Безкоштовні версії антивірусів

У цій статті поговоримо про безкоштовні версіях популярних антивірусів, які цілком придатні для використання, захисту комп'ютера від вірусів і екстреного лікування вірусів в разі потреби.

Наприклад, якщо ваш звичайний антивірус не знаходить загроз, ви, не купуючи нового, можете скористатися безкоштовною версією будь-якого популярного антивіруса при підозрах на наявність шкідливих програм.

Див. також:

 • Кращі платні і безкоштовні антивіруси для Windows 10 (2016)
 • Кращий безкоштовний антивірус
 • онлайн перевірка на віруси

Комп'ютерний вірус - програма або частина програмного коду, здатна до розмноження, зараження інших (виконуваних) програм, а також поширенню без відома користувача.

Основні способи появи вірусів на комп'ютері:

 • CD і DVD диски
 • USB-носії (флешки)
 • Локальні мережі та Internet

Дія комп'ютерних вірусів завжди шкідливо. Навіть якщо вірус не несе відкритого шкоди системі, своєю присутністю він порушує роботу програм, займає місце на жорсткому диску, порушує розподіл ресурсів комп'ютера. Більш злісні віруси можуть видаляти файли і дані користувача, поширювати від імені користувача по електронній пошті рекламні повідомлення (спам), "красти" дані (паролі) облікових записів користувача. Вплив вірусів може призвести до повного пошкодження операційної системи або, навіть, до пошкодження апаратної частини комп'ютера. В історії були випадки, коли від дії комп'ютерних вірусів, порушувалася робота цілих організацій, таких, наприклад, як аеропорти, телестудії. Відомі тисячі комп'ютерних вірусів, поширених в мережі Інтернет.

З детальною класифікацією шкідливих програм ви можете ознайомитися в вірусної енциклопедії http://www.kaspersky.ru/wiset.

Антивірус

Безумовно, можна стверджувати, що комп'ютерні віруси завдають шкоди працездатності системи. А чи є спосіб захиститися від цієї напасті? Є! Для захисту від комп'ютерних вірусів були створені і активно розвиваються програми-антивіруси. Сьогодні ринок антивірусних програм налічує більше сотні представників. Ми розглянемо найбільш популярних з них в середовищі користувачів:

 • Trendmicro
 • Антивірус Касперського
 • NANO
 • Dr. Web
 • Avast
 • ВірусБлокАда
 • McAfee
 • Zillya
 • Nod32
 • Comodo
 • AVG
 • Outpost
 • Avira
 • Panda

Різноманітність антивірусних програм зумовлене різними алгоритмами пошуку і лікування вірусів. Але, незважаючи на широкий спектр можливостей антивірусів, жоден з них не дасть 100% гарантії захисту комп'ютера. Багато в чому, це залежить від грамотності самого користувача.

В даний час ціна антивірусного пакета для одного ПК становить в середньому 2000 руб. І, якщо, ще кілька років тому більшість виробників представляли необмежений термін використання антивірусних програм, то зараз, здебільшого, термін ліцензії на один комп'ютер діє один рік.

Звичайно, для комерційних організацій збереження даних носить не тільки практичне значення, але і часто економічну значимість. І для їх збереження необхідно використовувати передові програми для захисту даних, у тому числі і антивіруси. Але, чи є сенс платити щорічно гроші за антивірус, встановлений на домашньому ПК, збої в роботі якого навряд чи спричинять серйозні економічні наслідки?

Безкоштовні версії антивірусів

Більшість виробників антивірусного ПЗ, поряд з платними версіями програм, представляють безкоштовні аналоги, основною особливістю яких, є скорочений набір функцій. Крім того існують різні утиліти для одноразової перевірки системи, в тому числі і он-лайн. Ось деякі з них:

Антивірус Касперського

Компанія крім пробних версій основних антивірусних пакетів з обмеженим терміном дії, які Ви можете абсолютно безкоштовно завантажити на офіційному сайтіhttp://www.kaspersky.ru/trials, Пропонує наступне безкоштовне ПО:

Kaspersky Virus Removal Tool - утиліта для разової перевірки комп'ютера, яка лікує вже вражений ПК, але не надає постійний захист від зараження.

Kaspersky Rescue Disk - образ диска ISO, призначений для відновлення працездатності ПК після поразки вірусами, видалення банера з робочого столу та інших цілей.

