Запуск програми 1С з командного рядка

Програма 1С є неймовірно популярною для ведення фінансової документації практично будь-якого підприємства. Програма володіє величезною кількістю функцій і можливостей. Іноді з ними не так і просто розібратися. Можна створювати кілька облікових записів користувача, для яких буде створено окрему базу даних. При кожному запуску потрібно вибрати потрібну обліковий запис, базу даних, а в деяких випадках і вказати інші настройки та параметри. Якщо користувачів декілька, то можна легко заплутатися і помилитися при виборі. Навіть якщо ви і не плутаєтеся, з часом така кількість маніпуляцій для звичайного запуску порядком набридає.

Запуск 1С з командного рядка спрощує роботу з програмою.

Як спростити цю процедуру? Розробники передбачили запуск програми 1С з командного рядка. Не варто лякатися цієї назви, вам не потрібно буде запам'ятовувати купу комбінацій, і командний рядок Windows вам також не знадобиться. Достатньо лише один раз створити потрібну кількість ярликів, прописати в їх властивості необхідні параметри командного рядка або ж створити спеціальний bat-файл і прописати їх в ньому.

У цій статті ми детально розберемо, як користуватися цим способом запуску, а також як вказати всі параметри.Крім того, ми поділимося з вами списком найважливіших команд, які допоможуть вам в тонкій настройці клієнта.

зміст

 • 1 Які файли відповідають за запуск програми
 • 2 Варіанти запуску програми 1С
 • 3 Запуск через ярлик на робочому столі
 • 4 Запуск за допомогою bat-файлу
 • 5 Основні команди запуску
  • 5.1 версія 7.7
  • 5.2 Версія 8.2 і 8.3
  • 5.3 Пакетний режим Конфігуратора
 • 6 Приклади використання командного рядка
 • 7 висновок

Які файли відповідають за запуск програми

Для початку давайте подивимося, які файли відповідають за запуск і роботу програми, а також каталог жорсткого диска, де вони зберігаються. Основний каталог, в який встановлюється 1С - C: \ Program files \ 1CvXX \, де замість XX вказуються цифри робочої версії. Якщо слід брати найостаннішу 8.3, папка буде називатися 1Cv83, якщо попередні - 1Cv82 або 1Cv81. Усередині каталогу знаходяться інші каталоги з підверсіями. Уже в них знаходиться папка bin з основним виконуваним файлом версії. Незрозуміло, чим керується розробник, але при кожному оновленні установник створює нові папки, з часом з'їдаючи купу вільного місця на жорсткому диску. Далі знайдіть папку Common, а в ній файл 1cestrart.exe. Саме він запускає віконце вибору користувача і бази даних.Це віконце, відповідно, являє собою файл 1cv8s.exe з певного каталогу bin.

Після того як ви вибираєте базу даних для роботи, запускається ще один файл, назва якого залежить від варіанту запуску - 1cv8.exe (товстий клієнт) або 1cv8c.exe (тонкий клієнт). Різницю між цими варіантами ми розповімо трохи пізніше. Крім того, можна вивести потрібні для роботи ярлики і прописати в них параметри запуску, прискоривши процес в кілька разів.

Варіанти запуску програми 1С

Спробуємо розібратися, які варіанти запуску запропонував нам розробник. Всього їх чотири, відрізняються вони принципом роботи і вимогливістю до ресурсів комп'ютера, на якому ви працюєте.

 • Товстий клієнт - до недавнього часу це був єдиний існуючий варіант. Є найбільш вимогливим до ресурсів робочої машини, оскільки вся обробка даних здійснюється на комп'ютері користувача, на ньому ж зберігаються всі необхідні для роботи файли. Чи не залежить від наявності інтернету, але прив'язаний до залозу, не представляє можливості віддаленої роботи.
 • Тонкий клієнт - являє собою програмну оболонку для доступу до сервера 1С.Має звичний інтерфейс меню і налаштувань, але, оскільки вся обробка даних здійснюється на сервері, абсолютно не вимогливий до потужності обладнання. Користувачеві надано обмежений функціонал, можна організувати роботу як з віддаленим сервером через інтернет, так і на самому комп'ютері в спеціальній програмному середовищі.
 • Веб-клієнт - для роботи знадобиться лише веб-браузер і вихід в інтернет. Відповідно, немає ніякої прив'язки до комп'ютера і місця роботи. Навантаження на обладнання мінімальна, так як всі обчислення відбуваються на віддаленому сервері.
 • Конфігуратор - спеціальний режим для оптимізації програми, що працює тільки при використанні товстого клієнта.

На сьогоднішній день найпопулярніший варіант запуску - товстий клієнт з файлової базою даних, що зберігається на комп'ютері. Проте, з огляду на тотальну спрямованість до веб-сервісів і хмарних технологій, можна припустити, що майбутнє - саме за веб-версією.

