Пристрій не сертифіковане Google в Play Маркет і інших додатках на Android - як виправити

Зазначена вище помилка "Пристрій не сертифіковане Google", що найчастіше зустрічається в Play Маркет НЕ нова, але особливо часто з нею стали стикатися власники Android телефонів і планшетів починаючи з березня 2018 року, оскільки Google щось поміняв в своїй політики.

У цій інструкції докладно про те, як виправити помилку Пристрій не сертифіковане Google і продовжити використовувати Play Маркет і інші сервіси Google (Карти, Gmail та інші), а також коротко про причини помилки.

Причини помилки "Пристрій не сертифіковане" на Android

Починаючи з березня 2018 року Google став блокувати доступ не сертифікованих пристроїв (тобто тих телефонів і планшетів, які не проходили необхідну сертифікацію або не відповідають якимось вимогам Google) до сервісів Google Play.

З помилкою можна було зіткнутися і раніше на пристроях з кастомними прошивками, але зараз проблема стала більш поширена і не тільки на неофіційних прошивках, але і на просто китайських апаратах, а також в емуляторах Android.

Таким чином Google своєрідно бореться з відсутністю сертифікації на дешевих Android пристроях (а для проходження сертифікації вони повинні відповідати конкретним вимогам Google).

Як виправити помилку Пристрій не сертифіковане Google

Кінцеві користувачі можуть самостійно зареєструвати свій не сертифікований телефон або планшет (або пристрій з кастомной прошивкою) для особистого використання на сайті Google, після чого помилка "Пристрій не сертифіковане Google" в Play Маркет, Gmail і інших додатках з'являтися не буде.

Для цього буде потрібно виконати наступні кроки:

 1. Дізнайтеся Google Service Framework Device ID свого Android пристрою. Це можна зробити, наприклад, за допомогою різного роду додатків Device ID (є кілька таких додатків). Завантажити додаток з непрацюючим Play Маркет можна ось такими способами: Як завантажити APK з Play Маркет і не тільки. Важливе оновлення: на наступний день після написання цієї інструкції Google для реєстрації став вимагати інший GSF ID, який не містить букв (а додатків, які його видавали б, я не знайшов). Подивитися його можна за допомогою команди
  adb shell 'sqlite3 /data/data/com.google.android.gsf/databases/gservices.db "select * from main where name = \" android_id \ ";"'
  або, якщо на вашому пристрої є Root-доступ, за допомогою менеджера файлів, здатного переглядати вміст баз даних, наприклад, X-Plore File Manager (потрібно відкрити в додатку базу даних/data/data/com.google.android.gsf/databases/gservices.db на вашому пристрої знайти Value для android_id, що не містить букв, приклад на скріншоті нижче).Про те, як використовувати команди ADB (якщо немає root-доступу) можна прочитати, наприклад, у статті Установка кастомними рекавери на Android (в другій її частині показується запуск команд adb).
 2. Зайдіть під своїм обліковим записом Google на сайт https://www.google.com/android/uncertified/ (Можна зробити і з телефону і з комп'ютера) і введіть отриманий раніше Device ID в поле "Ідентифікатор Аndroid".
 3. Натисніть кнопку "Реєстрація".

Після реєстрації в програмі Google, зокрема Play Маркет, повинні працювати як і раніше без повідомлень про те, що пристрій не зареєстровано (якщо це не відбулося відразу або з'явилися інші помилки, спробуйте очистити дані додатка, див. Інструкцію Чи не викачуються додатки Android з Play Маркет ).

Статус сертифікації Android пристрою при бажанні можна знайти наступним чином: запустите Play Маркет, відкрийте "Налаштування" і зверніть на останній пункт списку налаштувань - "Сертифікація пристрою".

Сподіваюся, інструкція допомогла вирішити проблему.

додаткова інформація

Існує ще один спосіб виправлення даної помилки, проте він працює для конкретного додатка (Play Маркет, тобто помилка виправляється тільки в ньому), вимагає Root-доступу і потенційно небезпечний для пристрою (виконуйте тільки на свій страх і ризик).

Суть його в заміні вмісту системного файлу build.prop (знаходиться в system / build.prop, збережіть копію оригінального файлу) наступним (заміну можна зробити за допомогою одного з файлових менеджерів з підтримкою Root-доступу):

 1. Використовуйте наступний текст для вмісту файлу build.prop
  ro.product.brand = ro.product.manufacturer = ro.build.product = ro.product.model = ro.product.name = ro.product.device = ro.build.description = ro.build.fingerprint = 
 2. Очистіть кеш і дані додатків Play Маркет і Сервіси Google Play.
 3. Зайдіть в меню рекавери і очистіть кеш пристрою і ART / Dalvik.
 4. Перезавантажте телефон або планшет і зайдіть в Play Маркет.

Ви можете продовжити отримувати повідомлення про те, що пристрій не сертифіковано Google, але додатки з Play Маркет будуть скачиваться і оновлюватися.

Однак, рекомендую саме перший "офіційний" спосіб виправлення помилки на вашому Android пристрої.