Wi-Fi мережу без доступу до інтернету. Вирішуємо проблему на прикладі роутера TP-Link

Привіт, друзі. І знову я буду писати про бездротових Wi-Fi мережах і налаштування роутера. Стаття про те як підключити і налаштувати Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR841N зібрала дуже багато питань. І як правило, це запитання на кшталт: все працює, але Wi-Fi мережу без доступу до інтернету, або по кабелю інтернет працює, а по Wi-Fi немає. Ну щось в цьому роді.

Сьогодні, я вирішив розібратися з цією проблемою, я зрозуміти від чого можуть з'являтися подібні проблеми.

Ось ще кілька питань зі статті про налаштування роутера TP-Link TL-WR841N:
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Або ось, Олег поставив таке запитання:

Привіт ось проблема все підключив вай фай є до нього можна підключитися як з комп'ютера який роздає, так і з інших пристроїв він його бачить і підключається але без доступу в інтернет напишіть в лс або тут буду дуже вдячний, мучуся вже биті дні але ніяк. Допоможіть.

Ось я і вирішив вникнути в цю тему. Олег вже все налаштував, і у нього все працює, але про все по порядку.

Думаю, проблема, яку ми будемо зараз вирішувати ясна, і у вас так само, після настройки Wi-Fi роутера інтернет по Wi-Fi не працює, або працює тільки по кабелю від роутера, або ж зовсім не працює через роутер.Розглядати це питання ми будемо на прикладі роутерів від TP-Link, хоча у мене конкретна модель TP-Link TL-WR841N, але все ж, думаю, що налаштуванням вони між собою не дуже відрізняються. В принципі, якщо у вас якийсь інший роутер, то все одно почитайте, може стане в нагоді.

Якщо у вас подібна проблема виникла на Windows 8, там статус обмежено, То дивіться окрему статтю з рішеннями Статус "Обмежено" в Windows 8 (8.1) при підключенні по Wi-Fi

Wi-Fi мережу без доступу до інтернету. Що робити?

Якщо вже трапилася проблема, що до Wi-Fi мережі пристрою підключається, але сайти не відкриваються, то в першу чергу нам потрібно знайти в чому справа. У самому інтернеті, в роутері, або ж в ноутбуці, планшеті, телефоні і т. Д.

Перевіряємо роботу інтернет з'єднання без роутера

Давайте по порядку. Спочатку перевіряємо чи працює інтернет, а то хіба мало. Для цього достатньо просто підключити мережевий кабель безпосередньо в комп'ютер, без роутера. Якщо інтернет працює нормально, то значить все добре, йдемо далі. Якщо ж ні, то вирішіть цю проблему з провайдером.

Якщо з інтернетом все нормально, то значить проблема, або з роутером, або з ноутбуком, або іншим пристроєм який потрібно підключити до своєї Wi-Fi мережі.

З'ясовуємо, проблема в роутері, або в ноутбуці.

Для цього достатньо спробувати підключити до свого роутера не тільки один ноутбук, але і телефон, планшет, або інший ноутбук. Якщо всі пристрої будуть знаходити вашу Wi-Fi мережу, але при підключенні вона буде без доступу до інтернету (такий статус з'єднання можна буде побачити на ноутбуці), або просто не будуть відкриватися сайти, то значить проблема в налаштуванні Wi-Fi роутера.

Ну а якщо наприклад тільки на одному ноутбуці не працює інтернет через Wi-Fi, а інші пристрої підключаються, і відкривають сайти, то значить проблема в ноутбуці (не обов'язково ноутбук, це може бути звичайний комп'ютер з Wi-Fi приймачем).

Сподіваюся вам вдалося з'ясувати в чому проблема, в роутері, або в ноутбуці. І зараз ми розглянемо як вирішити, чи хоча б спробувати вирішити, той чи інший випадок.

