Безкоштовний антивірус 360 Total Security

Про безкоштовний антивірус Qihoo 360 Total Security (тоді він називався Internet Security) я вперше дізнався трохи більше року тому. За цей час даний продукт встиг пройти шлях від малознайомого користувачеві китайського антивіруса до одного з кращих антивірусних продуктів з масою позитивних відгуків і перевершує за результатами тестів багато комерційних аналоги (див. Кращий безкоштовний антивірус). Відразу повідомлю, що антивірус 360 Total Security доступний російською мовою і працює з Windows 7, 8 і 8.1, а також Windows 10.

Тим, хто думає, чи варто використовувати цю безкоштовний захист, а може бути і змінювати звичний безкоштовний або навіть платний антивірус, пропоную познайомитися з можливостями, інтерфейсом та іншою інформацією про Qihoo 360 Total Security, яка може стати в нагоді при прийнятті такого рішення. Також може бути корисним: Кращий антивірус для Windows 10.

Завантаження і установка

Для того, щоб завантажити безкоштовно 360 Total Security російською мовою, скористайтеся офіційною сторінкою http://www.360totalsecurity.com/ru/

Після закінчення завантаження, запустіть файл і пройдіть нескладний процес установки: потрібно прийняти ліцензійну угоду, а в налаштуваннях ви можете при бажанні вибрати папку для установки.

Увага: не встановлюйте другий антивірус, якщо у вас вже є антивірус на комп'ютері (не рахуючи вбудований Захисник Windows, він відключиться автоматично), це може призвести до конфліктів ПО і проблем в роботі Windows. Якщо ви міняєте антивірусну програму, попередньо повністю видаліть попередню.

Перший запуск 360 Total Security

Після закінчення автоматично буде запущено головне вікно антивіруса з пропозицією запустити повну перевірку системи, що складається з оптимізації системи, сканування на віруси, очищення тимчасових файлів і перевірки безпеки Wi-Fi і автоматичного виправлення проблем при їх виявленні.

Особисто я віддаю перевагу виконувати кожен з цих пунктів окремо (і не тільки в цьому антивірусі), але, якщо ви не хочете вникати, можете покластися на автоматичну роботу: в більшості випадків, це не викличе будь-яких проблем.

Якщо ж потрібно детальна інформація по знайденим проблем і вибір дії для кожного з них, ви можете після сканування натиснути по "Подр. Інформ." і, проаналізувавши інформацію, вибрати те, що потрібно виправляти, а що - ні.

Примітка: в пункті "Оптимізація системи" при знаходженні можливостей прискорити роботу Windows, 360 Total Security пише, що знайдені "загрози".Насправді це зовсім не погрози, а лише програми та завдання в автозавантаженні, які можна відключити.

Функції антивіруса, підключення додаткових движків

Вибравши в меню 360 Total Security пункт "Антивірус", ви можете виконати швидку, повну або вибіркову перевірку комп'ютера або окремих розташувань на віруси, переглянути файли в карантині, додати файли, папки і сайти в "Білий список". Сам процес сканування мало чим відрізняється від того, який ви могли бачити в інших антивирусах.

Одна з найбільш цікавих можливостей: ви можете підключити два додаткових антивірусних движка (бази сигнатур вірусів і алгоритми сканування) - Bitdefender і Avira (обидва так само входять в список кращих антивірусів).

Для підключення, клікніть мишею по значках цих антивірусів (з буквою B і парасолькою) і включіть їх за допомогою перемикача (після цього почнеться автоматичне фонове завантаження необхідних компонентів). При такому включенні, дані антивірусні движки задіюються при скануванні на вимогу. У разі, якщо вам потрібно, щоб вони використовувалися і для активного захисту, натисніть по "Захист вкл" зліва вгорі, потім виберіть вкладку "Настроюваний" і включіть їх в розділі "Захистсистеми "(примітка: активна робота декількох двигунів може призводити до підвищеного споживання ресурсів комп'ютера).

У будь-який момент перевірити конкретний файл на віруси ви можете також за допомогою правого кліка і виклику "Сканування з 360 Total Security" з контекстного меню.

Практично всі необхідні антивірусні функції, такі як активний захист і інтеграція в меню провідника включені за замовчуванням відразу після установки.

Винятком є ​​захист в браузері, яку можна включити додатково: для цього треба зайти в налаштування і в пункті "Активний захист" на вкладці "Інтернет" встановіть "Захист від веб-загроз 360" для вашого браузера (підтримуються Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera і Яндекс Браузер).

