Wi-Fi Sense (контроль Wi-Fi) в Windows 10. Що це за функція і як її відключить?

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все вже знаєте, що в Windows 10 є така функція, яка називається Wi-Fi Sense, або "Контроль Wi-Fi". Раніше, ця функція була на мобільній системі Windows Phone. Але з виходом Windows 10, вона стала доступна і для користувачів звичайних комп'ютерів.

Що ж таке Wi-Fi Sense? Це служба, яка дозволяє вам підключаться до тих Wi-Fi мереж, до яких раніше підключалися ваші друзі з Skype, Facebook, або Outlook, і поділилися паролем до цієї мережі. Це означає, що якщо ви перебуваєте в зоні дії мережі, до якої підключався ваш друг, і поділився ключем до цієї мережі, то ваш ноутбук без проблем підключиться до неї, без запиту пароля. Точно так же, ваші друзі зможуть підключаться до хот-спотів, до яких підключалися ви, і поділилися паролем.

За замовчуванням, функція "Контроль Wi-Fi" в Windows 10 включена і працює. При підключенні до Wi-Fi, коли будете вказувати пароль, ви побачите такий пункт "Дозволити доступ до мережі для моїх контактів".

Якщо поставити галочку, то ваші друзі зможуть підключаться до цієї мережі без пароля. Працювати ця функція буде тільки в тому випадку, якщо ви зайшли через свою обліковий запис Майкрософт, а не через локальну запис.

Що поганого в службі Wi-Fi Sense, і навіщо її відключати?

Насправді, штука цікава, і поганого в ній я думаю нічого немає. Але і на практиці нею навряд чи б хтось користувався. Правда, є один момент, це "стеження", якщо це можна так назвати. В налаштуваннях Windows 10, а точніше на сторінці налаштувань "Контроль Wi-Fi", зрозуміло написано про те, що використовуючи "Контроль Wi-Fi", ви вже згодні з тим, що система буде знати ваше місце розташування. Там не написано, але ця інформація буде відправлена ​​на сервери компанії Майкрософт, точно так же, як і багато іншої інформації.

Погано це, чи добре, чим це загрожує, ніхто не знає, але все і так спантеличені тим, що Windows 10 збирає дуже багато інформації про користувача, а тут ще й місце розташування через службу Wi-Fi Sense. Тому, багато її просто відключають. Я звичайно ж сумніваюся, що після відключення, дані про місцезнаходження вже нікуди не передаються, але так багатьом спокійніше.

Якщо вам цікава моя думка, з приводу збору різних даних системою Windows 10 (а судячи з того, що пишуть в інтернеті, в Майкрософт знають про користувачів все), то я думаю, що потрібно забути про це і просто користуватися. Інші сервіс вже давно збирають про нас різну інформацію, ті ж пристрої Apple, а Майкрософт в новій вверсіі своєї системи просто відкрито про це заявила, ось і почався шум навколо цього.Якщо вам так спокійніше, то можете виконати рекомендації щодо відключення стеження, які пишуть в інтернеті. Але і після цього немає ніяких гарантій, це потрібно розуміти.

Все одно, нікуди ми не дінемося. Ну, посидимо ще рік, або два на Windows 7 (а звідки ми знаємо, що вона не стежить), і що? А потім перейдемо на нову систему, нас просто непомітно змусять.

Відключаємо Wi-Fi Sense в Windows 10

Відкрийте панель з швидкими налаштуваннями, і виберіть пункт всі параметри.

Далі, перейдіть в розділ Мережа та Інтернет.

Натискаємо на пункт Управління параметрами мережі Wi-Fi.

Ви побачите сторінку з настройками функції Контроль Wi-Fi. Що б відключити цю функцію, просто встановіть два перемикача біля пунктівПідключення до запропонованих відкритим хот-спотів і Підключаться до мереж, доступ до яких надали мої контакти в положення Вимкнути.

Все, служба Wi-Fi Sense відключена.