Збільшення швидкості роботи флешки: поради та рекомендації

На сьогодні флешка є найбільш популярним зовнішнім накопичувачем інформації, яким користуються практично всі ділові люди, а також сучасне покоління молоді. Кожна людина, яка має хоч якесь відношення до комп'ютерної техніки, оцінив зручність і практичність флешки в порівнянні з іншими пристроями, що запам'ятовують. Не дивно, що питання про її несправності або некоректної роботи все частіше зустрічаються у Всесвітній мережі.

Існує кілька варіантів того, як збільшити швидкість копіювання даних на флешку.

У цій статті розповімо, як збільшити швидкість передачі даних на флешку з комп'ютерної техніки, так як уповільнена швидкість копіювання даних на зовнішній носій вельми часто дратує і вибиває з графіка.

зміст

 • 1 Суть проблеми і її причини
 • 2 Варіанти оптимізації швидкості передачі даних на флешку
  • 2.1 Перевірка на віруси і вибір правильної файлової системи накопичувача
  • 2.2 Налаштування USB-накопичувача
  • 2.3 Зміна налаштувань БІОСа
 • 3 І ще кілька порад
 • 4 Підведемо підсумки

Суть проблеми і її причини

Перенести необхідну інформацію з однієї одиниці комп'ютерної техніки на іншу - це одна з щоденних завдань ділових людей.І якщо новий недавно куплений носій інформації майже завжди працює коректно, то пристрій, який вже має пристойний термін експлуатації, з часом створює неприємності своєму власникові.

Причини такого явища можуть бути різного походження. Якщо флешка стала повільно працювати в процесі її експлуатації, значить, джерело проблеми треба шукати або в самому накопичувачі, або ж в настановних параметрах ПК.

Найчастішими і поширеними факторами, які впливають на швидкість передачі даних, є:

 • неузгодженість файлових систем ПК і накопичувача;
 • невірні установки БІОС на ПК;
 • некоректна робота USB-порту;
 • зношування чіпів flash-накопичувача;
 • різні стандарти сполучних каналів накопичувача і ПК;
 • вірусне зараження комп'ютера або флеш-карти.

Якщо низька швидкість передачі даних зумовлена ​​зношуванням флеш-карти, а точніше, її чіпів, тоді подальші рекомендації практично не вплинуть на якість роботи пристрою. Найкращий спосіб вирішити цю проблему - заміна накопичувача нової флешкою ​​хорошої якості. Дешеві накопичувачі невідомих виробників не рекомендується купувати для постійного і дуже частого використання, так як їх термін експлуатації обчислюється кількома місяцями,що спричинить за собою в найближчому майбутньому потреба купувати новий виріб.

У ситуації, коли флешка повільно стала працювати, проте вона має гідну якість і невеликий термін експлуатації, варто спробувати вдосконалити її продуктивність згідно подальших рекомендацій. Розглянемо докладно, як збільшити швидкість флешки, використовуючи елементарні способи настройки накопичувача і ПК.

Варіанти оптимізації швидкості передачі даних на флешку

Під час експлуатації накопичувача, іноді користувач помічає, що звичні файли не дуже великого обсягу, які раніше можна було скинути з комп'ютера за кілька секунд, стали перекидатися значно довше. Збільшення часу передачі даних доставляє масу незручностей для споживача. Є кілька загальнодоступних методів, з якими може впоратися будь-яка людина без сторонньої допомоги, що дозволяють оптимізувати функціональність flash-накопичувача.

Перевірка на віруси і вибір правильної файлової системи накопичувача

Якщо повільно перекидаються файли на флешку, перше, що варто перевірити - це наявність вірусів на ній або на ПК. Нерідко вони створюють проблеми подібного роду.

Щоб усунути цю проблему варто відформатувати накопичувач, попередньо скопіювавши всі важливі матеріали, що знаходяться на ньому, так як після процедури вони будуть знищені і відновити їх буде неможливо. А також паралельно треба перевірити комп'ютер на наявність вірусів за допомогою використання антивірусних програм.

