Помилка додаток зупинено або додаток зупинилося на Android

Одна з проблем, з якою можна зіткнутися при використанні Android телефону або планшета - повідомлення про те, що якийсь додаток зупинено або "На жаль, додаток зупинилося" (також можливий варіант Unfortunately, the process has stopped). Помилка може проявити себе на самих різних версіях Android, на телефонах Samsung, Sony Xperia, LG, Lenovo, Huawei та інших.

У цій інструкції - докладно про різні способи виправити помилку "Додаток зупинено" на Android в залежності від ситуації і того, яке саме додаток повідомило про помилку.

Примітка: шляхи в настройках і скріншоти наведені для "чистого" Android, на Samsung Galaxy або на іншому пристрої зі зміненим в порівнянні зі стандартним лаунчером, шляхи можуть злегка відрізнятися, але завжди знаходяться приблизно там же.

Як виправити помилки "Додаток зупинено" на Android

Іноді помилка "Додаток зупинено" або "Додаток зупинилося" може виникати не під час запуску конкретного "необов'язкового" додатка (наприклад, Фото, Камера, ВК) - в такому сценарії рішення зазвичай порівняно просте.

Більш складний варіант помилки - поява помилки при завантаженні або розблокування телефону (помилка програми com.android.systemui і Google або "Додаток графічний інтерфейс системи зупинилося" на телефонах LG), виклик додатки "телефон" (com.android.phone) або камера,помилку додатки "Налаштування" com.android.settings (що не дає зайти в налаштування для очищення кеша), а також при запуску Google Play Маркет або оновленні додатків.

Найпростіший спосіб виправлення

У першому випадку (поява помилки при запуску певної програми з повідомленням імені цього додатка), за умови, що раніше цей же додаток працювало нормально, можливий шлях виправлення буде наступним:

 1. Зайдіть в Настройки - Додатки, знайдіть в списку проблемне додаток і натисніть по ньому. Наприклад, було зупинено додаток Телефон.
 2. Натисніть по пункту "Сховище" (функція може не відображатися, тоді ви відразу побачите кнопки з п.3).
 3. Натисніть "Очистити кеш", а потім - "Очистити дані" (або "Управління місцем", а потім - очистити дані).

Після очищення кеша і даних перевірте, чи стало працювати додаток.

Якщо немає, то додатково можна спробувати повернути попередню версію програми, але тільки для тих додатків, які були встановлені на вашому Android пристрої (Google Play Маркет, Фото, Телефон та інші), для цього:

 1. Там же в налаштуваннях, вибравши програму, натисніть "Відключити".
 2. Вас попередять про можливі проблеми при відключенні додатки, натисніть "Відключити додаток".
 3. Наступне вікно запропонує "Встановити вихідну версію програми", натисніть Ок.
 4. Після відключення програми та видалення його оновлень ви знову потрапите на екран з параметрами програми: натисніть "Включити".

Після того, як додаток буде включено, перевірте, чи з'являється знову повідомлення про те, що воно було зупинено під час запуску: якщо помилка була виправлена, рекомендую деякий час (тиждень-другий, до виходу нових оновлень) не оновлювати його.

Для сторонніх додатків, для яких повернення попередньої версії таким способом не працює, можна спробувати також переустановку: тобто видалити додаток, а потім завантажити його з Play Маркет і встановити заново.

Як виправити помилки системних додатків com.android.systemui, com.android.settings, com.android.phone, Google Play Маркет і Services і інших

Якщо проста очищення кеша і даних програми викликав помилку не допомогли, а мова йде про якомусь системному додатку, то додатково спробуйте очистити кеш і дані наступних програм (так як вони взаємопов'язані і проблеми в одному можуть викликати проблеми в іншому):

 • Завантаження (може впливати на роботу Google Play).
 • Налаштування (com.android.settings, може викликати помилки com.android.systemui).
 • Сервіси Google Play, Google Services Framework
 • Google (пов'язано з com.android.systemui).

Якщо текст помилки повідомляє про те, що зупинилося додаток Google, com.android.systemui (графічний інтерфейс системи) або com.android.settings, може виявитися, що ви не можете зайти в налаштування для очищення кешу, видалення оновлень і інших дій.

У цьому випадку спробуйте використовувати безпечний режим Android - можливо, в ньому необхідні дії вдасться зробити.

додаткова інформація

У ситуації, коли жоден із запропонованих варіантів не допоміг виправити помилку "Додаток зупинено" на вашому Android пристрої, зверніть увагу на наступні пункти, які можуть виявитися корисними:

 1. Якщо помилка не проявляє себе в безпечному режимі, то з великою ймовірністю справа в якомусь сторонньому додатку (або його недавніх оновленнях). Найчастіше це додатки так чи інакше пов'язані із захистом пристрою (антивіруси) або оформленням Android. Спробуйте видалити такі додатки.
 2. Помилка "Додаток com.android.systemui зупинено" може з'являтися на старих пристроях після перемикання з віртуальної машини Dalvik на середу виконання ART в разі, якщо на пристрої є додатки, які не підтримують роботу в ART.
 3. У разі, якщо повідомляється про те,що зупинилося додаток "Клавіатура", LG Keyboard або аналогічне, можна спробувати встановити іншу клавіатуру за замовчуванням, наприклад, Gboard, завантаживши її з Play Market, то ж стосується і інших додатків, для яких можлива заміна (наприклад, замість додатка Google можна спробувати встановити сторонній лаунчер).
 4. Для додатків, автоматично синхронізуються з Google (Фото, Контакти та інші) може допомогти відключення і повторне включення синхронізації, або видалення облікового запису Google і повторне її додавання (в настройках акаунтів на Android пристрої).
 5. Якщо ніщо інше не допомагає, можна, попередньо зберігши важливі дані з пристрою, виконати його скидання на заводські настройки: це можна зробити в "Налаштування" - "Відновлення, скидання" - "Повернення до початкових установок" або, якщо настройки не відкриваються, за допомогою поєднання клавіш на вимкненому телефоні (дізнатися конкретне поєднання клавіш можна, пошукавши в інтернеті за ключовим словом "модель_вашего_телефона хард ресет").

Ну і нарешті, якщо виправити помилку не вдається ніякими способами, спробуйте описати в коментарях, що саме викликає помилку, вказати модель телефону або планшета, а також, якщо знаєте, після чого виникла проблема - можливо, мені чи комусь із читачів вдасться дати корисна порада.