Kaspersky Security Scan - безкоштовна програма для оперативної перевірки комп'ютера на присутність загрози, а також для оцінки рівня захищеності системи. В Kaspersky Security Scan використовуються передові розробки "Лабораторії Касперського", внаслідок чого ваш комп'ютер буде просканований на присутність всіх останніх вірусів і загроз. Навіть, коли на вашому комп'ютері вже функціонує антивірусна програма, утиліта проведе перевірку, не порушуючи роботу вашого програми, але не вимагаючи його відключення. Також не варто замислюватися про конфлікти з іншими антивірусними пакетами час завантаження та встановлення Kaspersky Security Scan. Після установки Kaspersky Security Scan отримує доступ до щоденних оновлень бази вірусів і вразливостей.

Avast

На сайті http://www.avast.ru/download-trial представлені пробні версії антивірусів. Крім того, компанія пропонує наступне безкоштовне ПО:

Avast 8 Free Antivirus - Програма для комплексного захисту системи від шкідливих програм.

Avast! Free Mobile Security - утиліта для захисту телефону від шкідливих атак, а також допоможе виявити втрачене або вкрадене пристрій, при цьому ховаючись від потенційних злодіїв. До складу програми входить: фільтр вхідних дзвінків і повідомлень, чорний список контактів і функцію відстеження трафіку, яка допоможе не перевищувати ліміти за місяць.

Nod32

Крім пробних версій основних продуктів http://www.esetnod32.ru/home/ можна, також, скористатися безкоштовними програмами:

ESET Online Scanner http://www.esetnod32.ru/support/scanner/ - безкоштовний інструмент для діагностики і видалення шкідливого програмного забезпечення на будь-яких ПК без необхідності інсталяції антивірусного ПО за допомогою більшості браузерів - Internet Explorer, Chrome, Netscape, Safari, Firefox, Opera, і інші. ESET Online Scanner побудований на технології проактивного детектування відомих і раніше невизначених загроз Threat Sense®, а також актуальні сигнатурні баз. Сканер дозволить провести спрямоване сканування окремих підозрілих об'єктів, визначених дисків, папок або файлів.

ESETNOD32 Smart Security 4.2 - антивірусне рішення для максимальної комплексного захисту користувачів від усіх загроз в мережі Інтернет. Перевага даного продукту - точне виявлення всіх встановлених і раніше невідомих шкідливих утиліт.Для використання продукту необхідно отримати безкоштовний ключ.

LiveCD ESET NOD32 - системний диск для відновлення операційної системи.

ESET SysInspector 32bit / 64bit - утиліта для перевірки рівня захисту системи

Виробник надає різні утиліти для видалення троянських програм http://www.esetnod32.ru/download/utilities/trojan_remover/

Dr.Web

Компанія представляє 30-ти денні версії антивірусів

http://download.drweb.com/demoreq/?lng=ru.

Крім цього, на сайті ви знайдете безкоштовні продукти, такі як:

Dr.Web CureIt! ® - безкоштовна лікує утиліта для швидкої перевірки комп'ютера, і, в разі виявлення шкідливих об'єктів, його лікування. Перевагами даного продукту є:

 • Нова підсистема сканування, здатна провести перевірку жорстких дисків комп'ютера в багатопотоковому режимі, використовуючи всі переваги багатоядерних систем.
 • Значно підвищена швидкість перевірки.
 • Істотно збільшена стабільність роботи додатків практично виключає ризик появи при скануванні BSOD ( "синього екрану смерті").
 • Модуль пошуку руткітів.
 • Доопрацьований призначений для користувача інтерфейс.
 • Широкий спектр налаштувань вибіркової перевірки комп'ютера (завантажувальних секторів, пам'яті, об'єктів автозапуску).
 • Блокування мережевих підключень в процесі перевірки системи.
 • Функція припинення роботи системи після закінчення сканування.
 • Пошук в BIOS комп'ютера шкідливих "біос-китів" - програмами, що інфікують BIOS ПК.
 • Вбудоване управління карантином.
 • Можливість відключення низкоуровневой записи на диски.

Dr.Web® LiveCD - образ для відновлення працездатності ПК після зараження. Здійснить не тільки очищення ПК від інфікованих і підозрілих файлів, але і допоможе зберегти важливу інформацію на змінному носії або іншому комп'ютері.

Dr.Web® LiveUSB - утиліта, що дозволяє провести аварійне відновлення працездатності системи з USB-носія.

Dr.Web Link Checkers - безкоштовні надбудови для перевірки інтернет-сторінок і файлів, що завантажуються з Інтернету. Після встановлення плагіну для найбільш поширених браузерів, таких як Opera, Firefox, Safari, Internet Explorer,, Chrome, робота у Всесвітній Павутині стане безпечнішою.