Журнал 360 Total Security (повний звіт про виконані дії, знайдених загрози, помилки) ви можете знайти, клікнувши по кнопці меню і вибравши пункт "Лог". Функцій експорту журналу в текстові файли немає, але ви можете скопіювати записи з нього в буфер обміну.

Додаткові можливості та інструменти

Крім антивірусних функцій, в 360 Total Security є набір інструментів для додаткового захисту, а також прискорення і оптимізації роботи комп'ютера з Windows.

Безпека

Почну з функцій безпеки, які можна знайти в меню в пункті "Інструменти" - це "Уразливості" і "Пісочниця".

За допомогою функції "Уразливості" ви можете перевірити вашу систему Windows на наявність відомих проблем безпеки і в автоматичному режимі встановити необхідні оновлення і патчі (виправлення). Також, в розділі "Список патчів" ви, при необхідності, можете видалити оновлення Windows.

Пісочниця (за замовчуванням відключена) дозволяє вам запускати сумнівні і потенційно небезпечні файли в ізольованій від решти системи середовищі, тим самим запобігаючи установку небажаних програм або зміна системних параметрів.

Для зручного запуску програм в пісочниці ви можете спочатку включити пісочницю в Інструментах, а після цього використовувати правий клік мишею і вибір пункту "Запускати в пісочниці 360" при запуску програми.

Примітка: в попередньої версії Windows 10 пісочницю мені запустити не вдалося.

Очищення і оптимізація системи

І, нарешті, про вбудовані функції прискорення Windows і очищення системи від непотрібних файлів і інших елементів.

Пункт "Прискорення" дозволяє в автоматичному режимі проаналізувати автозагрузку Windows, завдання в планувальнику завдань, служби і параметри Інтернет-з'єднання.Після аналізу вам будуть представлені рекомендації щодо відключення та оптимізації елементів, для автоматичного застосування яких ви можете просто натиснути кнопку "Оптимізувати". На вкладці "час завантаження" можна познайомитися з графіком, на якому показано, коли і скільки часу знадобилося на повне завантаження системи і на скільки воно покращилося після оптимізації (буде потрібно перезавантажити комп'ютер).

При бажанні, ви можете натиснути "Вручну" і самостійно відключити пункти в автозавантаженні, завдання та служби. До речі, якщо якась потрібна служба не включена, то ви побачите рекомендацію "Потрібно включити", що теж може бути дуже корисно, якщо якісь функції ОС Windows працюють не так, як потрібно.

За допомогою пункту "Очищення" в меню 360 Total Security ви можете швидко очистити файли кеша і журналів браузерів і додатків, тимчасові файли Windows і звільнити місце на жорсткому диску комп'ютера (причому, далеко не останнє в порівнянні з багатьма утилітами очищення системи).

І, нарешті, за допомогою пункту Інструменти - Очищення резервних копій системи ви можете звільнити ще більшу кількість місця на жорсткому диску за рахунок невикористовуваних резервних копій оновлень і драйверів і видалити вміст папки Windows SxS в автоматичному режимі.

Крім усього перерахованого, антивірус 360 Total Security за замовчуванням виконує наступні завдання:

  • Перевірка скачуваних з Інтернету файлів і блокування сайтів з вірусами
  • Захист USB флешок і зовнішніх жорстких дисків
  • Блокування мережевих погроз
  • Захист від кейлоггеров (програми, що перехоплюють натискаються вами клавіші, наприклад, при введенні пароля, і відправляють їх зловмисникам)

Ну і заодно це, мабуть, єдиний відомий мені антивірус, який підтримує теми оформлення (скіни), подивитися які можна, натиснувши на кнопку з футболкою вгорі.

підсумок

Згідно з тестами незалежних антивірусних лабораторій, 360 Total Security виявляє майже всі можливі загрози, працює швидко, не надто навантажуючи комп'ютер і зручний у використанні. Перше підтверджують також і відгуки користувачів (в тому числі, відгуки в коментарях на моєму сайті), другий пункт підтверджую, а за останнім - можуть бути різні смаки і звички, але, в цілому, згоден.

Моя думка така, що якщо вам потрібен саме безкоштовний антивірус, то є всі причини, щоб зупинити свій вибір саме на цьому варіанті: швидше за все, ви не пошкодуєте, а безпеку вашого комп'ютера і системи будуть на найвищому рівні (наскільки це взагалі залежить від антивіруса, так як багато аспектів безпеки впираються в користувача).