Включення файл PDF в AutoCAD

Завдання вставки файлів формату PDF в Автокад виникає з простої причини - це дуже поширений формат подання інформації, повільно, але вірно він все-таки завоював популярність в комп'ютерному світі.

Функціонал програми Автокад дозволяє інтегрувати PDF файл.

Якщо вам необхідно вставити якісний документ для інформаційної підтримки в креслення Автокада, то це, цілком можливо, буде отриманий зі сканера PDF-документ. Тут звертаємо тільки увагу на те, що сканування має бути розміщено не менше як з роздільною здатністю 600 dpi, щоб не втратити якість графіки вже після вставки.

Перед вставкою також важливо вибрати режим роботи системи AutoCAD - "Модель" або "Лист". Власне, принципи роботи в кожному режимі однакові, але вибір режиму - вже ознака того, що користувач точно уявляє собі, що за інформація вставляється і для чого вона потрібна. Зазвичай вставка проводиться якраз в режимі "Ліста", іншими словами, призначається вміст цього зовнішнього файлу для друку на одному аркуші разом з розробленою документацією.

Алгоритм вставки PDF-файлів в креслення AutoCAD

Для вирішення завдання, як вставити PDF,спочатку необхідно звикнути до термінології - в даній проектувальної програмі подібні дії (і не тільки з даним форматом) називаються "імпортом". Таким чином, імпортувати PDF в AutoCAD необхідно наступним чином.

Переходимо до Головного меню програми і вибираємо "Імпорт".

Розкривається справа вікно, в якому саме перше речення і є робота з PDF. Вибираємо його і, таким чином, запускаємо команду "ПДФІМПОРТ".

Далі, в командному рядку вибираємо мишкою "Файл". Відкривається вікно доступу до вмісту жорсткого диска, тепер потрібно вибрати сам файл імпорту. Після вибору натискаємо на кнопку "Відкрити".

Далі, приступаємо до основних операцій, до налаштувань. Відкривається вікно імпорту.

УВАГА. У цьому вікні відображається у вигляді мініатюри вміст вставляється документа, який може бути і багатосторінковим. Звичайно, вставка файлів даного формату - прогрес у розвитку Автокада, досить довгий час в історії програми такої можливості не було. Але потрібно дуже точно уявляти собі, що робити з вставляється інформацією, якщо вона багатосторінкова.

Загальний висновок такий - вставляйте - імпортуйте односторінкові PDF-документи, і у вас не буде проблем ні з інформацією, ні зі сприйняттям програми і результатів її роботи.Адже PDF-документи можуть містити і кілька десятків сторінок! І що з цими сторінками робити після вставки їх в креслення? Не випадково перші версії даного додатка дозволяли імпортувати тільки першу сторінку (власне, так поводяться і багато інших додатків, які намагаються імпортувати "нерідний" формат PDF).

При проведенні налаштувань вставки можна:

 • вказати точку вставки - за замовчуванням вставка проводиться в початок, хоча в майбутньому, само собою, вставлене можна буде перемістити в будь-яке інше місце;
 • вибрати масштаб вставки - пропонується "один до одного", можна масштаб збільшити або зменшити, але при збільшенні масштабу нерідко втрачається якість растрових об'єктів у файлі;
 • повернути вміст імпорту;
 • розпізнавати векторну геометрію в файлі, і якщо вона замкнута, то використовувати суцільну заливку;
 • дозволити застосовувати властивості ліній вихідного файлу, мова йде в першу чергу про товщину ліній;
 • призначити вставку всього вмісту, як єдиного блоку, що рекомендовано робити завжди, щоб працювати з цією інформацією як з єдиним об'єктом;
 • призначити обробку текстів типу "True Type", щоб забезпечити їх коректне відтворення;
 • дозволити розпізнавати растрову графіку;
 • призначити розміщення всіх об'єктів файлів в поточному шарі Автокада;
 • створювати для кожного об'єкта новий шар;
 • орієнтуватися на пошарове організацію PDF-файлу;
 • призначити перетворення єдиних лінійних і дугових елементів в полілінії Автокада;
 • призначити перетворення суцільної заливки в штрихування.

За кнопці "ОК" вміст PDF-файл вставляється в креслення.

Тепер деякі об'єкти вставленого можна редагувати звичайними інструментами самого Автокада.

УВАГА. Успіх операції імпорту PDF-файлу в dwg-креслення залежить від багатьох факторів, в кінці кінців, від сумісності версій форматів і їх справності. Настійно рекомендуємо, перед тим як вставити ПДФ в Автокад і почати працювати з імпортованим файлом, перевірити його справність. Припустимо, відкрити для початку в Acrobat Reader (найвідомішому переглядачі подібних файлів, можна використовувати і будь-який інший, яких безліч), спробувати відкрити в Фотошопі.

У будь-якому випадку потрібно точно знати вміст файлу, принаймні, з якої кількості сторінок він складається. Не варто виконувати імпорт, якщо ви навіть не уявляєте обсяг файлу в сторінках - успіх такої операції дуже сумнівний з усіх точок зору, в першу чергу, з точки зору її розумності.