Wi-Fi роутер для USB 3G / 4G модему. Як правильно вибрати?

Ця стаття повинна стане в нагоді всім, хто вибирає Wi-Fi роутер для роботи з 3G / 4G модемом. Саме з USB модемом. Якщо у вас кабельний інтернет, то вам потрібен звичайний роутер, про вибір яких я писав в цій статті. Там я докладно розповідав як підібрати маршрутизатор для дому, писав про різні характеристики, і навіть радив конкретні моделі.

Найчастіше, для жителів сіл, єдиний спосіб підключиться до інтернету, це використовувати 3G / 4G модем. Як правило, провідний інтернет доступний тільки в місті, або в найближчих від міста селищах. Той же ADSL так само не завжди є можливість підключити, навіть якщо є стаціонарний телефон. Залишається тільки бездротовий інтернет, через USB-модем. В Україні така ситуація. У Росії швидше за все так же.

Для прикладу: все хто виходить в інтернет в селі, де живуть мої батьки, роблять це через 3G оператора Інтертелеком. І практично в кожній родині (молодій сім'ї, де є діти), підключений інтернет. Це звичайно ж добре. Тільки ось практично єдиним 3G оператором є Інтертелеком. По суті, вибору немає, і цей погано. Просто покриття у Інтертелеком найбільше. І немає нормального покриття інших операторів.У Росії, як мені здається, ситуація трохи краще. Там Yota, Мегафон, МТС, Білайн. Хоча, я можу помилятися. В Україні теж є багато операторів. Але у них поки що немає 3G покриття по всій території (і швидше за все не буде). Я вже не кажу про 4G. Добре, коли є вибір і конкуренція. Це великий плюс для користувача. Адже оператори намагаються надати кращі умови, за більш вигідну ціну.

Не важливо в якій країні, і у якого оператора підключений 3G / 4G інтернет. У будь-якому випадку, в інтернет ми виходимо через USB-модем, який підключений до стаціонарного комп'ютера, або ноутбука. І в цьому вся проблема. Точніше, проблеми починаються тоді, коли до інтернету потрібно підключити більше одного пристрою. Наприклад, в будинку з'явився ще один ноутбук, смартфон, планшет і т. Д. А інтернет можна використовувати тільки на одному комп'ютері. І тут виникає питання, а як роздати інтернет з USB-модема на кілька пристроїв, в тому числі по Wi-Fi мережі.

Якщо у вас інтернет підключений до комп'ютера з Wi-Fi приймачем (ноутбуку), то можна спробувати роздати інтернет без роутера. У нас комп'ютер буде в ролі роутера. Ось докладна інструкція: http://help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/kak-razdat-wi-fi-esli-internet-cherez-usb-modem-3g4g/. Спосіб не найстабільніший, і не факт що вийде, але спробувати можна.

Все вирішується покупкою, і налаштуванням Wi-Fi роутера, який підтримує 3G / 4G модеми. Це означає, що роутер буде підключаться до інтернету через наш модем, і роздавати його на всі пристрої. За Wi-Fi мережі, або з мережевого кабелю (якщо у вас ПК, або інший пристрій без Wi-Fi приймача).

Основні моменти у виборі роутера для 3G / 4G модему

Це важлива інформація, не пропустіть її!

  • Роутер обов'язково повинен підтримувати роботу з 3G / 4G модемами. Це зазначено в характеристиках. Як правил, там написано "WAN-порт: USB 3G, USB 4G".
  • Якщо на роутері є USB-порт, то це ще не означає, що він підтримує підключення USB-модемів. USB-порт так само використовується для підключення принтерів, USB накопичувачів.
  • Найголовніше, це сумісність USB модему з роутером. Якщо у роутера є підтримка USB модемів, той це ще не означає, що він буде працювати з вашим модемом. Потрібно уважно перевіряти конкретну модель роутера на сумісність з конкретною моделлю модему.
  • На офіційних сайтах виробників роутерів є списки сумісних модемів. Правда, якщо модему немає в списку, то це ще не означає, що він несумісний з Wi-Fi роутером. Можна шукати інформацію по сумісності в інтернеті.Нижче я напишу про це докладніше.
  • Зверніть увагу: якщо ви крім модему хочете підключити до роутера ще USB-накопичувач, або принтер, то вам потрібен роутер з двома USB-портами.
  • Практично всі маршрутизатори, які підтримують бездротові модеми, можуть без проблем роздавати кабельний інтернет. У них є WAN порт RJ-45 для підключення кабелю від провайдера, або ADSL модему.
  • Деякі оператори блокують роздачу інтернету через роутер, або з комп'ютера. З Інтертелеком таких проблем немає. Наскільки я зрозумів, це фішка Російських оперетор. Чесно кажучи, я взагалі не в темі з цього питання. Наскільки я зрозумів, проблема вирішується змінною TTL. Ви без проблем можете знайти цю інформацію в інтернеті для свого оператор.

