Microsoft випустила утиліту для блокування оновлень Windows 10

Раніше я писав, що в Windows 10 настройка оновлень, їх видалення і відключення буде утруднена в порівнянні з попередніми системами, а в домашній редакції ОС зробити це штатними засобами системи взагалі не вийде. Оновлення: доступна оновлена ​​стаття: Як відключити оновлення Windows 10 (всі оновлення, конкретне оновлення або оновлення до нової версії).

Мета такого нововведення - підвищення безпеки користувачів. Однак, два дні тому, після чергового оновлення попередньої збірки Windows 10, багато її користувачі зіткнулися зі збоями explorer.exe. Та й в Windows 8.1 не раз траплялося, що будь-яке оновлення викликало проблеми у великого числа користувачів. Див. Також Питання і відповіді про оновлення до Windows 10.

У підсумку, Microsoft випустила утиліту, що дозволяє відключити певні оновлення в Windows 10. Я перевірив її в двох різних збірках Insider Preview і, думаю, у фінальній версії системи, цей інструмент теж буде працювати.

Відключення оновлень за допомогою Show or hide updates

Сама утиліта доступна для скачування з офіційної сторінки (незважаючи на те, що сторінка називається Як відключити оновлення драйвера, що знаходиться там утиліта дозволяє відключати і інші оновлення)https://support.microsoft.com/ru-ru/help/3073930/how-to-temporarily-prevent-a-driver-update-from-reinstalling-in-window. Після запуску, програма автоматично виконає пошук всіх доступних оновлень Windows 10 (повинно бути активним Інтернет-підключення) і запропонує два варіанти дій.

  • Hide updates - приховати оновлення. Відключає установку обраних вами оновлень.
  • Show hidden updates - дозволяє заново включити установку прихованих раніше оновлень.

При цьому, утиліта відображає в списку тільки ті оновлення, які ще не були встановлені в системі. Тобто, якщо ви хочете відключити оновлення, яке вже встановилося, його потрібно спочатку видалити з комп'ютера, наприклад, за допомогою команди wusa.exe / uninstall, А вже потім блокувати його установку в Show or hide updates.

Деякі думки щодо установки оновлень Windows 10

На мій погляд, підхід з примусовою установкою всіх оновлень в системі - не дуже вдалий крок, який може призвести як до збоїв системи, з неможливістю оперативно і просто виправити ситуацію, так і просто до невдоволення деяких користувачів.

Однак, надто турбуватися з цього приводу, мабуть, не потрібно - якщо сама Microsoft не поверне повноцінне керування оновленнями в Windows 10, то, впевнений, найближчим часом з'являться сторонні безкоштовні програми,які візьмуть цю функцію на себе, а я напишу і про них, і про інші способи, без використання стороннього ПЗ, видаляти або відключати поновлення.