Wi-Fi інтернет в приватний будинок. Вибір роутера, і який інтернет підключити

Для того, що б організоватьWi-Fi мережу в приватному будинку, знадобиться звичайно ж підключення до інтернету, ну і сам Wi-Fi роутер, який вже буде роздавати інтернет на всі ваші пристрої. Якщо, наприклад, порівнювати приватний будинок з квартирою, або якимось офісом, то для будинку не потрібен спеціальний маршрутизатор, або, ще якесь особливе устаткування. Вся відмінність в тому, що в порівнянні з квартирою, приватний будинок знаходиться як правило за містом, де не завжди є можливість підключити звичайний, кабельний інтернет.

Тому, якщо ви вирішили зробити в своєму приватному будинку підключення до інтернету по Wi-Fi, ну і по мережевому кабелю, то вам спочатку потрібно вибрати спосіб підключення до інтернету, оператора (інтернет-провайдера), а потім, вже під певне підключення потрібно вибрати Wi-Fi роутер. Ну і приватні будинки, як правило, набагато більше звичайних квартир, і в кілька поверхів. Тому, швидше за все знадобиться установка не тільки одного Wi-Fi роутера, а й ретранслятора Wi-Fi мережі, або декількох роутерів. Для того, що б Wi-Fi мережу покривала весь будинок, і всі поверхи. Біля приватного будинку, зазвичай є ще дворик, де можна погрітися на сонечку.Тому, для багатьох важливо, що б інтернет по Wi-Fi так само працював у дворі біля будинку.

Саме в цих моментах ми постараємося розібратися в статті. З'ясуємо, який інтернет краще підключити в приватний будинку, який роутер вибрати, як його встановити і зробити так, що б Wi-Fi мережу працювала по всьому будинку. Думаю, саме це вам і потрібно.

Розділимо статтю на кілька розділів:

 • Підключення до інтернету в приватному будинку: в місті, за містом, або в селі. Вибір способу підключення, і інтернет-провайдера.
 • Вибір Wi-Fi роутера для роздачі інтернету через бездротову мережу в приватному будинку.
 • Посилення Wi-Fi мережі в будинку. Що робити, якщо Wi-Fi не ловить на всіх поверхах, і у дворі.

Ви можете відразу переходити до необхідного розділу. Наприклад, якщо у вас інтернет вже підключений, або ви знаєте який підключити, то можете відразу переходити до вибору маршрутизатора.

Який інтернет підключити до приватного будинку?

Що б підключати свої смартфони, планшети, ноутбуки, та інші пристрої до інтернету по Wi-Fi, до маршрутизатора, який буде роздавати бездротову мережу, потрібно підключити інтернет. Тому, перш за все, потрібно провести інтернет в будинок. Найоптимальніший інтернет в плані ціна / якість / швидкість, це звичайний кабель Ethernet.Або, що там зараз ще, начебто оптоволокно стає популярним способом підключення до інтернету. У місті, в квартирі можна без проблем підключити такий інтернет. Коштує він не дорого, а швидкість там хороша.

Якщо ваш будинок знаходиться в місті, або навіть за містом, то обов'язково потрібно з'ясувати, чи є можливість підключити кабельний інтернет. Можна запитати в сусідів, можливо у них вже підключений інтернет, і ви зможете точно такий же провести в свій будинок. Потрібно в першу чергу з'ясувати, який спосіб підключення взагалі можливий на вашій місцевості.

Давайте розглянемо різні технології підключення, почнемо з найоптимальніших:

 • звичайний кабельний інтернет (Ethernet), або оптоволокно. Обов'язково потрібно з'ясувати, чи є можливість протягнути такий кабель в свій будинок.
 • ADSL інтернет. Підключення по телефонній лінії. Якщо у вас є стаціонарний телефон, то можете з'ясувати у свого оператора, чи надає він підключення до інтернету у вашому населеному пункті.
 • Бездротовий 3G, 4G LTE інтернет через USB модем. У більшості випадків, це єдиний спосіб підключити інтернет в приватному будинку. Особливо, якщо ваш будинок знаходиться в селі, де немає можливості провести кабельний інтернет.Інтернет з USB модему так само можна роздати по Wi-Fi, все відмінно працює. Потрібен тільки спеціальний роутер. Розглянемо це питання нижче в статті.
 • InnerFeed і AirMax. Наприклад, в Україні, провайдер Інтертелеком пропонує послугу "Домашній інтернет Wi-Fi". Чесно кажучи, не знаю, які провайдери надають таке підключення в Росії і в інших країнах. Такий тип підключення набагато краще, ніж через USB модем. Швидкість краще, а головне більш стабільною. Та й тарифи дешевше. З мінусів: дороге обладнання (антена), і потрібна пряма видимість з вишкою. Тому, покриття поки-що не дуже велике.
 • супутникової інтернет для приватного будинку. Чесно кажучи, я не дуже в ньому розбираюся. Знаю, що це дуже дорого, складно, і нічого хорошого в ньому немає. Тому, розглядати його не буду. Чи не найпопулярніше підключення.

