Включення Диспетчера завдань після його відключення Адміністратором

У диспетчері завдань (Task Manager) Windows показуються запущені на комп'ютері процеси, відкриті програми, дані про користувачів і завантаженні системи. З його допомогою можна перемикатися між завданнями, знаходити і зупиняти підозрілі процеси. Саме тому дуже часто віруси, що потрапляють в систему, намагаються заблокувати його, щоб ви знаходитесь. З тієї ж причини адміністратор локальної мережі часто закриває його від звичайних користувачів. Розглянемо, що робити, якщо диспетчер задач відключений адміністратором, як його включити і провести необхідні операції з процесами.

Що робити, якщо Диспетчер завдань припинив працювати.

Оскільки така проблема найчастіше виникає через зараження шкідливими програмами, насамперед потрібно виконати перевірку системи на віруси. Але навіть після лікування комп'ютера і видалення шкідливого ПО, Task Manager може і далі відмовлятися запускатися.

Перший варіант

Якщо диспетчер задач відключений адміністратором, можна повернути його за допомогою засобу зміни реєстру для Windows XP, а також Windows 7 і 8:

 1. Запустіть "Виконати" з стартовою директорії.
 2. Надрукуйте regedit.
 3. В папці HKEY_CURRENT_USER перейдіть в Software, потім Microsoft, Windows, виберіть Current Version, знайдіть директорію Policies, в ній розділ System.
 4. Додайте самі такий розділ, якщо його немає.
 5. Ключу DisableTaskMgr потрібно поставити значення "0". Якщо там стоїть одиниця, клацніть по рядку правою кнопкою мишки, виберіть "Змінити" і поставте потрібне значення.
 6. Вийдіть з утиліти і перезавантажити.

Щоб не редагувати реєстр вручну і не шукати потрібний шлях, ви можете просто написати файл, що виконує всі необхідні дії, і потім запустити його від імені адміністратора:

 1. У Блокноті в першому рядку введіть версію реєстру Windows, в наступному рядку пропишіть в квадратних дужках шлях до потрібної гілці. Після цього в наступному рядку пропишіть назву ключа в лапках, знак рівності та вираження dword: 00000000.
 2. Збережіть як файл реєстру, вказавши відповідне розширення reg.

Іноді не тільки диспетчер задач відключений адміністратором, а й редагування реєстру. Тоді скористайтеся інструкцією, як включити regedit:

 1. Запустіть "Виконати" зі стартового меню або натиснувши одночасно кнопки Win і R.
 2. Напишіть в рядку gpedit.msc.
 3. Зліва знайдіть "Конфігурація користувача", перейдіть до папки "Адміністративні шаблони", далі в папку "Система".
 4. Справа буде рядок, що забороняє доступ до зміни реєстру.
 5. У ній потрібно поставити значення "Відключено".
 6. Перезавантажитеся.

другий спосіб

Якщо диспетчер задач відключений адміністратором, то включити його можна за допомогою редагування групової політики, який був розглянутий вище як засіб розблокування редагування реєстру. Відразу потрібно зазначити, що дана можливість відсутня для Home (Домашня) Windows XP і в домашніх виданнях Windows 7. Для всіх інших версій ОС зробити це можна згідно з інструкцією:

 1. Запустіть "Виконати" зі стартового меню.
 2. Напишіть gpedit.msc.
 3. Відкрийте директорію Система тим самим шляхом, що в попередній інструкції. Тільки в нашому випадку потрібно далі вибрати папку "Варіанти дій після натискання комбінації клавіш CTRL, ALT, DEL".
 4. Рядку видалення диспетчера задач надайте значення "Не налаштовано" або можна поставити "Виключено".
 5. Вийдіть з редактора і перезавантажте комп'ютер.

спеціальні додатки

Якщо диспетчер задач відключений адміністратором, можна скористатися спеціальними програмами, такими як, AVZ. AVZ - це антивірусна утиліта, яка збирає дані про комп'ютер і процесах, викачує найостанніші бази даних вірусів, дозволяє видаляти шпигунські та троянські програми. Наступні дії:

 1. Скачайте додаток з офіційного сайту http://z-oleg.com/secur/avz/download.php.
 2. Після цього розпакуйте архів і запустіть AVZ.
 3. Зайдіть в меню "Файл" і виберіть "Відновлення системи".
 4. Поставте галочки для "Розблокування диспетчера задач".
 5. Натисніть "Виконати зазначені операції".

Для Windows XP існує корисна програма XP Tweaker, яка дозволяє налаштувати і оптимізувати роботу операційної системи. З її допомогою можна також розблокувати Task Manager:

 1. Скачайте утиліту http://xptweak.sourceforge.net.
 2. Додаток не потребує встановлення, тому просто розпакуйте архів і запустіть XPTweaker.exe.
 3. Зайдіть в меню "Захист", "Система".
 4. Якщо відзначений пункт "Заборонити виклик диспетчера задач", то зніміть галочку. Якщо немає, тоді відзначте самі, натисніть "Застосувати", після цього зніміть галочку і знову застосуйте зміни.

Такі варіанти дій, якщо диспетчер завдань не запускається і видає повідомлення про відключення адміністратором. Використання програми AVZ дозволить не тільки включити його, але і просканувати комп'ютер на предмет зараження і при необхідності вилікувати його. Якщо ж відключення не було викликано вірусами, а дійсно виконано адміністратором, то без проблем підійдуть способи редагування реєстру або групової політики, а також командний рядок.

Якщо ви знаєте, які ще існують способи побороти цю проблему і можливі причини виникнення, залишайте свої коментарі та діліться думкою.