Дізнаємося термін служби SSD в програмі SsdReady

Один з головних питань, яке турбує власників (в тому числі майбутніх) твердотільних накопичувачів SSD - це термін їх служби. Різні виробники мають різний термін гарантії на свої моделі SSD, який формується виходячи з передбачуваних кількостей циклів запису протягом цього терміну.

У цій статті - огляд простий безкоштовної програми SsdReady, яка дозволить приблизно визначити, скільки проживе саме ваш твердотільний жорсткий диск в тому режимі, в якому він зазвичай використовується на вашому комп'ютері. Може стати в нагоді: Оптимізація роботи SSD в Windows 10, Налаштування SSD в Windows для збільшення продуктивності і терміну служби.

Як працює SsdReady

При роботі, програма SsdReady веде запис усіх звернень до диска SSD і зіставляє ці дані з параметрами, заданими виробником для цієї моделі, в результаті ви бачите, скільки орієнтовно років буде працювати ваш накопичувач.

На практиці це виглядає наступним чином: ви завантажуєте і встановлюєте програму з офіційного сайту http://www.ssdready.com/ssdready/.

Після запуску ви побачите головне вікно програми, в якому слід зазначити ваш SSD, в моєму випадку це диск C і натиснути "Start".

Відразу після цього почнеться ведення журналу звернень до диска і будь-яких дій з ним, і вже протягом 5-15 хвилин в поле Approxssdlifeз'явиться інформація про передбачуваний термін служби накопичувача. Однак, для отримання точних результатів бажано залишити збір даних хоча б на ваш один стандартний робочий день за комп'ютером - з іграми, завантаженням фільмів з Інтернету і будь-якими іншими діями, якими ви зазвичай займаєтеся.

Я не знаю, наскільки точною виходить інформація (років через 6 повинен буду дізнатися), але сама утиліта, думаю, буде цікава тим, у кого SSD і принаймні дасть уявлення про те, як він використовується на комп'ютері, а зіставити цю інформацію з заявленими даними про терміни роботи можна і самостійно.