Чому роутер Xiaomi ріже швидкість по Wi-Fi і повільно працює інтернет?

Для початку невеликий опис проблеми, яку ми будемо вирішувати в цій статті. Роутери від компанії Xiaomi дуже популярні. В першу чергу, напевно, через свою ціни і зовнішнього вигляду. Ну і працюють вони непогано. Стабільно. Є у мене Xiaomi mini WiFi, який тільки радує.

Але як це буваємо з усіма Wi-Fi роутерами - вони сильно ріжуть швидкість інтернету по Wi-Fi. Не рідко бачу в коментарях приблизно такі питання: "мій Xiaomi WiFi MiRouter 3 по WiFi видає не більше 15 Мбіт / с при швидкості по тарифу в 100 Мбіт / с". Ну це реально мало. Зрозуміло, що всі 100 Мбіт / с в разі підключення по Wi-Fi навряд чи вийде вичавити (хоча, в діапазоні 5 GHz це можливо), але не 10, або 15 Мбіт / с. Навіть менше у деяких буває. Швидкість так само сильно залежить від самого клієнта, налаштувань, перешкод, перепон. Не забувайте про це.

По кабелю, через роутер від Xiaomi швидкість як правило завжди в районі 100 Мбіт / с. Залежно від вашого тарифу.

Якщо у вашого провайдера (за тарифом, який у вас підключений) швидкість більше 100 Мбіт / с, то не забувайте, що у моделей Xiaomi WiFi MiRouter 3, Xiaomi Mini Wifi і Mi WiFi 3c швидкість WAN і LAN портів обмежена якраз в 100 Мбіт / с. Так що більше Ніяк не вичавити. Ні по Wi-Fi, ні по кабелю. Гігабітні порти тільки на моделях Mi WiFi Router 3G, HD, і Pro R3P.

Так чому ж тоді по Wi-Fi роутер так сильно ріже швидкість і інтернет працює так повільно? В цьому ми заразспробуємо розібратися.

Вирішуємо проблему зі швидкістю бездротового підключення на роутерах Xiaomi

Рішення мені підказали в коментарях, до статті по налаштуванню Xiaomi mini WiFi. Потім я ще трохи погуліл, і як виявилося, є в цих роутерах така функція як QoS.

Що вона робить: аналізує швидкість, а потім займається розподілом швидкості між підключеними пристроями. І в принципі, в самій системі немає нічого поганого. Але проблема в тому, що роутер коли проводить тест швидкості підключення до інтернету зазвичай отримує дуже низьку швидкість. Чому? Швидше за все тому, що перевіряє її до якогось далекого китайському сервера. І вже потім отриману швидкість якось там розподіляє між пристроями.

Тому, рішення тут два:

  1. Повністю відключити функцію QoS. Мені здається, це найкращий варіант. Навіть в налаштування роутера Xiaomi написано, що якщо швидкість інтернету у вас більше 50 Мбіт / с, то цю функцію краще відключити.
  2. Задати вручну максимальну швидкість 100 Мбіт / с, або 1000 Мбіт / с (якщо у вашій моделі гігабітні порти).

Як це зробити, я покажу на прикладі роутера Xiaomi mini WiFi. Але у інших моделей цей процес не повинен відрізнятись.

У настройки роутера заходимо за адресою 192.168.31.1, або miwifi.com (докладніше в цій статті). Вводимо пароль, який захищає настройки і потрапляємо в web-інтерфейс.

У розділі "Advanced" - "QoS Traffic manager" натискаємо на кнопку яка вказана на скріншоті і задаємо швидкість. Так як в даному вікні швидкість вказана в Мбіт / с (а в налаштуваннях в МБ / с), то щоб отримати 100 МБ / с потрібно прописати 800 Мбіт / с. Можливо, у вашій версії прошивки все виглядає трохи інакше. Але не суть. Просто вкажіть там 800, або 1000.

Ну і перевіряємо, щоб QoS була відключена. Якщо хочете, можете спробувати включити. Потрібно дивитися за результатами перевірки швидкості.

Ось ще скріншот з веб-інтерфейсу роутера Xiaomi, який на англійській прошивці:

Після цього не завадить перезавантажити роутер. Потім можете перевіряти швидкість по Wi-Fi. Як її перевіряти на різних пристроях, я писав тут.

Раджу перевіряти саме на декількох пристроях: ноутбуки, планшети, смартфни. Щоб виключити проблеми на стороні конкретного пристрою.

Так само не забувайте, що майже всі роутери Xiaomi дводіапазонні (крім Xiaomi Mi WiFi 3c). Якщо є можливість, підключайтеся до Wi-Fi мережі в діапазоні 5 GHz.

Пишіть в коментарях, чи допомогли вам ці настройки. Швидкість збільшилася?