Збільшення розміру відеопам'яті

Саме пам'ять вважається однією з найважливіших характеристик відеокарти. У ній зберігаються дані, необхідні для відтворення графіки. При нестачі обсягу відеопам'яті якість графіки погіршується, можливо некоректне відображення або періодичне зависання трансляції. У таких неприємних ситуаціях починаєте замислюватися, як збільшити пам'ять відеокарти.

Відкрите мають різні характеристики

Звичайно, можна почати вирішення проблеми з збільшення оперативної пам'яті графічної карти. Хоча, якщо пропускної здатності відеокарти не вистачає, оперативна все ще виникають проблеми.

зміст

 • 1 Як дізнатися вид графічної карти на своєму комп'ютері
 • 2 Що робити з інтегрованою картою
 • 3 Як можна дізнатися потрібні параметри своєї відеокарти
 • 4 Які можливості запропонує BIOS?
 • 5 Підвищення пам'яті дискретних карт за допомогою утиліт
 • 6 Не будьте максималістами - обережність допоможе зберегти відеокарту

Як дізнатися вид графічної карти на своєму комп'ютері

Перш за все, необхідно зрозуміти - як дізнатися пам'ять відеокарти на комп'ютері. Для цього потрібно визначити встановлену графічну карту. Саме від виду адаптера буде залежати відповідний спосіб для збільшення пам'яті.Як правило, портативні пристрої (ультрабуки і нетбуки) комплектуються інтегрованими компактними видеоадаптерами. Вони поставляються і в бюджетних ноутбуках. Ознакою роботи з такою платою буде спільне розташування роз'ємів:

 • LAN
 • USB
 • HDMI

Потужні ноутбуки та настільні комп'ютери поставляються вже з зовнішніми відеокартами, які називаються дискретними. Є досить продуктивним пристроєм зі своєю системою охолодження.

Що робити з інтегрованою картою

Для інтегрованих, вбудованих плат розподіл відеопам'яті відбувається за технологією "Shared memory" - з ручним зміною обсягу. Найпростіший варіант в такому випадку - використовувати інструменти всередині операційної системи. Потрібно дізнатися, чи встановлений в цій версії операційної системи Catalyst Control Center.

Дізнатися це нескладно, переходимо в "Панель управління". Далі тут відкриваємо "Обладнання і звук", необхідний розділ "Пристрої та принтери", переходимо в "Диспетчер пристроїв".

Перехід в Диспетчер пристроїв в Windows 10

Тут можна побачити список всіх пристроїв, які вже підключені.

Як можна дізнатися потрібні параметри своєї відеокарти

Ви можете подивитись деталі графічній карті можна в пункті "Відеоадаптери".

пункт відеоадаптери

У комплектацію деяких комп'ютерів входить більше однієї відеокарти. Правою кнопкою миші натискаємо на потрібному адаптері і вибираємо розділ "Властивості". У вкладці "Драйвера" доступний пункт "Кадровий буфер UMA", часто він називається і "Буфер кадру". Тут можна встановити максимальний обсяг, доступний для своєї відеокарти.

Які можливості запропонує BIOS?

Якщо кадровий буфер по цій інструкції знайти не вдалося, доведеться скористатися BIOS для настройки параметрів UMA. Після заходу в BIOS необхідно знайти "Інтегровані пристрої", тут же будуть настройки "BIOS VGA sharing memory". Варто врахувати, що в деяких версіях BIOS ці назви відрізняються.

Тут і вибираємо потрібний нам обсяг пам'яті. Відразу обмовимося - не рекомендуємо ставити максимальний обсяг. Після внесення та збереження змін можна залишити BIOS.

Підвищення пам'яті дискретних карт за допомогою утиліт

З інтегрованими картами розібралися, але можливий і інший питання - як збільшити пам'ять відеокарти дискретного типу. В такому випадку внутрішні налаштування ніякого ефекту не принесуть, необхідні вже сторонні утиліти.

 • При роботі з ОС Windows XP цілком достатньо популярною безкоштовної утиліти ATITool.

Вікно програми ATITool

 • При роботі з більш сучасними версіями ОС можемо рекомендувати програму MSI Afterburner. Підтримує поступове збільшення тактової частоти процесора відеокарти. Обсяг самої відеопам'яті залишиться без змін, але продуктивність карти вдається відчутно підвищити.

Не будьте максималістами - обережність допоможе зберегти відеокарту

Настійно рекомендуємо бути обережними при збільшенні пам'яті відеокарти, краще підвищувати її поступово, без кардинальних змін. Оскільки в умовах надмірного навантаження карта може дати збій. І не забувайте переконатися в достатності оперативної пам'яті - адже саме за рахунок неї зростає продуктивність вбудованої відеокарти.

Якщо ваші зусилля не дозволили "розігнати" дискретну карту, її залишається лише замінити. Багато старі моделі не підтримують відчутне збільшення пам'яті і продуктивності.

Збільшена пам'ять відеокарти дозволяє значно поліпшити якість графіки і можливості всієї системи. Ми розглянули ефективні принципи роботи з вбудованими та дискретними картами. Впевнені, що інформація на сайті допоможе зробити комп'ютер більш потужним і сучасним - тому не забувайте стежити за нашими оглядами та рекомендаціями.