Додатковий, іноді спрацьовує метод (за умови, що "тільки вчора" все працювало) - заглянути в властивості звукової карти на вкладку "Драйвер" та, якщо там активна кнопка "Відкинути", натиснути її (іноді Windows може автоматично оновити драйвери не на ті , що потрібно).

Примітка: якщо в диспетчері пристроїв немає ні звукової карти, ні невідомих пристроїв, є ймовірність, що звукова карта відключена в БІОС комп'ютера або ноутбука. Пошукайте в БІОС (UEFI) в розділах Advanced / Peripherals / Onboard Devices щось пов'язане з Onboard Audio і переконайтеся, що вона була придбана (Enabled).

Налаштування пристроїв відтворення

Налаштування пристроїв відтворення також може допомогти, особливо часто, якщо у вас до комп'ютера монітор (або ТБ) підключені по HDMI або Display Port, особливо, якщо через якийсь адаптер.

Оновлення: У Windows 10 версії 1803 (April Update) для того, щоб відкрити пристрої запису і відтворення (перший крок в інструкції нижче), зайдіть в Панель управління (можна відкрити через пошук на панелі завдань) в поле перегляд встановіть "Значки" і відкрийте пункт "Звук". Другий спосіб - правий клік по значку динаміка - "Відкрити параметри звуку", а потім пункт "Панель управління звуком" в правому верхньому кутку (або внизу списку налаштувань при зміні ширини вікна) параметрів звуку.

 1. Натисніть правою кнопкою миші по значку динаміка в області повідомлень Windows і відкрийте пункт "Пристрої відтворення".
 2. У списку пристроїв відтворення натисніть правою кнопкою миші і відзначте пункти "Показати відключені пристрої" і "Показати від'єднані пристрої".
 3. Переконайтеся, що в якості пристрою виводу аудіо за замовчуванням обрані потрібні динаміки (НЕ HDMI вихід і т.п.). При необхідності змінити пристрій за умовчанням - натисніть на нього та виберіть "Використовувати за замовчуванням" (також розумно включити "Використовувати пристрій зв'язку за замовчуванням").
 4. Якщо потрібний пристрій відключено, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт контекстного меню "Включити".

Додаткові способи виправити проблему "Вихідна аудіо пристрій не встановлено"

На завершення - кілька додаткових, іноді спрацьовують, методів виправити ситуацію зі звуком, якщо попередні способи не допомогли.

 • Якщо в диспетчері пристроїв в "аудіовиходами" відображаються вихідні аудіопристрої, спробуйте їх видалити, а потім в меню вибрати Дія - Оновити конфігурацію устаткування.
 • Якщо у вас звукова карта Realtek, загляньте в розділ "Динаміки" додатка Realtek HD. Увімкніть правильну конфігурацію (наприклад, стерео), а в "додаткові налаштування пристрою" позначте відповідне поле на "Відключити визначення гнізд передній панелі" (навіть якщо проблеми виникають при підключенні до задньої панелі).
 • Якщо у вас якась особлива звукова карта з власним ПО для управління, перевірте, чи немає в цьому ПО якихось параметрів, які можуть викликати проблему.
 • Якщо у вас більше однієї звукової карти, спробуйте відключити в диспетчері пристроїв невикористовувану
 • Якщо проблема з'явилася після поновлення Windows 10, а варіанти вирішення з драйверами не допомогли, спробуйте виконати відновлення цілісності системних файлів за допомогою dism.exe / Online / Cleanup-image / RestoreHealth (Див.Як перевірити цілісність системних файлів Windows 10).
 • Спробуйте використовувати точки відновлення системи, якщо раніше звук працював справно.

Примітка: в інструкції не описується метод автоматичного усунення неполадок Windows зі звуком, оскільки, найімовірніше ви і так його спробували (якщо немає - спробуйте, воно може спрацювати).

Пошук та усунення несправностей автоматично запускається по подвійному натисненню на значку динаміка, перекреслені червоним хрестиком, також можна запустити його і вручну, див., Наприклад, усунення неполадок Windows 10.