Вхід в BIOS MacBook

Для досвідчених користувачів Windows наявність системи введення-виведення BIOS на комп'ютері мається на увазі само собою. Але якщо ви хоч раз "копалися" в техніці від Apple, напевно помітили, що БІОС в ноутбуках і моноблоках цієї марки немає. Її місце займає EFI - Extensible Firmware Interface (розширюваний інтерфейс прошивки). Це своєрідна "прокладка" між ПО низького рівня і самою операційною системою. До речі, саме через таку особливість встановити Windows на MacBook буває важкувато.

Як можна відкрити БІОС на макбуков

Який сенс в ЕФІ?

Для початку визначте для себе, навіщо вам потрібно зайти в BIOS на Маке. Швидше за все, без цього можна обійтися. Комп'ютери Apple влаштовані так, що драйвери для стандартного устаткування "зашиті" в EFI. Але якщо ви використовуєте іншу ОС, встановити їх не складе труднощів через особливий інтерфейс. Увійти в опції завантаження також можна без БІОС - для цього достатньо натиснути кнопку Option під час запуску комп'ютера.

  • Запуститися в безпечному режимі дозволяє натискання Shift.
  • Ручне завантаження даних з CD або DVD, використовувати USB-накопичувач - досить натиснути С при включенні ПК. Увійти в діалогове вікно ви зможете автоматично.
  • Натискання D виконує запуск діагностики.
  • X - це запуск системи з завантажувального диска.
  • І нарешті, T - завантаження в режимі зовнішнього накопичувача.
ВАЖЛИВО. Такі клавіші працюють тільки на системах на базі компонентів Intel.

Увійти в стандартні операції при запуску Мака можна без довгої настройки анахронічного інтерфейсу. Головне - пам'ятати поєднання клавіш. Адже користуючись macOS, ви маєте справу з UNIX-подібної операційної системою. Якщо потрібно зайти в інші сервісні функції при запуску, ви напевно зможете знайти потрібні сполучення клавіш на просторах інтернету. Раніше ми описали найнеобхідніші.

висновки

Досвідчені користувачі MacBook і настільних систем від Apple обходяться без БІОС. Можливо, це крок у майбутнє і такий підхід ми незабаром будемо бачити на всіх ПК. У відсутності системи введення-виведення немає нічого страшного. Звичні любителям Windows функції збережені. Запустити їх не складе труднощів.

Сподобався матеріал? Діліться їм з друзями - можливо, вони як раз в пошуку такої інформації!