Це основні моменти, які потрібно розуміти і пам'ятати в процесі вибору маршрутизатора.

Ще раз 🙂 Головне, щоб роутер був сумісний з моделлю вашого 3G / 4G модему. Списки сумісності є на офіційних сайтах виробників маршрутизаторів. Нижче я дам посилання на ці списки. Якщо модему немає в списку сумісних, то шукаємо в інтернеті інформацію за запитом "модель роутера + модель модему". Може вони сумісні, і вже хтось їх налаштовував.

Зараз ми більш детально розглянемо різні моделі маршрутизаторів з підтримкою WAN 3G / 4G від різних виробників. Розглянь найдешевші і доступні роутери, поділюся своїм досвідом, розповім про плюси і мінуси різних моделей і виробників.

Відразу скажу, що у мене є досвід в налаштуванні 3G модемів на роутерах ASUS і TP-Link. І тільки з модемами оператора Інтертелеком. Тому, мені складно судити про роутерах інших виробників, і інших операторах. Але TP-Link і ASUS у нас все таки лідери на ринку маршрутизаторів, і у них є достатня кількість моделей роутерів, які підтримують підключення USB-модемів. Практично у кожного виробника мережевих пристроїв, є як мінімум 1-2 моделі, які працюють з 3G-модемами.

На даний момент, з USB-модемом (Huawei EC 306, раніше Novatel U720) від Інтертелеком у мене працює роутер Asus RT-N18U. Роутер не дешевий, з двома USB-портами. Але без підтримки Wi-Fi 5GHz.

Роутери ASUS з підтримкою 3G / 4G модемів

Давайте спочатку розглянемо моделі цього виробника. Мені здається, що пристрої компанії ASUS кращі в цій категорії. Чи не тому, що вони краще за інших роздають інтернет, або працюють стабільніше, а тому, що у них все дуже просто організовано. І хороший список сумісних модемів.Більш-менш зрозуміло, чи запрацює модем маршрутизатор, чи ні.

Практично всі роутери від ASUS, у яких є USB-порт, мають підтримку 3G модемів (і це правильно!). А це більше 10 моделей. Найдешевша модель роутера, Якщо я не помиляюся: Asus RT-N14U. Можете сміливо розглядати цей маршрутизатор. Інші моделі: Asus RT-AC750, RT-AC51U, RT-N18U, RT-N56U, RT-AC1200G +, RT-N66U, RT-AC87U, RT-AC55U, RT-AC3200. І це ще не все.

Список сумісних модемів для всіх моделей: https://www.asus.com/event/networks_3G4G_support/

Корисні статті:

  • Налагодження підключення через 3G модем на прикладі роутера ASUS RT-N18U: http://help-wifi.com/nastrojka-interneta-3g4g/kak-podklyuchit-i-nastroit-3g-usb-modem-na-routere-asus-na -primere-asus-rt-n18u-i-provajdera-intertelekom /
  • Окрема стаття по цій темі: роутери ASUS з підтримкою USB 3G / 4G модему. Вибір і сумісність.
  • Для чого ще потрібен USB-порт на роутері ASUS: http://help-wifi.com/asus/dlya-chego-nuzhen-usb-razem-na-routere-asus/

Роутери TP-Link сумісні з USB-модемами

У мене спочатку був TP-Link TL-MR3220. Хороший, недорогий роутер. Але зараз він вже начебто знято з виробництва. Тому, компанія TP-Link випустила кілька нових, сучасних моделей. У TP-Link все якось трохи складніше зроблено. У тому плані, що складно розібратися, яка модель роутера які модеми підтримує, і в якій країні.