Якщо проблема з ноутбуком

Якщо з'ясувалося, що у вас проблема з ноутбуком і мережу без інтернету тільки на ньому, то потрібно перевірити настройки бездротового з'єднання з мережею. Можливо в процесі настройки роутера ви поміняли в ноутбуці якісь настройки, або раніше налаштовували якусь іншу мережу.Особисто у мене на ноутбуці з Windows 7, стоять параметри за якими ноутбук автоматично від роутера отримує IP-адреса і DNS сервера.

У мене з такими настройками все працює, роутер у мене налаштований, як написаний в статті по налаштуванню TP-Link TL-WR841N. Для того, що б перевірити, чи правильно у вас налаштоване бездротове з'єднання на ноутбуці, то робимо так:

Підключіться до своєї мережі, ноутбук повинен підключитися, але значок на панелі повідомлень, який показує Wi-Fi, буде з жовтим трикутником, тобто без доступу до інтернету. Ось так:

Натисніть на неї правою кнопкою миші, і виберіть "Центр управління мережами і загальним доступом".

Потім, в новому вікні, праворуч натисніть на "Зміна параметрів адаптера".

Далі натисніть правою кнопкою миші на "Бездротове мережеве з'єднання", і виберіть "Властивості".

Відкриється вікно, в якому потрібно виділити "Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)" і натиснути кнопку "Властивості".

Відкриється ще одне вікно, в якому потрібно переконається, що відзначені пункти "Отримувати IP-адресу автоматично" і "Отримувати DNS-сервера автоматично". Якщо немає, то відмітьте ці значення, і натисніть "Ок".

Дивіться також:

 • Після установки роутера інтернет працює тільки по кабелю на одному комп'ютері. За Wi-Fi, на телефонах, ...
 • Перестав працювати Wi-Fi інтернет через роутер. Часто обривається Wi-Fi мережу.
 • Інтернет по Wi-Fi працює тільки біля роутера (поблизу). Якщо відійти від роутера, то підключення є, але ...
 • При спробі відкрити одночасно кілька сайтів, пропадає інтернет (при підключенні по Wi-Fi, або по LAN)
 • Роздали інтернет з ноутбука, Wi-Fi мережу є, а інтернет не працює?

Перезавантажте ноутбук, і якщо Wi-Fi роутер у вас налаштований правильно (а він, як ми з'ясували вище, налаштований правильно), то Wi-Fi мережу на ноутбуку повинна працювати, і сайти повинні відкритися.

І ще один важливий момент: дуже часто з'єднання можуть блокувати антивіруси і Фаєрволи, тому спробуйте їх відключити.

Оновлення! Я написав докладну статтю в якій окремо розглянув основні проблеми з підключенням ноутбука до Wi-Fi - Чому не працює Wi-Fi на ноутбуці (нетбуці)? Як підключити ноутбук до Wi-Fi роутера? Помилка "Windows не вдалося підключитися до ..."

Якщо проблема в Wi-Fi роутер

Перед тим, як приступити до налаштування роутера, бажано скинути настройки до заводських. Для цього натисніть ніж гострим і потримайте секунд 10 маленьку кнопку на задній панелі роутера (докладніше в цій статті).Потім ви можете налаштувати роутер як написано в статті по налаштуванню TP-Link TL-WR841N (посилання є вище).

У вирішенні проблеми з мережею без доступу до інтернету, нас цікавить тільки вкладка WAN. У цьому розділі здійснюється настройка інтернет з'єднання, яке ми підключаємо до роутера, настройка провайдера, якщо можна так сказати.

У СНД, найчастіше провайдери використовують ось такі підключення Dynamic IP, Static IP, PPPoE, L2TP, PPTP. Наприклад у мене провайдер Київстар використовує Dynamic IP, тому у мене на вкладці WAN ось такі налаштування:

І якщо у вас провайдер використовує іншу технологію підключення, наприклад Static IP, PPPoE, або PPTP, то настройка з Dynamic IP, як у мене, у вас працювати не буде. Тому що роутер просто не може підключитися до інтернету, мережа він створює, а інтернету немає. І саме в цих настройках вся проблема.

