Помилка DISC BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER [причини і рішення]

Привіт! Кілька днів тому привезли мені системний блок. Сказали, що не починається. Думав там просто Windows перекинути, але не тут то було, виявилося все набагато серйозніше, але про це ще рано :). Я хочу сьогодні розповісти Вам про помилку DISC BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER, яка може з'явиться в будь-який момент і не зрозуміло від чого. Саме з такою помилкою я зустрівся на тому комп'ютері. Я навіть її сфотографував, виглядає вона ось так:

Розповідаю по порядку. Значить підключив я цей системний блок, запустив його і чекаю дива 🙂 ну, коли якась помилка вискочить, адже щось в будь-якому випадку повинно відбутися.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

З'явилося повідомлення про те, що завантаження не можлива, так як немає Floppy-дисководу і т. Д. Там просто села ще до повного щастя батарейка, яка зберігає CMOS пам'ять і порядок завантаження. Floppy був в БІОС включений, а фізично відключений. Але це не важливо. Натиснув F1, пішла ніби як перевірка і тут раз і помилка DISC BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Ага, з такою помилкою я ще не зустрічався. Але в принципі і так зрозуміло, що в ній написано про те, що немає завантажувального диска.

Перезавантажив комп'ютер, відключив я той дисковод (Drive a), виставив порядок завантаження, де HDD на першому місці і спробував включити комп'ютер ще раз.Але знову отримав цю помилку.

І тут, приблизно після десятої перезавантаження мені кинулася в очі одна річ, коли йде тестування комп'ютера (POST), то в результатах тесту не видно жорсткого диска. Як це? А ось так:

Бачите, визначився тільки один CD / DVD привід, який підключений по IDE, а жорсткий диск, який був підключений по SATA не визначився комп'ютером. Значить причина помилки (в моєму випадку) визначена, це проблема з жорстким диском.

Зайшов в БІОС, там його теж немає.

Дивіться також:

  • Помилка BOOTMGR is compressed в Windows 7. Що робити?
  • Довго встановлюється Windows 7. Не з'являється вікно установки Windows 7.
  • Помилка 0xc00000f в Windows 7 [Рішення]
  • Не вдалося знайти необхідний драйвер носія. При установці Windows 7.
  • Швидке рішення помилки "Не вдалося запустити Windows через зіпсованого або відсутнього файлу ...

Все зрозуміло, потрібно перевірити жорсткий. Ну, для початку я його просто відключив і підключив в інший кінець SATA. Але жорсткий так і не визначився комп'ютером, і я знову побачив помилку. Тоді я вирішив не гратися і перевірив його на іншому комп'ютері. Підключив на іншому комп'ютері, через інший SATA кабель, але і там жорсткі диск не визначився. Ось такі справи.

Значить він просто не робочий, не знаю, що там з ним сталося, але його явно потрібно замінити. Так і сказав власнику цього комп'ютера.

Ось така причина цієї помилки була в моєму випадку.Але це не означає, що у Вас теж є серйозні проблеми з HDD.

Інші причини помилки "DISC BOOT FAILURE, INSERT ..."

Давайте розглянемо ще декілька популярних причин, за якими може з'явиться ця помилка, ну і звичайно ж способи, якими можна від неї позбутися.

1. Перевірте, чи немає підключених до комп'ютера флешок, і чи немає диска в приводі CD / DVD. До речі, був у мене давно випадок цікавий. Принесли комп'ютер, теж, не починається. Я почав його дивитися, з'являється якась помилка (не пам'ятаю вже точно яка). Дивлюся, а в приводі диск якийсь. Витяг його і комп'ютер нормально запустився. Так і ремонтуємо :).

2. Якщо сіла батарейка, яка зберігає CMOS пам'ять, то це означає, що після виключення комп'ютера з розетки, будуть скидатися настройки БІОСа. І звичайно ж буде скинутий порядок завантаження комп'ютера. Обов'язково, замініть батарейку. Детальніше читайте в цій статті.

3. Вимкніть Floppy дисковод. Це можна зробити в BIOS (про те як увійти в БІОС читайте тут).

4. Зайдіть в BIOS і перевірте порядок завантаження системи. Встановіть жорсткий диск на перше місце. Детальніше про це я писав у статті Як в БІОС виставити завантаження з приводу або флешки. Так само перевірте, чи визначається Ваш жорсткий диск комп'ютера (ця проблема була у мене, якщо пропустили,то читайте статтю спочатку).

5. Перевірте всі кабелі, якими підключений жорсткий диск і CD / DVD привід. Можливо, просто щось відійшло.

6. Зробіть скидання налаштувань БІОСа, докладніше за посиланням - https://f1comp.ru/zhelezo/kak-sbrosit-nastrojki-bios-biosa/

7. Якщо у Вас HDD і привід, підключені по IDE, то подивіться інформацію по перемичках MASTER і SLAVE - можливо проблема в них.

Ось і все, якщо у Вас є інші способи вирішення цієї помилки, то Ви можете поділитись ними в коментарях - я буду вдячний! Всього доброго!