Сканери Dr.Web http://vms.drweb.com/online/?lng=ru дозволяє перевірити підозрілі посилання або файли на наявність вірусів.

Avira

Компанія представляє наступні безкоштовні версії антивірусів:

Avira Free Antivirus http://www.avira.com/ru/download/product/avira-free-antivirus - цільовий продукт, який заслужив довіру користувачів у всьому світі.У той час, як сканер системи блокує всі типи вірусів, вбудована панель інструментів забезпечує захист особистих даних користувача, включаючи консультанта по оцінки рівня безпеки веб-сайтів.

Free Mac Security - Комп'ютери Mac користуються великою популярністю і стають все більш частою мішенню для шкідливого ПЗ. Avira Free Mac Security перешкоджає в реальному часі проникненню в систему новітніх загроз, в тому числі вірусів. Також забезпечує безпечну роботу в соціальних мережах, виключаючи передачу іншим користувачам шкідливих програм без відома користувача.

Avira Free Android Security - безкоштовний додаток для захисту даних смартфона. Також забезпечує блокування дзвінків, відстеження місця розташування. Avira Free Android Security містить повний комплект інструментів для блокування доступу, який допоможе визначити місце розташування втраченого телефону і заблокувати небажані дзвінки та повідомлення. Ви зможете зберегти свої особисті дані, якщо пристрій було втрачено або вкрадено, а також заблокувати телефон, приховати його дані, надавши спеціальні інструкції того, хто його знайде. Крім того, ви зможете дистанційно видалити всі дані і настройки.

McAfee

Ви можете скористатися пробними версіями антивірусів

http://home.mcafee.com/store/free-antivirus-trials.

Крім цього увазі представлені безкоштовні антивірусні утиліти:

McAfee Security Scan Plus - утиліта для діагностики комп'ютера на наявність встановленої захисту, а також визначення її активного стану і наявність оновлень. Програма дозволить швидко визначити загрози, яким піддається ПК, а також надасть користувачеві рекомендації щодо вирішення проблем. McAfee Security Scan Plus виявляє шкідливе ПЗ і потенційно небажані програми в діючих процесах і модулях, запущених цими процесами. Крім того, виробляє перевірку журналу браузера і файлів cookie. Дозволяє налаштовувати частоту перевірок.

Site Advisor -дополненіе до веб-оглядачеві, що видає рекомендації про ступінь безпеки сайтів перед їх переглядом і можливість знайти подібні безпечні сайти. Рейтинг сайтів присвоюється на підставі даних тестувань McAfee. Програма не збирає дані, що дозволяють вас ідентифікувати.

Ви можете скористатися англомовними продуктами:

McAfee® Tech Check - утиліта для перевірки технічного стану комп'ютера, ідентифікації встановленого програмного забезпечення і апаратних засобів. Дає можливість виявити проблеми з конфігурацією системи, мережі, браузера, периферійними пристроями та встановленим ПО

McAfee Labs Stinger - автономна програма для пошуку і видалення вірусів - інструмент для лікування зараженої системи.

Comodo

Компанія, крім пробних версій антивірусів http://comodorus.ru/home представляє безкоштовні продукти:

Онлайн сканер файлу або інтернет сторінки

Comodo Ice Dragon Internet Browser - це швидкий універсальний браузер, побудований на основі Mozilla Firefox. Браузер повністю сумісний з плагінами і розширеннями Firefox, об'єднує в собі свободу і функціонал Firefox з унікальною безпекою та конфіденційністю Comodo.

Comodo Dragon Internet Browser - браузер, що включає додатковий рівень безпеки. Браузер має наступні переваги:

 • Високий рівень мережевої конфіденційності
 • Просте визначення сайтів
 • Високий рівень стабільності роботи і менший обсяг споживаної пам'яті
 • Прихований режим з забороною записи Cookies
 • Легкість у використанні

Comodo Antivirus http://comodorus.ru/free_versions/detal/comodo_free/2 - базовий захист для пошуку і видалення шкідливих програм із залученням мінімальних ресурсів комп'ютера.

 • Особливості даного антивіруса:
 • Виявлення, блокування та видалення вірусів
 • Миттєве сповіщення про підозрілих файлах
 • Запобігання установки шкідливого ПО
 • Sandbox Technology ™
 • хмарна захист
 • планувальник сканування
 • Захист "в реальному часі"

Comodo Firewall - Брандмауер забезпечує чудову проактивний захист мережевих з'єднань.

