Включення функції UPNP на маршрутизаторі

У цій статті ви познайомитеся з важливим і корисним функціоналом UPNP і навчитеся включати його на роутері на прикладі пристрою компанії Mikrotik. Маршрутизатор Mikrotik завоювали безліч позитивних відгуків від користувачів, причому він придбав популярність як серед адміністраторів, так і серед звичайних користувачів домашніх мереж.

Роутери виробництва Mikrotik підтримують універсальну технологію PlugandPlay для спрощення прямого підключення до мережі персональних комп'ютерів і різних мережевих пристроїв. Архітектура UPNP розшифровується як UniversalPlugandPlay (універсальна технологія прямого підключення пристроїв) і забезпечує обмін даними між будь-якими двома пристроями під керуванням контролюючої апаратури мережі.

Функція UPNP повністю незалежна від фізичних носіїв. Вона підтримує роботу в мережі шляхом автоматичного виявлення апаратури без використання будь-якої початкової настройки. Завдяки цьому, пристрій здатний динамічно приєднуватися до мережі. Наявність DHCP і DNS серверів не є обов'язковим, але вони можуть використовуватися, якщо присутні в мережі. UPNP реалізує просте, але потужне рішення,що дозволяє користувачеві отримати повноцінну двосторонню підтримку тимчасової мережі.

зміст

 • 1 Підключення і початкова конфігурація роутера
 • 2 інтерфейс UPNP
 • 3 Налаштування UPNP
 • 4 Робота UPNP з іншими програмами
 • 5 висновок

Підключення і початкова конфігурація роутера

Зазвичай початкова настройка маршрутизатора, яка виконана за замовчуванням, відповідає всім можливим вимогам для більшості користувачів. Опис цієї конфігурації наведено на зворотному боці коробки, а також в онлайн-керівництві на сайті виробника.

Апаратне підключення виконується наступним чином. Підключіть кабель Ethernet до порту ether1, а інші порти на роутері - до локальної мережі (LAN). За замовчуванням маршрутизатор Mikrotik захищений стандартної конфігурації брандмауера, тому про питання додаткового захисту даних на початкових етапах можна не турбуватися.

У початковій системі настройки клієнт DHCP знаходиться в інтерфейсі WAN (ether1), інші порти вважаються вашої локальною мережею з DHCP-сервером, який налаштований для автоматичної конфігурації адрес на клієнтських пристроях. Щоб підключитися до маршрутизатора, необхідно налаштувати ваш комп'ютер на прийом налаштувань DHCP і підключитиEthernet-кабель до одного з LAN-портів (перевірте нумерацію портів вашого пристрою і передню панель маршрутизатора).

інтерфейс UPNP

Існує два типи інтерфейсу для UPNP: внутрішній (до якого підключений один локальний клієнт) і зовнішній (до якого підключений інтернет). Маршрутизатор Mikrotik може мати тільки один зовнішній інтерфейс з "загальнодоступним" IP-адресою, і така кількість внутрішніх інтерфейсів, скільки буде потрібно. Всі вони мають "внутрішні" IP-адреси.

Протокол UPNP застосовується для багатьох сучасних додатків, наприклад, для більшості ігор, що використовують DirectX, а також для різних функцій Windows Messenger (віддалене підключення, спільне використання додатків, пересилання файлів, передача голосу, відео) при роботі через міжмережевий екран.

Налаштування UPNP

Користувачеві роутера Mikrotik є кілька налаштувань, конфігурацію яких можна виконати прямо в програмі. Перерахуємо деякі з них.

 • enabled. Базова настройка, що дозволяє включити функцію UPNP.
 • allow-disable-external-interface. Цю опцію можна включити або виключити, за замовчуванням включена.

Визначає, чи дозволено користувачам відключати зовнішній інтерфейс маршрутизатора Mikrotik. Цей функціонал потрібно за стандартом, оскільки дозволяє користувачам відключати зовнішній інтерфейс без будь-якої процедури аутентифікації і додаткової настройки.Але іноді ця функція стає небажаної під час роботи UPNP, оскільки стандарт був розроблений в основному для домашніх користувачів з метою налаштування власних локальних мереж. Тому існує можливість відключити цю установку.

ВАЖЛИВО. Якщо ця опція буде відключена, будь-який користувач у вашій локальній мережі зможе виконати таку дію і відключити зовнішній інтерфейс маршрутизатора Mikrotik без проходження процедури аутентифікації. Включити опцію ви можете за своїм бажанням в будь-який момент.
 • show-dummy-rule. Цю опцію можна включити або виключити, за замовчуванням включена.

Вона забезпечує обхідний шлях для деяких функцій, які неправильно обробляють UPNP (при цьому, наприклад, з'являються повідомлення про помилки). Ця опція дає сервера інструкцію відправляти необхідний сигнал програмним клієнтам, які видають помилку при роботі з UPNP.

 • interface. Відображає назва інтерфейсу, в якому працює процес зараз.
 • type. Вказує тип інтерфейсу. Зовнішній (external) - інтерфейс, з яким призначений глобальний IP-адреса. Внутрішній (internal) - локальний інтерфейс маршрутизатора, до якого підключаються клієнти.
 • forced-external-ip.Дозволяє вказати, який саме публічний IP-адресу слід включити, якщо на зовнішньому інтерфейсі є кілька IP-адрес.

Робота UPNP з іншими програмами

Компанія Mikrotik настійно рекомендує оновити бібліотеку DirectX до версії 9.0c або вище, а Windows Messenger до версії 5.0 або вище. Тільки в цьому випадку гарантується правильна робота програми.

Також рекомендується встановити на роутері прошивку останньої версії, скачавши її з сайту виробника. Налаштування повинні виконуватися відповідно до поточної версією.

висновок

Технологія UPNP продовжує активно розвиватися. Вона використовує широко поширені засоби для впровадження своїх функцій. Основною метою розвитку цієї технології є уніфікована, повністю автоматична настройка кожного мережевого пристрою, який підключається до мережі. В процесі можуть брати участь як домашні мережі звичайних користувачів, так і великі корпоративні мережі під управлінням системних адміністраторів. UPNP це набір протоколів, кожен з яких сконструйований з використанням загальноприйнятих стандартів програмного забезпечення для інтернету.