На сайті виробника вказані наступні моделі:

TP-Link TL-MR3420, TL-MR3220, TL-MR3020, TL-MR3040, TD-W8968, TL-WR842ND (RU), TD-W8970, Archer VR900, Archer C2, Archer C20, TL-WR1045ND, Archer C7, Archer C50, TL-WR842N, TL-WR942N.

Я б радив розглядати TP-LINK TL-MR3420. Це вже стара модель, там хороша база сумісних модемів. З нових, з підтримкою Wi-Fi 5GHz є цікава модель Archer C2.Але перед покупкою потрібно переконається, що він підтримує модеми. На коробці повинен бути відповідний значок.

Список сумісних модемів можна переглянути за посиланням: http://www.tp-linkru.com/comp-list.html.

Є у нас інструкція по налаштуванню: http://help-wifi.com/tp-link/kak-podklyuchit-3g4g-usb-modem-k-wi-fi-routeru-tp-link-i-nastroit-ego-na -primere-tl-mr3220 /. Правда, поки що немає інструкції для нових моделей, з новою панеллю керування.

роутери ZyXEL

У ZyXEL теж є багато моделей з підтримкою 3G / 4G модемів. Список великий:

ZyXEL Keenetic II, III, Omni, Omni II, 4G II, 4G III, Giga II, Giga III, DSL, VOX, Extra, Extra II, Viva, Ultra і Ultra II

Список сумісних моделей модемів дивимося за посиланням: https://zyxel.ua/kb/3390/

D-Link

У компанії D-Link так само є роутери, які підтримують USB / 3G / LTE модеми. Це моделі:

DIR-620 / GA, DIR-632, DIR-620, DIR-815 / AC, DIR-320, DIR-816L, DIR-825 / A, DIR-825 / AC

Щоб дізнатися список сумісних модемів, потрібно на сайті D-Link відкрити сторінку певного роутера, і там ви побачите "Підтримувані USB-модеми".

інші виробники

Такі роутери є і інших виробників. Наприклад у MikroTik, NETIS, Cisco.

Яку модель роутера купити? Як правильно вибрати?

Зайдіть в якийсь великий інтернет-магазин, перейдіть в розділ з роутерами, і в настройках фільтра виберіть роутери з підтримкою "WAN-порт: USB 3G, USB 4G". Ця установка може називатися інакше. Але там швидше за все є така функція. Потім, можете впорядкувати роутери від дешевих до дорогих, якщо у вас обмежений бюджет, або ви хочете знайти найдешевший роутер.

Ми отримаємо список роутерів, які працюють з модемами.Виберіть модель, яка підходить вам за ціною та характеристиками. Потім, обов'язково перевірте її на сумісність з вашим модемом (як я писав вище). Так само, наберіть в Гуглі, або в Яндексі запит "модель роутера + модель модему". Відкрийте пару сторінок, почитайте. Думаю, знайдете багато корисної інформації. Подивіться сторінку певної моделі на сайті виробника.

Мені здається, це найкращий спосіб підібрати собі оптимальну модель, з мінімальними ризиками отримати несумісні пристрої. А потім вже зможете замовити через інтернет, або купити в звичайному магазині.

Якщо після покупки роутер не бачить модем

Насамперед знайдіть інструкцію з налаштування, щоб переконається, що ви все робите правильно. Вище я давав посилання на деякі інструкції. Підключіть модем без USB-подовжувача, якщо він є. Оновлення прошивку роутера. Переконайтеся ще раз в взаємодії між різними пристроями.

З цієї проблеми я писав окрему статтю: http://help-wifi.com/nastrojka-interneta-3g4g/pochemu-wi-fi-router-ne-vidit-3g4g-usb-modem/

Сподіваюся, ця стаття вам допомогла у виборі роутера для роботи з USB-модемом. Пишіть в коментарях який у вас роутер, і з яким модемом заробив. Це корисна інформація. Так само можете задавати питання. Всього доброго!