Вийшло додаток Документи Google для Android

Вчора в магазині Google Play з'явилося офіційне додаток Документи Google (Google Docs). Взагалі, там же є ще два додатки, які з'явилися раніше і також дозволяють редагувати свої документи в акаунті Google - Google Диск і Quick Office. (Також може бути цікаво: Безкоштовний Microsoft Office онлайн).

При цьому, Google Drive (Диск) - це, як зрозуміло з назви, додаток в першу чергу для роботи зі своїм хмарним сховищем і, крім іншого, йому обов'язково потрібен доступ в Інтернет, а Quick Office призначений для відкриття, створення і редагування документів Microsoft Office - текстових, електронних таблиць і презентацій. У чому відмінності нової програми?

Спільна робота над документами в мобільному додатку Google Docs

За допомогою нової програми ви не відкриєте документи Microsoft .docx або .doc, воно існує не для цього. Як випливає з опису, призначене воно для створення і редагування документів (маються на увазі саме гугловський документи) і спільної роботи над ними, при цьому на останньому аспекті робиться особливий акцент і це - головна відмінність від двох інших додатків.

В "Google Документи" для Android є можливість спільної роботи над документами в режимі реального часу на вашому мобільному пристрої (також, як і в веб-додатку), тобто ви бачите зміни, внесені іншими користувачами в презентацію, таблицю або документ.Крім цього, можна коментувати дії, або відповідати на коментарі, редагувати список користувачів, яким дозволений доступ до редагування.

На додаток до функцій спільної роботи, в додатку Google Docs ви можете працювати над документами і без доступу в Інтернет: підтримується оффлайн редагування і створення (чого не було в Диск Google, обов'язково потрібно підключення).

Що стосується безпосередньо редагування документів, то доступні основні базові функції: шрифти, вирівнювання, прості можливості по роботі з таблицями і деякі інші. З таблицями, формулами і створенням презентацій не експериментувати, але думаю, основні речі, які можуть знадобитися ви там знайдете, а вже переглянути презентацію точно зможете.

Відверто кажучи, я не зовсім розумію, навіщо робити кілька додатків з пересічними функціями, замість того, щоб, наприклад, реалізувати все і відразу в одному, найбільш підходящим кандидатом здається Диск Google. Може, це пов'язано з різними командами розробників з власними ідеями, може ще з чимось.

Так чи інакше, новий додаток точно стане в нагоді тим, хто і до цього спільно працював в Google Docs, а щодо решти користувачів - точно не знаю.

Завантажити Google Документи ви можете безкоштовно з офіційного магазину додатків тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.docs.editors.docs