Додатково на продуктивність зовнішнього накопичувача пам'яті може впливати вибір файлової системи. Найкращим варіантом для Windows вважається файлова система NTFS, яка вважається найбільш швидкої конфігурацією. Якщо користувач має комп'ютер з Linux, тоді практичніше відформатувати флешку в системі FAT32, яка більш пристосована до роботи з цією операційною системою.

Щоб відформатувати накопичувач, потрібно спочатку його синхронізувати з ПК, зайти в "Мій комп'ютер", клацнути правою клавішею миші на найменуванні флешки і обрати в меню, що випадає "Форматувати". У вікні, варто вибрати файлову систему, відповідну операційну систему вашого ПК і клікнути кнопку "Почати". Після завершення форматування флешку можна експлуатувати в звичайному режимі, її продуктивність істотно підвищиться.

Налаштування USB-накопичувача

Нерідко причиною того, що флешка повільно працює, є неправильне налаштування її параметрів. Найчастіше, за замовчуванням, флешка працює в режимі "Швидке видалення", що дозволяє користувачеві не піклуватися про безпечне від'єднання flash-накопичувача, однак паралельно знижує швидкість його функціонування.

Розглянемо, як збільшити швидкість копіювання файлів на флешку, змінивши технічні програмні характеристики накопичувача. Для цього потрібно зайти в "Дискові пристрої" через "Диспетчер пристроїв" і вибрати флешку, клацнувши на її назві два рази лівою клавішею миші. У відкритому вікні потрібно вибрати вкладку "Політика", активізувати опцію "Оптимальна продуктивність" і зберегти зміни. Подібна процедура значно збільшить швидкість копіювання файлів, однак необхідно пам'ятати, що після зміни налаштувань щоразу перед витяганням пристрою з комп'ютера буде треба користуватися функцією "Безпечне вилучення пристрою". Ігнорування цього правила може призвести до втрати записаних даних на накопичувачі, внаслідок некоректного завершення роботи.

Зміна налаштувань БІОСа

Дуже часто причиною низької швидкості передачі даних з ПК на флешку, є застарілі налаштування в BIOS. Справа в тому, що в Біосе раніше встановлювався за замовчуванням показник Legacy USB Support, який дозволяв синхронізуватися ПК з флешками старого зразка. На сьогодні для переважного кількості сучасних накопичувачів він не є обов'язковим і його відключення вплине на швидкість роботи зовнішньої пам'яті в позитивну сторону.

Щоб змінити установки необхідно зайти в меню BIOS, натиснувши клавішу F12 або Delete, при початковій завантаженні ПК. В викликаному меню треба знайти пункт Advanced, в наступному вікні вибрати параметр Legacy USB Support і відключити його. Після цього потрібно натиснути клавішу F10 для збереження змін і перезавантажити ПК.

Варто відзначити, що після відключення параметра Legacy USB Support можуть перестати синхронізуватися з ПК USB-пристрої, які мають застарілі технічні показники. Тому, якщо такі є в наявності, треба або відмовитися від такого методу підвищення функціональності флешки або заздалегідь подбати про придбання необхідних пристроїв нового зразка.

І ще кілька порад

 1. Купуйте флешки тільки відомих перевірених виробників, які забезпечують їх тривалий період експлуатації.Тільки якісний товар може забезпечити збереження важливих матеріалів.
 2. Перевіряйте відповідність портів накопичувача і ПК. Комп'ютери старого зразка укомплектовані портами 1.1, які мають низьку пропускну здатність. В цьому випадку збільшувати швидкість скачування можна тільки модернізацією комп'ютера.
 3. Чи не застосовуйте для підключення флешки неякісних USB-подовжувачів. Їх якість і довжина можуть істотно впливати на роботу пристроїв, які підключаються за їх допомогою.

Підведемо підсумки

Питання, як збільшити швидкість копіювання файлів на флешку, цікавить більшість користувачів ПК, які цінують свій час і не бажають чекати невизначений час, поки гойдаються необхідні матеріали з комп'ютера на зовнішній накопичувач.

Вищеописані рекомендації та поради допоможуть вирішити проблему самостійно, істотно збільшити швидкість передачі даних з флешки на ПК і значно заощадити свій дорогоцінний час.