 • Володіє такими особливостями:
 • Захищає комп'ютер від інтернет-атак
 • Контролює виконувані програми
 • Запобігає установку шкідливого ПО
 • SandboxTechnology ™
 • Білі списки для визначення надійних сайтів.
 • Величезний спектр професійних налаштувань
 • Інтуїтивно зрозуміле управління і оповіщення
 • Швидке навчання брандмауера.

Comodo Internet Security http://comodorus.ru/free_versions/detal/comodo_free/8 безкоштовна комплексний захист від вірусів для операційної системи.

 • Має наступні модулі:
 • Антивірус для захисту від вірусів, хробаків та інших загроз.
 • Anti-Spyware для пошуку і видалення шпигунських програм.
 • Anti-Rootkit для виявлення і видалення руткітів на комп'ютері.
 • Bot захист: блокує несанкціоноване включення ПК до складу бот-мереж.
 • Anti-Malware для знищення шкідливих процесів і програм.
 • SandboxTechnology ™
 • брандмауер
 • Virtual Kiosk: Віртуальне середовище
 • COMODO Autorun Analyzer: Аналізатор автозапуску
 • COMODO Cleaning Essentials: Набір інструментів для повного сканування і контролю системи.
 • COMODO Killswitch: інструмент моніторингу системи.
 • планувальник сканування

Comodo Cleaning Essentials - набір утиліт для чищення заражених вірусами систем.Основне застосування CCE - в якості потужного сканера вірусів та іншого шкідливого коду, В основу утиліти закладена технологія Killswitch - професійний інструмент для діагностики і моніторингу системи.

Comodo System Utilities - системна утиліта Comodo, призначена для чищення файлів, очищення реєстру системи, і слідів некоректно віддалених програм за допомогою унікального алгоритму від Comodo: Safe Delete ™.

Comodo Cloud Scanner - хмарний сервіс сканування в режимі он-лайн, що визначає віруси, пошкоджені і шкідливі програми, помилки в реєстрі і приховані процеси на ПК. У даній версії відсутня російськомовний інтерфейс.

Comodo Unite - дозволяє об'єднати кілька комп'ютерів в захищену мережу для обміну файлами, спілкування у власному чаті і т.д.

Comodo BackUp Free 5GB - це потужна програма, яка допоможе користувачеві захистити важливі дані від пошкодження або втрати. Зареєструвавши безкоштовний аккаунт, ви отримаєте можливість надійного зберігання копій важливих файлів в захищеному сховище.

AVG

http://www.avg.com/ru-ru/home-small-office-security - тут ви знайдете тридцятиденний версії антивірусів, а також зможете скористатися безкоштовними версіями програм:

AVG AntiVirus FREE 2013 - програма для виявлення і усунення вірусів та шкідливих програм - ефективна і проста в експлуатації захист, що забезпечує стабільність роботи і підвищення продуктивності ПК.

AVG RescueCD - завантажувальний диск, який дозволить негайно відновити працездатність системи в разі збою. Представлений в двох варіантах для CD-дисків і USB-накопичувачів.

AVG Secure Search - утиліта для безпечного пошуку та перегляду вмісту в Інтернеті. AVG Secure Search попереджає про спроби використання небезпечних веб-сторінок, гарантує безпеку особистих відомостей і комп'ютера. Сторінка перевіряється ще до того, як ви відкриваєте її. Крім цього, функція AVG DoNotTrack відновлює ваш контроль над конфіденційністю - дозволяє виявити веб-сайти, які збирають відомості про ваших діях в мережі, і дає можливість забороняти їх дії.

ВірусБлокАда

На сайті http://www.anti-virus.by/download/products/ доступні trial-версії антивірусів і безкоштовні програми:

Vba32 AntiRootkit - утиліта, призначена для діагностики комп'ютера на присутність аномалій, що виникають при проникнення в систему шкідливих програм, що дає можливість визначити і блокувати як вже встановлені, так і ще невідомі віруси, присутні в системі.

Відмінні риси Vba32 AntiRootkit:

 • не потрібна установка;
 • може використовуватися спільно з будь-яким антивірусним пакетом, встановленим на комп'ютері;
 • використовує унікальний алгоритм визначення чистих файлів;
 • ведення статистики про стан системи;
 • очищення системи з можливістю застосування скриптового мови;

Vba32Check - антивірусний сканер, розроблений в якості набору утиліт, що надають користувачеві допомогу в лікуванні вірусних уражень.

Образ Vba32 Rescue - Даний продукт надає можливість не тільки блокувати і видалити віруси на комп'ютері, але також зробити резервне копіювання необхідних файлів на USB-накопичувач.

