Утиліта виправлення меню Пуск в Windows 10

Одна з найчастіших проблем користувачів після оновлення до Windows 10, а також після чистої установки системи - не відкривається меню Пуск, а також не працюючий пошук на панелі завдань. Також, іноді - зіпсовані плитки додатків магазину після виправлення проблеми за допомогою PowerShell (способи виправити проблеми вручну я детально описував в інструкції Чи не відкривається меню Пуск Windows 10).

Тепер же (13 червня 2016 року) Майкрософт виклала на своєму сайті офіційну утиліту для діагностики та виправлення помилок роботи меню Пуск в Windows 10, яка попутно може автоматично виправити і супутні проблеми, включаючи порожні плитки додатків магазину або нефункціонірующіх пошук панелі завдань.

Використання утиліти пошуку та усунення проблем меню "Пуск"

Нова утиліта від Майкрософт працює точно також, як і всі інші елементи "Діагностика неполадок".

Після запуску вам досить натиснути "Далі" і очікувати, коли виконаються передбачені утилітою дії.

Якщо проблеми були знайдені, то вони будуть автоматично виправлені (за замовчуванням, можна також відключити автоматичне застосування виправлень). Якщо проблем виявлено не було, вам повідомлять про те, що модуль усунення неполадок не виявив проблему.

І в тому і в іншому випадку ви можете натиснути "Переглянути додаткові відомості" у вікні утиліти для того, щоб отримати список конкретних речей, які були перевірені і, при виявленні проблем, виправлені.

На даний момент часу перевіряються наступні пункти:

  • Наявність необхідних для роботи додатків і правильності їх установки, зокрема Microsoft.Windows.ShellExperienceHost і Microsoft.Windows.Cortana
  • Перевірка дозволів користувача для розділу реєстру, який використовується для роботи меню Пуск Windows 10.
  • Перевірка бази даних плиток додатків.
  • Перевірка ушкоджень маніфесту програми.

Завантажити утиліту виправлення роботи меню Пуск Windows 10 ви можете з офіційного сайту http://aka.ms/diag_StartMenu. Оновлення 2018: утиліту прибрали з офіційного сайту, але можна спробувати усунення неполадок Windows 10 (використовуйте усунення неполадок додатків з Магазину).