Веб-інтерфейс роутера. Що це? Як увійти?

Сьогодні помітив, що практично у всіх статтях я пишу про те, що необхідно зайти в налаштування роутера, або відкрити його параметри. Але сама сторінка з настройками роутера, в яку ми можемо зайти через браузер, називається веб-інтерфейс. У багатьох користувачів виникають питання пов'язані з цим. Що таке веб-інтерфейс роутера, для чого він потрібен, як його відкрити і т. Д.

Насправді, все дуже просто. Головне розуміти, що настройки, панель управління, сайт з настройками, або особистий кабінет роутера - це одне і те ж і по-правильному називається веб-інтерфейс. Грубо кажучи, це набір сторінок з настройками роутера, в які ми можемо отримати доступ через браузер. Виглядає все це як звичайний сайт. Тільки всі ці сторінки зберігаються не в інтернеті, а в пам'яті самого роутера.

У кожного роутера є свою адресу, за якою ми можемо отримати доступ до веб-інтерфейсу. Все що необхідно, це просто підключиться до маршрутизатора і в браузері перейти за певною адресою. Десь в 90% випадків, відкрити веб-інтерфейс маршрутизатора можна по IP-адресою 192.168.1.1 (див. Як виконати вхід на 192.168.1.1), або 192.168.0.1 (докладніше про те як зайти на 192.168.0.1).Зараз виробники активно почали використовувати хостнейм. Це адреса, який виглядає як адреса звичайного сайту.

Пропоную подивитися, як виглядає веб-інтерфейс маршрутизатора ASUS. Його головна сторінка, з якої ми отримуємо доступ до карти мережі, найнеобхіднішим налаштувань і окремих розділів з різними параметрами. Там можна зробити що завгодно: налаштувати підключення до інтернету, встановити пароль на Wi-Fi, змінить ім'я мережі, оновити прошивку, відключити або включити різні функції, виконати перезавантаження пристрою і т. Д.

Зрозуміло, що сам веб-інтерфейс не однаковий на всіх маршрутизаторах. Зовні він відрізняється в залежності від виробника, і навіть від версії прошивки. Самі виробники допрацьовують настройки своїх пристроїв. Роблять інтерфейс простішим і сучасним. Один з найважливіших моментів - мова інтерфейсу. Багато компаній роблять зараз мультимовні веб-інтерфейси. Що дуже зручно. Але є роутери, у яких налаштування на одній мові. І це не завжди російський, або український.

Для прикладу ми детально розглянемо процес входу в веб-інтерфейс роутера TP-Link, D-Link і ASUS. А для ZyXEL, Tenda, Netis, Xiaomi, Huawei - залишу посилання на докладні інструкції у вигляді окремих статей.

Відкриваємо веб-інтерфейс роутера TP-Link

На старих моделях маршрутизаторів від TP-Link в настройки можна було зайти за адресою 192.168.1.1. На нових - 192.168.0.1. Але на самих роутерах зараз вказують адресу tplinkwifi.net (докладніше про це можете почитати тут). Просто перевертаємо пристрій і дивимося, що там написано на наклейці.

У браузері (стандартний, Хром, Опера і т. Д.) Переходимо за цією адресою і потрапляємо в веб-інтерфейс з настройками. Звичайно ж пристрій, з якого ми виконуємо вхід, має бути підключений безпосередньо до роутера. І тільки до нього.

Пароль / логін - admin / admin. Це заводський, якщо ви не міняли.

Після успішної авторизації з'явиться сам веб-інтерфейс.

У TP-Link є вже нова версія, яка встановлюється на деякі моделі. Більш сучасна і красива. Виглядає так:

Докладніше в статті: як зайти в налаштування роутера TP-Link.

192.168.1.1 - веб-інтерфейс маршрутизатора ASUS

У роутерів від компанії ASUS все якось простіше. Адреса там завжди 192.168.1.1. Можна використовувати ще router.asus.com. У моїй практиці інші варіанти не зустрічалися.

Підключаємося до роутера і в веб-браузері переходимо за адресою 192.168.1.1. Якщо все привільно зробили, то побачите вікно із запитом імені користувача та пароля. Заводські admin і admin.

Потрапляємо в веб-інтерфейс нашого роутера ASUS. Нова його версія виглядає ось так (на моєму RT-N18U):

На старіших моделях була інша сторінка з настройками.

У мене така була на ASUS RT13U. В обох випадках можна вибрати мову панелі управління.

Докладніше в статті: вхід в настройки на роутерах Asus.

192.168.0.1 - веб-інтерфейс D-Link

У D-Link не все так просто. У тому плані, що там є багато різних версій самого веб-інтерфейсу (я знаю як мінімум 4 версії). І зовні все вони дуже сильно відрізняються.

Але в настройки можна без проблем зайти за адресою 192.168.0.1. Заводські дані для авторизації: логін і пароль - admin / admin. Або логін admin, а поле пароль залишаємо порожнім. Якщо ви їх міняли, то звичайно ж ставимо свої.

Давайте зайдемо в web-інтерфейс D-Link Dir-615.

Ну і сама сторінка

У вас вона може виглядати зовсім інакше. Все залежить від моделі і встановленої прошивки. Але хоча б є російська мова. Це вже добре.

Детальніше читаємо тут: як зайти в налаштування роутера D-Link.

Інформація по роутера інших виробників

Я не бачу сенсу демонструвати процес входу в веб-інтерфейс на маршрутизаторах всіх популярних виробників. Хоча б з тієї причини, що я вже писав окремі інструкції. Де все докладно показано. Крок за кроком.

Як і обіцяв на початку статті, даю посилання:

  • Доступ до веб-інтерфейсу маршрутизаторів ZyXEL - http://help-wifi.com/zyxel/kak-zajti-v-nastrojki-routera-zyxel/
  • Tenda - http://help-wifi.com/tenda/kak-zajti-v-nastrojki-routera-tenda/
  • Netis - http://help-wifi.com/netis/kak-zajti-v-nastrojki-routera-netis/
  • Xiaomi - http://help-wifi.com/xiaomi/miwifi-com-i-192-168-31-1-vxod-v-nastrojki-routera-xiaomi/

Це ще не все. Дивіться розділ "Налаштування роутера".

Друзі, все як завжди - свої повідомлення та питання залишайте в коментарях. Буду радий поспілкуватися з вами.