Для прикладу, можна розглянути проблему, яка виникла у Олега, про який я писав на початку статті. У нього провайдер Білайн, він в налаштуваннях на вкладці WAN, навпаки WAN Connection Type: він вибрав Dynamic IP і тому, у нього не працював інтернет.

Після того, як я почав розбиратися в чому проблема, то виявилося, що Білайн використовує технологію L2TP / Russian L2TP. Після того, як Олег навпаки WAN Connection Type: встановив L2TP / Russian L2TP, прописав свій логін і пароль, і вніс інші настройки, то все запрацювало.Ось так виглядають настройки роутера для Білайн:

Як ви вже зрозуміли, вирішується ця проблема дуже просто. Треба подзвонити своєму провайдеру, або подивитися в інтернеті, який метод підключення він використовує для підключення. І вже виходячи з інформації, яку ви отримаєте від провайдера, потрібно налаштувати роутер, а точніше вкладку WAN. Ось вам ще адресу форуму http://forum.tp-linkru.com/viewtopic.php?p=253#p253 на якому написано, як налаштовувати роутери TP-Link, під деяких російських провайдерів, таких як Білайн \ Корбина, НетБайНет, QWERTY, Дом.ги, 2KOM і т. д.

Про налаштування Wi-Fi роутера на роботу з провайдером є окрема, докладну статтю - "Без доступу до інтернету" - вирішуємо головну причину. Налаштовуємо Wi-Fi роутер на роботу з провайдером

Автор ще рекомендує:
 1. Як налаштувати безкоштовні канали на Smart TV
 2. Очищення пам'яті на Android: перевірені способи
 3. Калібрування акумулятора ноутбука
 4. Що таке UEFI і чим він кращий BIOS?
 5. Як робити бекапи Windows 10 на автоматі і навіщо це потрібно?
 6. Як прискорити завантаження Windows 10
 7. Якщо гальмує відео при перегляді онлайн

Можливо ще стане в нагоді стаття щодо вирішення проблеми - Отримання IP адреси ... і більше нічого не відбувається. Проблема з підключенням до Wi-Fi

Якщо провайдер робить прив'язку до МАС адресою

І ще про прив'язку до МАС адресою. Деякі провайдери це роблять, і це може перешкодити в налаштуванні роутера. Тому потрібно підключити роутер з мережевого кабелю до комп'ютера, МАС адреса якого прописаний у провайдера, зайти в настройках роутера на вкладку MAC Clone і натиснути на кнопку Clone MAC Address, натиснути Save.

оновлення

Зі мною поділилися одним рішенням, яке допомогло перемогти цю проблеми при підключенні по Wi-Fi. У людини стояла Windows 8 і все відмінно працювало. Але він вирішив встановити Windows 7 і після цього почалися проблеми. Ноутбук до бездротової мережі підключався, але "Без доступу до інтернету". Всі поради не допомогли, а допомогло ось що:

Зайдіть в Панель керування \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом. Потім, зліва виберіть Управління бездротовими мережами.

Натисніть правою кнопкою миші на мережу, при підключенні до якої виникає проблема. Виберіть властивості.

Перейдіть на вкладку Безпека, Потім натисніть на кнопку Додаткові параметри. Встановіть галочку біля Включити для цієї мережі режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS).

Ось таке оновлення, можливо, цей спосіб Вам допоможе!

Післямова

Я сподіваюся, що мені вдалося, зрозуміло і поетапно розписати про те, від чого може виникнути проблема коли через роутер мережа працює, але без доступу до інтернету. І як цю проблему вирішити. Можливо, я про що то не написав, тому прошу вас доповнити мене в коментарях. Адже написати про все способах вирішенні цієї проблеми неможливо, тому що і причин її виникнення може бути дуже багато. Удачі друзі!