Переваги Vba32 Rescue:

 • малий час запуску образу;
 • гнучкі настройки сканування;
 • режим вільного носія;
 • автоматична настройка мережі;
 • підтримка оновлення антивірусних сканера і баз;
 • збереження образу на USB-накопичувач;

NANO

http://www.nanoav.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=78&lang=ru - тут ви можете безкоштовно завантажити повну версію NANO Антивірус, який дозволить надійно захистити ПК від різних видів шкідливого ПЗ.

Переваги даного пакета:

 • Покращене сканування поштового трафіку.
 • У настройки додана функція, що дозволяє при роботі на ноутбуках уникнути витрати заряду батареї при виконанні завдань сканування за розкладом.

Outpost

Пройшовши за посиланням: http://www.agnitum.ru/products/spam-terrier/index.php ви можете завантажити пробні версії антивірусних пакетів. Крім цього компанія представляє безкоштовні утиліти:

Spam Terrier - утиліта для захисту поштової скриньки від спаму, яка легко вбудовується в інтерфейс поштової програми. Agnitum Spam Terrier - потужний, самонавчального інструмент проти спаму, вбудований в найбільш відомі поштові програми, що дозволяє автоматично фільтрувати незапрошуваних кореспонденцію.

Основні технології програми:

самонавчальний анти-спам модуль на основі байєсівського класифікатора;

 • надбудова в інтерфейс поштових програм;
 • чорний і білий списки вмісту;

Panda

Пробні версії антивіруса доступні за посиланням

http://www.pandasecurity.com/russia/homeusers/

Крім них ви можете використовувати:

онлайн сканер - для перевірки ПК на віруси онлайн.

Panda USB Вакцина - безкоштовне антивірусне рішення від Panda.

Zillya

Компанія представляє пробні версії, які можна скачати безкоштовно на офіційному сайтіhttp://zillya.ua/ru/produkty-katalog-antivirusnykh-program-zillya, А також безкоштовні версії антивірусних утиліт:

Zillya Антивірус - антивірусна програма зі зручним інтерфейсом для захисту домашнього ПК

Zillya LiveCD - рішення для відновлення функціональності системи після пошкодження вірусами. Крім цього, присутня утиліта для USB-накопичувачів - LiveUSB .

Інтернет контроль Zillya -Утиліта, що встановлює обмеження доступу до Інтернету іншим користувачам комп'ютера. Даний продукт рекомендований батькам. Він дає можливість захистити дітей від негативного впливу Інтернету.

Zillya Сканер - програма, для діагностики комп'ютера на предмет наявності вірусів, що не вимагає інсталяції на комп'ютер.

Trendmicro

http://www.trendmicro.com.ru/downloads/index.html - за цим посиланням ви зможете ознайомитися з пробними антивірусними пакетами компанії. Також на сайті доступні безкоштовні програми:

House Call -Веб-засіб для виявлення шкідливого ПО - служба компанії TrendMicro ™ для пошуку і видалення вірусів, інших додатків. Для виявлення загроз дана служба використовує функціонал платформи TrendMicro Smart Protection Network ™. Програма дозволить швидко визначити загрози незалежно від присутності і стану альтернативного антивірусного рішення, встановленого на комп'ютері.

Browser Guard 3.0 - рішення, що захищає від атак "нульового рівня", а також від шкідливих кодів Java Script за допомогою поліпшених технологій аналізу і емуляції.

RUBotted 2.0 - програма для постійної діагностики комп'ютера на наявність потенційних загроз і виконання підозрілих дій, що відносяться до ботів - шкідливим файлів,що дозволяє непомітно для користувача отримати доступ до системи стороннім особам. Визначивши потенційне зараження, RUBotted визначає і видаляє його за допомогою служби House Call.

Hijack This - утиліта TrendMicro Hijack This, доступна для завантаження з Source Forge, надає докладний звіт про стан файлової системи і реєстру, дозволяючи видаляти невикористовувані елементи з комп'ютера.

В даний час на ринку антивірусного ПО представлено безліч продуктів, спрямованих на вирішення широкого спектра завдань. Середня ціна одного пакета варіюється в межах 2000 руб. Але, так як багато хто з таких програм мають ліцензійний термін, обмежений одним роком використання, їх покупка для захисту даних і системи на домашньому ПК, де у користувачів зберігаються, в основному, незначні дані, стає недоцільною. В якості альтернативи на ринку представлено також безліч безкоштовних антивірусних програм і утиліт. І, хоча, за своїми функціями вони більш обмежені, порівняно з платними версіями, комбінація декількох з них дозволить організувати максимальний захист комп'ютера.