Віртуальна машина вбудованими засобами Windows 8

Незважаючи на те, що я займаюся ремонтом комп'ютерів і наданням всілякої допомоги, з ними пов'язаної, з віртуальними машинами я майже не працював: лише одного разу поставив собі Mac OS X на виртуалку зважаючи разової потреби. Тепер же треба було встановити ще одну ОС Windows, крім наявної Windows 8 Pro, причому не на окремий розділ, а саме в віртуальну машину. Порадувала простота процесу при використанні наявних в Windows 8 Pro і Enterprise компонентів Hyper-V для роботи з віртуальними машинами. Про це коротко і напишу, цілком ймовірно, що кому-то, так само як і мені, знадобиться Windows XP або Ubuntu, що працюють всередині Windows 8.

Установка компонентів Hyper V

За замовчуванням компоненти для роботи з віртуальними машинами в Windows 8 відключені. Для того, щоб їх встановити, Вам слід зайти в панель управління - програми та компоненти - відкрити вікно "включення або відключення компонентів Windows" і поставити галочку навпроти Hyper-V. Після цього буде запропоновано перезавантажити комп'ютер.

Установка Hyper-V в Windows 8 Pro

Одне зауваження: коли я робив цю операцію в перший раз, я не став перезавантажувати комп'ютер відразу. Закінчив деяку роботу і перезавантажив. В результаті з якоїсь причини, ніякої Hyper-V не з'явився.У програмах і компонентах відображалося, що встановлений лише один з двох компонентів, постановка галочки навпроти невстановленого не встановлював його, галочка зникала після натискання ОК. Довго шукав причину, в результаті видалив Hyper-V, знову поставив, але на цей раз перезавантажив ноутбук на першу вимогу. В результаті все в повному порядку.

Після перезавантаження у Вас з'явиться дві нові програми - "Диспетчер Hyper-V" і "Підключення до віртуальної машини Hyper-V".

Налаштування віртуальної машини в Windows 8

Насамперед запускаємо Диспетчер Hyper-V і, перш ніж створювати віртуальну машину, створити "віртуальний комутатор", інакше кажучи, мережеву карту, яка буде працювати у Вашій віртуальній машині, даючи доступ в Інтернет з неї.

У меню вибираємо "Дія" - "Диспетчер віртуальних комутаторів" і додаємо новий, вказуємо, яке з'єднання з мережею буде використовуватися, даємо ім'я комутатора і натискаємо "ОК". Справа в тому, що зробити це дію на етапі створення віртуальної машини в Windows 8 не вийде - буде тільки вибір з вже створених. У той же самий час, віртуальний жорсткий диск можна створити безпосередньо при установці операційної системи в віртуальну машину.

А тепер, власне, створення віртуальної машини, яка не представляє зовсім ніяких складнощів:

  1. У меню натискаємо "Дія" - "Створити" - "Віртуальна машина" і бачимо майстер, який і проведе користувача через весь процес. Кількома "Далі".
  2. Даємо ім'я нової віртуальної машини і вказуємо, де будуть зберігатися її файли. Або залишаємо місце зберігання без змін.
  3. На наступній сторінці вказуємо, скільки пам'яті буде виділено під цю віртуальну машину. Виходити варто із загальної кількості оперативної пам'яті на Вашому комп'ютері і вимог гостьовий операційної системи. Також можна встановити динамічне виділення пам'яті, але я цього робити не став.
  4. На сторінці "настройка мережі" вказуємо, який віртуальний мережевий адаптер буде використовуватися для підключення віртуальної машини до мережі.
  5. Наступний етап - створення віртуального жорсткого диска або вибір з вже створених. Тут же можна визначити розмір жорсткого диска для новостворюваної віртуальної машини.
  6. І останнє - вибір параметрів установки гостьовий операційної системи. Ви можете запустити автоматичну установку ОС на віртуальну машину після її створення з ISO образу з ОС, компакт-диска CD і DVD.Можна вибрати й інші варіанти, наприклад, не встановлювати ОС на даному етапі. Без танців з бубном встали Windows XP і Ubuntu 12. Про інші не знаю, але думаю різні ОС під x86 повинні працювати.

Натискаємо "Готово", чекаємо завершення процесу створення і запускаємо віртуальну машину в головному вікні диспетчера Hyper-V. Подальше - а саме процес установки операційної системи, який почнеться автоматично при відповідних настройках, думаю, не потребує пояснень. У будь-якому випадку, для цього у мене на сайті є окремі статті на цю тему.

Установка Windows XP в Windows 8

Установка драйверів на віртуальній машині з Windows

По завершенні установки гостьовий операційної системи в Windows 8, Ви отримаєте повністю працюючу систему. Єдине, в ній будуть відсутні драйвера для відеокарти і мережевої плати. Для автоматичної установки всіх необхідних драйверів в віртуальній машині натисніть "Дія" та виберіть пункт "Вставте диск служби інтеграції". В результаті цього, в привід DVD-ROM віртуальної машини буде вставлений відповідний диск, автоматично встановлює всі необхідні драйвера.

На цьому все.Від себе скажу, що знадобиться мені Windows XP, під яку я виділив 1 Гб оперативної пам'яті, прекрасно працює на моєму теперішньому ультрабуке з Core i5 і 6 Гб оперативної пам'яті (Windows 8 Pro). Деякі гальма були помічені тільки при інтенсивній роботі з жорстким диском (установка програм) в гостьовій ОС - при цьому Windows 8 починала помітно гальмувати.