Вірус. Все папки у вигляді ярликів.

Привіт друзі! Ходив я вчора ремонтувати один комп'ютер, попросили мене прийти і "налаштувати браузер" :), цікава проблема в людей подумав я, як цей браузер ще можна налаштувати, ну да ладно, пішов. В процесі настройки комп'ютера мені знадобилося підключити свою флешку, я її без проблем підключив і відкрив. І тут дивлюся, що всі мої папки перетворилися в ярлики, з цим вірусом я зустрічався вже не раз, і знаю що це за гидота.

 

Сьогодні напишу що робити якщо у вас на флешці або жорсткому диску всі папки у вигляді ярликів і не відкриваються. Розповім як видалити цей вірус, і повернути папки, тобто врятувати інформацію. Просто цей вірус настільки проблемний, що навіть після того, як видалити його антивірусом, то папки які були у вигляді ярликів пропадуть. Точніше вони не пропадуть, а не будуть відображатися. Пам'ять займати вони будуть, але бачити їх ви не будете.


SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Значить приніс я флешку до себе додому, відразу підключати до комп'ютера не став, хіба мало що. На комп'ютері у мене встановлений ESET NOD32 Smart Security, завжди з оновленими антивірусними базами.Цей вірус не такий страшний як вірус смс, але все ж попітніти доведеться.

Все папки у вигляді ярликів і не відкриватися. Що робити?

Без паніки, робимо так:

1. Про всяк випадок відключаємо автозапуск USB пристроїв (флешок), як це зробити читайте тут. Що б після підключення флешки до комп'ютера вірус не пробрався на комп'ютер.

2. Під'єднуємо флешку до комп'ютера, що не відкриваємо її, а відразу скануємо антивірусом. Якщо на комп'ютері немає встановленого антивіруса, то заражену флешку підключати не раджу.

Я коли просканував свою, то ESET NOD32 Smart Security виявив вірусe5188982.exe - Win32 / Dorkbot , Знаходився він в "K: \ RECYCLER \ e5188982.exe - Win32 / Dorkbot.". Де "К", це буква моєї флешки. Як бачите, вірус ховається в папку "RECYCLER".

Все, вірус знищений, тепер можна зайти на флешку і подивитися, що збереглося, а що ні. У мене були тільки файли, які лежали в корені флешки, папок не було. Хоча пам'ять вони займали, значить вони нікуди не пропали, просто ми їх не бачимо. Але нічого страшного, зараз виправимо.

Скидаємо атрибути папок на флешці

3. Нам потрібно створити в корені флешки файл, після чого запустити його. Зараз детально розпишу цей процес, читайте уважно.

Дивіться також:

 • Хочете викликати комп'ютерного майстра? Спочатку подумайте, чи потрібен він вам.
 • Як скинути великий файл на флешку? Перетворення флешки в файлову систему NTFS.
 • Як відформатувати флешку
 • Комп'ютер не включається з CD / DVD приводом
 • Огляд ESET NOD32 Smart Security 6. Поради та рекомендації

Заходимо на нашу проблемну флешку, натискаємо правою кнопкою на порожню область, і вибираємо "Створити", потім "Текстовий документ".

У нас з'явиться ось такий документ:

Відкриваємо його, і вставляємо в нього ось такий текст:

Автор ще рекомендує:
 1. Як налаштувати безкоштовні канали на Smart TV
 2. Очищення пам'яті на Android: перевірені способи
 3. Калібрування акумулятора ноутбука
 4. Що таке UEFI і чим він кращий BIOS?
 5. Як робити бекапи Windows 10 на автоматі і навіщо це потрібно?
 6. Як прискорити завантаження Windows 10
 7. Якщо гальмує відео при перегляді онлайн

attrib -S -H / D / S

Потім натискаємо закрити, і зберігаємо зміни.

Тепер нам потрібно перейменувати цей файл. В принципі ім'я можна написати будь-який, але головне, це змінити розширення на .bat. Якщо у вас відключено відображення розширень, то включите його, як це зробити, я писав у статті "Як включити або відключити відображення розширень файлів". Давайте назвемо наш файл "123 .bat".Після того як ви його можете перейменувати, він повинен ви дивитися приблизно ось так:

Все що нам тепер потрібно, це просто запустити його. Просто два рази натискаємо на нього мишкою.

З'явиться ось таке вікно:

Воно зникне саме, після того як закінчить свою роботу. Після такої процедури у мене з'явилися всі мої папки і файли в них. Так що спосіб робочий. Перевірено!

Давши примітки:

Атрибути скинуться тільки на носії, де ми запускали файл "123 .bat".

Після цих процедур на флешці швидше за все з'явиться папка "RECYCLER", це папка створена вірусом, можна нещадно видалити її.

Начебто все друзі! Тепер ви знаєте що робити, якщо у вас всі файли на флешці у вигляді ярликів і не відкриваються. Успіхів!