Що чекають режими Windows

Режим очікування комп'ютера - особливий стан, в якому він споживає менше енергії, але разом з цим не вимикається. Багато користувачів плутають його зі сплячою, плюсом ще йде гібернація. Сплутатися дійсно легко. Знання того, як включити режими, як ними управляти і для чого вони призначені, позбавлять користувача від зайвої суєти і дадуть можливість вибрати найбільш оптимальні настройки. Для цього розглянемо їх все і порядок їх появи в системі Windows, а заодно навчимося їх відключати.

зміст

 • 1 Трішки історії
 • 2 Windows XP
 • 3 Windows 7
 • 4 Windows 10

Трішки історії

Поява режиму очікування пов'язано в першу чергу з виникненням персональних комп'ютерів - до цього машини могли мати тільки дві позиції щодо електроживлення: пристрій може бути включеним або вимкненим. Але з тих пір, як ПК з'явилися в будинках простих людей, виникла потреба в додаткових планах електроживлення. Почасти для економії електроенергії, частково для додатково зручності простих користувачів.

Windows XP

Тут контрольне місце займає оригінальний режим очікування. Для його запуску:

 • натискаємо в меню "Пуск" кнопку "Вимкнути",
 • вибираємо у вікні відповідний пункт.

  Режим очікування в Windows XP

Після цього комп'ютер не вимкнеться, але перейде в стан спокою - очиститься екран, а кількість споживаної енергії сильно знизиться. При цьому повного відключення не буде: щоб пробудити машину, досить поворушити мишкою, на деяких пристроях - натиснути кнопку включення. Якщо раптом відбувається збій в електропостачанні, комп'ютер видаляє всю Незбережені інформацію.

"Чекати" ПК на Windows XP починає, як правило, самостійно, якщо на ньому довго не робити ніяких дій. Зроблено це знову ж з метою економії. Як прибрати його? На жаль, немає можливості зробити це повністю -ожіданіе в будь-якому випадку буде присутній і активуватися, навіть якщо ви цього не хочете. Однак можна замінити його "сном".

Сплячий режим в Windows XP також доступний. У чому його відмінність?

 1. Комп'ютер створює спеціальний файл, в якому зберігає поточний стан робочого столу і інших процесів.
 2. Харчування відключається повністю.
 3. При поверненні в активний стан завантажується створений файл, і екран постає перед користувачем в тому вигляді, в якому він його залишав.

Як активувати "Сон"?

 1. Заходимо в настройки робочого столу.
 2. Відкриваємо вкладку "Заставка".

  Вкладка «Заставка» в Windows XP

 3. Тиснемо на "Харчування".
 4. У вікні властивостей вибираємо розділ "Сплячий режим".
 5. Ставимо галочку "Дозволити використання сплячого режиму". Тут же буде вказано, скільки місця на диску потрібно для створення файлу.

  «Дозволити використання сплячого режиму» в Windows XP

 6. Натискаємо "Застосувати".

Тепер у вікні "Вимкнути комп'ютер" з'явиться значок "Сплячий режим" замість чекає. Якщо цього не відбулося, утримуємо клавішу Shift і ці два значка змінюються.

Windows 7

Режим очікування на комп'ютері на Windows 7 практично відсутня. Тут він повністю замінений глибокого сну і сном.

Гибернация - стан ПК, розроблене спеціально для ноутбуків. У ньому лептоп також створює спеціальний файл, але не вимикається. Він просто споживає найменшу кількість енергії. Тому, по-перше, гібернація - свого роду заміна що чекає станом Віндовс XP, по-друге, вихід з неї здійснюється швидше. Вона рекомендована для тих випадків, коли підзарядити батарею можливо буде тільки пізніше, а ноутбук повинен знаходитися в активному стані. Наприклад, ви з невеликими перервами працюєте на ньому протягом дня - найкращий варіант - поставити лептоп на гібернацію.

Відключити або активувати параметри можна через настройки електроживлення.

 1. Через "Панель управління" відкриваємо налаштування електроживлення. На ноутбуці це зручно робити, натиснувши на значок батареї на панелі завдань і вибравши відповідний пункт.
 2. Вибираємо використовуваний план і натискаємо на "Змінити настройки плану".
 3. Тут є дві важливі графи: відключення дисплея і сон. Відключення дисплея можна розглядати як альтернативу що чекає режиму на Windows 7 - з чорним екраном комп'ютер буде споживати мало енергії і, почасти, відпочивати. Для обох станів можна виставити час "Ніколи", щоб ПК не відключати і не гасло самостійно.

  Змінити настройки плану в Windows 7

 4. Відкриваємо додаткові параметри. Тут можна вибрати дію для кнопки від сплячого режиму: сну або глибокого сну. Також можна встановити, за яких випадках комп'ютер повинен "засипати" або входити в гібернацію.

Windows 10

Режим очікування в Windows 10 майже не зазнав ніяких змін у порівнянні з "сімки". Тут також залишилися сон і гібернація. Ось тільки остання практично втратила своє значення, так як з "сну" і стаціонарні ПК, і ноутбуки, як правило, виходять дуже швидко.Тому набагато зручніше користуватися ним. Налаштувати параметри електроживлення можна приблизно таким же чином.

 1. Знаходимо через пошук в "Пуск" "Харчування і сплячий режим".
 2. У вікні можна вибрати базові настройки.

  «Харчування і сплячий режим» в Windows 10

 3. Тиснемо "Додаткові параметри".
 4. Тут можна налаштувати схему електроживлення. Розширені можливості пошуку там - це все те, що було описано вище.

Що ж являє собою режим очікування в Windows 8? Тут все аналогічно, ті ж настройки, що і на "Десятці". Писати про неї окремо не має сенсу.

Тепер ви розумієте, що таке і чим різняться кілька основних режимів очікування комп'ютера на Віндовс, а також як налаштувати їх. На інших ОС вони мало чим відрізняються. При бажанні можна змінити їх ще більш детально: встановити таймери, виставити точний час відключення, у ноутбуків включити або відключити сон при закритті кришки. Але про це докладніше в інших статтях.