Мені здається, що 4G інтернет зараз вже краще працює, ніж наприклад ADSL. Тут вже вибирати вам. Дивіться по тарифам, по швидкості підключення.

Швидше за все, ви будете підключати 3G, 4G LTE інтернет. Подивіться, які є пропозиція від операторів, що там по тарифах і покриттю. Бажано, вибрати оператора, у якого краще покриття у вашому районі.Якщо на вашій місцевості дуже поганий сигнал 4G, або навіть 3G, то знадобиться установка спеціальної антени. Але, це вам вже підкаже оператор, послугами якого ви хочете скористатися.

Думаю, з підключенням до інтернету в приватному будинку ми розібралися. Інтернет-провайдер може вам запропонувати модем, або Wi-Fi роутер, який роздаватиме бездротову мережу. Якщо у них такої послуги немає, або запропоноване обладнання вам не підходить, то потрібно буде самому вибрати, купити і встановити маршрутизатор. Роутер вибираємо в залежності від інтернету, який ви провели в свій будинок. Ну і не треба забувати про площе, на яку потрібно роздати Wi-Fi мережу, і про навантаження, яку повинен витримувати роутер.

Вибір Wi-Fi роутера для приватного будинку

Нещодавно, я опублікував актуальну статтю з порадами щодо вибору маршрутизатора для квартири, або будинку. Стаття велика, детальна, можете почитати.

Маршрутизатор не діляться на ті, які для квартир, будинків, офісів і т. Д. Головне, що б роутер підтримував підключення до інтернету, який проведено в ваш будинок.

Якщо інтернет через USB модем

Якщо у вас інтернет через 3G / 4G модем, то обов'язково потрібен роутер, який підтримує USB-модеми.Якщо на роутері є USB-порт, то це ще не означає, що він вміє підключатися до інтернету через модем і роздавати його по Wi-Fi. За вибором маршрутизатора з підтримкою USB-модемів, я писав в статті: як роздати інтернет по Wi-Fi c 3G USB модему? Роутери з підтримкою USB модемів.

Все дуже просто: підключаємо модем до роутера, задаємо необхідні параметри, і все готово. Роутер отримує інтернет від модему, і роздає його по Wi-Fi і по кабелю. Виглядає це приблизно ось так:

Можете ще для прикладу подивитися інструкцію з налаштування роутера TP-LINK на роботу з 3G модемом, і настройку підключення до інтернету через USB модем на роутері ASUS.

Якщо у вас поганий прийом, то швидкість інтернету може бути дуже низькою. В такому випадку, може допомогти установка спеціальної антени. І обов'язково, зробіть настройку модему (антени) на максимальний прийом через програму AxesstelPst EvDO BSN, і тільки після настройки, підключайте його до роутера.

Якщо інтернет через звичайний кабель (Ethernet), або ADSL

Якщо у вас вже є ADSL модем, то можна купити самий звичайний маршрутизатор з WAN роз'ємом RJ-45, з'єднати його з модемом, і він буде роздавати інтернет по всьому будинку. Є багато роутерів, які підтримують підключення телефонного кабелю (WAN роз'єм RJ-11). Або, правильніше буде сказати ADSL модеми, які вміють роздавати Wi-Fi.

Ну і якщо в будинок, від провайдера прокладений самий звичайний мережевий кабель (RJ-45), то вам потрібен звичайний маршрутизатор. На ринку їх зараз дуже багато. Огляд на деякі моделі можете подивитися в категорії http://help-wifi.com/category/otzyvy-i-informaciya-o-routerax/. Так само, у нас є інструкції по налаштуванню багатьох роутерів, різних виробників.

