Vulcan Runtime Libraries - що це за програма і чи треба її видаляти

Після оновлення драйверів відеокарти в меню "Пуск" може з'явитися папка з програмою "Vulcan Runtime Libraries". Що це за утиліта? Невже вірус або рекламне ПО? Не поспішайте його видаляти. Насправді, "Вулкан" - корисний додаток, яке створено для роботи з двомірної і тривимірною графікою. Воно стане в нагоді як розробникам ігор і софту, так і звичайним користувачам.

Детальніше про програму

"Вулкан" - API-утиліта. Це інтерфейс прикладного програмування, який дозволяє контролювати роботу відеокарти (графічного процесора). Технологія повинна прийти на заміну знаменитим Direct3D і OpenGL.

Додаток працює на різних операційних системах: Windows, Linux, Android, SteamOS. Багатоплатформовий інтерфейс розв'язує руки розробникам. Вони зможуть створювати програмні продукти для комп'ютерів і мобільних пристроїв, не обмежуючи себе рамками однієї ОС.

"Вулкан Libraries" значно підвищує продуктивність і якість графіки. Ви отримуєте красиве і реалістичне зображення. При цьому програма не вимагає багато ресурсів і не перевантажує процесор.

Основні функції утиліти:

 • Швидко обробляє і виконує графічні команди. Зменшує час відгуку.
 • Центральний багатоядерний процесор швидко прогружаются графічний конвеєр.
 • Є підтримка багатопоточності.
 • Легкі драйвери.

"Вулкан Runtime Libraries" призначений не тільки для розробників додатків. Утиліта стане в нагоді тим користувачам, які цінують якісну графіку в іграх. API розраховує фізику і промальовує зображення. Картинка на екрані виглядає приголомшливо: покращена деталізація, підвищена продуктивність і FPS.

Однак програма вийшла зовсім недавно. Її, як і раніше вдосконалюють, виправляють, допрацьовують і оптимізують. Тому "Вулкан" не стабільний.

Як Vulcan з'являється на комп'ютері?

Це не вірусне ПО. Воно поширюється легально. І завантажується в пакеті офіційних драйверів для відеокарт моделі Nvidia. Інші виробники поки не підтримують цей API. Якщо ви відновите софт відеоадаптера до актуальної версії, разом з ним буде встановлений "Вулкан Runtime Libraries".

Перша Vulkan-версія гри - це The Talos Principle

Наочний приклад використання цієї модифікації - гра The Talos Principle. Зараз "Вулкан" додають і інші проекти, такі як Vainglory, Need for Speed, DOOM. Розробники випускають патчі, щоб покласти функції обробки графіки на API-технологію.

Чи варто видаляти програму і як це зробити?

Цю утиліту можна видалити, як і будь-яку іншу програму. Якщо ви не захоплюєтеся іграми і не займаєтеся створенням цифрового контенту, "Вулкан" вам навряд чи стане в нагоді. Хоча якісна графіка і висока продуктивність підійде для будь-якої діяльності. Якщо "Vulcan Runtime Libraries" вам не заважає, його краще залишити.

Але корисно буде розібратися, як його стерти.

 1. Відкрийте "Панель управління".
 2. Меню "Програми та засоби" (у відображенні за категоріями воно називається "Видалення програм").
 3. Знайдіть у списку "Vulcan".
 4. Клацніть по ньому. З'явиться кнопка "Видалити".

Видалення програми Vulkan

Або використовуйте вбудований дєїнсталлятор:

 1. Його ярлик повинен бути в папці "Вулкана" в панелі завдань.
 2. Якщо його там немає, відкрийте каталог "Program Files (x86) / VulkanRT".
 3. Знайдіть виконуваний файл (.EXE), назва якого починається з "Uninstall".
 4. Запустіть його і виконуйте інструкції.

Якщо при спробі видалити програму вискакують помилки, завершіть всі пов'язані з нею процеси. Для цього:

 1. Відкрийте "Диспетчер завдань". Використовуйте клавіші Ctrl + Alt + Del або Shift + Ctrl + Esc.
 2. На вкладці "Програми" закрийте всі утиліти, пов'язані з "Вулканом" (якщо вони є).
 3. У розділі "Процеси" завершите всі фонові операції, в назві яких є "Вулкан".
 4. Знову спробуйте його стерти.

Тепер ви розібралися, що це за програма "Vulcan Runtime Libraries". Вона точно не є вірусом. Видаляти її не рекомендується. Вона не засмічує систему, а, навпаки, підвищує продуктивність.

Розкажіть, а ви користуєтеся цим додатком? Чи помітно, що графіка в іграх стала краще?