Якщо у вас великий будинок, і ви будете підключати багато пристроїв, то на роутері раджу не економити. Особливо, якщо плануєте дивитися онлайн відео, грати в онлайн ігри і т. Д. Ну і радіус покриття Wi-Fi мережі, в якійсь мірі так само залежить від потужності, і відповідно ціни маршрутизатора.

Що робити, якщо Wi-Fi не ловить по всьому будинку і у дворі?

І так, підключили ви інтернет, встановили в своєму будинку Wi-Fi роутер, інтернет по бездротовій мережі працює, але як це часто буває, покриття є не у всіх кімнатах. А у випадку з приватним будинком, Wi-Fi може не ловити на інших поверхах, і у дворі біля будинку. Тому, нам потрібно якось розширити радіус дії Wi-Fi мережі. Зробити це можна кількома способами:

 • Якщо сигнал в потрібних кімнатах все ж є, але він дуже слабкий, то можна спробувати посилити його без покупки якихось пристроїв. Наприклад, налаштуванням роутера, і іншими способами, про які я писав у цій статті. Або, заміною антен на роутері, на більш потужні.На покупку антен, вже потрібно витратиться. Ще, раджу вибрати оптимальне розташування маршрутизатора.
 • На мою думку, найоптимальніший варіант, це покупка і установка репитера. Що таке репитер, можна почитати тут. Нещодавно я писав інструкцію по встановленню та налагодженню репитера від компанії TP-LINK. Ретранслятор буде просто посилювати вже існуючу Wi-Fi мережу.
 • Можна, можливо встановити ще один маршрутизатор. Наприклад, на другому поверсі. Якщо є можливість, то з'єднати роутери найкраще з мережевого кабелю, і другий налаштувати в режимі точки доступу. Так само, роутери можна з'єднати по бездротової мережі, в режимі репитера, або в режимі моста WDS. Тут уже все залежить від моделі і виробника маршрутизатора. Можете почитати статтю: з'єднуємо два роутера по Wi-Fi і по кабелю.
 • Інтернет по електромережі в приватному будинку. Я не жартую 🙂 Завдяки технології HomePlug AV, і спеціальним адаптерам, можна пропустити інтернет по звичайній електричній проводці, і підключиться до нього з будь-якої розетки по всьому будинку. Наприклад, у вас на першому поверсі стоїть роутер. Включаємо біля нього в розетку спеціальний PowerLine адаптер, до якого підключаємо інтернет.А на другому і третьому поверсі, ставимо ще по одному PowerLine адаптера, до яких можна підключати пристрої по кабелю, або навіть по Wi-Fi. Або, встановити і підключити до них ще по одному роутера. Варіантів дуже багато, і для приватного будинку, це відмінне рішення. Я вже писав про налаштування такої схеми на прикладі адаптерів TP-LINK TL-WPA4220KIT.
 • Якщо вам потрібно гарне покриття Wi-Fi мережі у дворі, то кращий варіант, це установка зовнішньої точки доступу. Яка ставиться зовні будинку, підключається до роутера (модему), і дає відмінне покриття Wi-Fi по всій території біля вашого будинку.

Підведемо підсумки

Спочатку знаходимо, і визначаємо для себе найоптимальніший спосіб підключення до інтернету, який є в тому місці, де знаходиться ваш будинок. Якщо є можливість провести кабель, відмінно. Якщо немає, то швидше за все доведеться підключати 3G, 4G LTE інтернет.

Як визначитеся зі способом підключення, потрібно вибрати маршрутизатор. Головне, що б він працював з вашим підключенням до інтернету. Ну і орієнтуйтеся за розмірами вашого будинку, за кількістю пристроїв, і по навантаженню, яку повинен витримувати роутер. Для великого, приватного будинку, краще купувати не найдешевшу модель роутера.

Коли все налаштуєте, перевірте, чи скрізь ловить Wi-Fi мережу, де вам це необхідно. Якщо виникнуть проблеми з покриттям, то читайте поради вище, вибирайте для себе оптимальний варіант, і розширюйте радіус покриття Wi-Fi мережі в своєму будинку і у дворі.

Якщо залишилися питання, то питайте в коментарях. З радістю відповім, і постараюся допомогти порадою. Всього доброго!