Варто відзначити, що за замовчуванням в налаштуваннях програми 1С прописаний автоматичний вибір варіанта запуску, так що вам не потрібно про це замислюватися.Проте, якщо вам потрібно скористатися якимось конкретним варіантом, можна створити ярлики на робочому столі і прописати в них параметри командного рядка або ж скористатися bat-файлом. Давайте розглянемо кожен спосіб докладніше.

Запуск через ярлик на робочому столі

Найбільш простим способом буде скористатися ярликом на робочому столі, у властивостях якого вказані параметри командного рядка. Як організувати доступ таким способом?

 1. Відкрийте Провідник Windows, перейдіть в каталог, в якому міститься потрібний вам виконуваний файл, і знайдіть сам файл з розширенням exe. Наприклад, C: \ Program files \ 1Cv83 \ bin \ 1cv8.exe для запуску в режимі товстого клієнта.
 2. Клацніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть "Створити ярлик".
 3. Після того як система видасть повідомлення "Windows не може створити ярлик в цій папці. Помістити його на робочий стіл?" натисніть "Так".
 4. На робочому столі знайдіть ваш ярлик, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть "Властивості" - вкладка "Ярлик" - рядок "Об'єкт".
 5. Ви побачите запис наступного виду: "C: \ Program files \ 1Cv83 \ bin \ 1cv8.exe". Якщо туди поставити курсор, то вміст рядка можна змінювати.
 6. В кінці рядка введіть відповідну вашим очікуванням команду, Ви можете підтвердити кнопками "Застосувати" - ОК.

Запуск за допомогою bat-файлу

Не менш легкий варіант запуску програми. Головна відмінність - прописка всіх даних вручну в спеціальному текстовому файлі. Для кого-то цей спосіб здасться більш зручним. Як ним скористатися?

 1. Створіть самий звичайний текстовий документ за допомогою стандартного Блокнота.
 2. Придумайте йому назву в форматі імя_файла.bat, де bat - це розширення файлу, після чого збережіть його в будь-якій папці на жорсткому диску.
 3. Скопіюйте в документ наступні команди:

@echo off
cls
start

 1. Після start впишіть потрібну команду для запуску програми з необхідними параметрами.
 2. Збережіть файл і закрийте його.
 3. Для запуску 1С двічі клікніть по bat-файлу.

Увага! Для коректної роботи бажано, щоб в командах не було російських знаків, зокрема, в шляху файлу або імені користувача. В іншому випадку варто уважно ставитися до вибору кодування файлу.

Основні команди запуску

Оскільки в різних версіях 1С параметри командного рядка відрізняються, розглянемо зразки для кожної з них. Представляти будемо в наступній послідовності: розшифровка кожного елемента і зразок застосування.

версія 7.7

1cv7.exe РЕЖИМ [/ M | / D <шлях> | / U <шлях> | / N <ім'я користувача> | / P <пароль>],

де РЕЖИМ - зазначений режим, в якому буде запускатися клієнт програми. Може приймати такі значення:

 • config - конфігуратор, для тонкої настройки функцій програми, а також програмування деяких операцій;
 • debug - відладчик для перевірки працездатності деяких функцій і операцій;
 • enterprise - звичайний режим роботи для виконання повсякденних завдань з обслуговування підприємства.
 • monitor - команда, яка запускає режим монітора.

Далі слід уточнити деякі параметри запуску:

 • / M - запуск монопольного режиму доступу для того, щоб ніхто, крім вас, не зміг зайти в програму. Якщо ви єдиний користувач, то монопольний режим активований автоматично. Щоб увійти в монопольний режим при роботі по мережі підприємства, потрібно, щоб інші користувачі вийшли з програми. Режим необхідний для виконання важливих операцій з базами даних, щоб не втрутився ніхто сторонній.
 • / D - папка, в якій зберігається база даних. Особливо важливо, якщо використовується папка, що відрізняється від тієї, яку вибирає програма за замовчуванням.
 • / U - робоча папка користувача, за умови, що програмою користуються декілька користувачів.
 • / N - ім'я користувача для доступу до бази даних і облікового запису.
 • / P - пароль доступу до облікового запису та базі даних.

Ще більш рідко використовуються команди:

 • / T <шлях> - шлях до папки з тимчасовими файлами, якщо ви хочете, щоб вони зберігалися в папці не за замовчуванням.
 • / @ <Имяфайла> - для вибору файлу пакетного запуску при роботі в режимі конфігуратора.
 • / W - ініціалізація веб-розширення.
 • / L - мову меню програми, відмінний від російського: ENG - англійська, UKR - український

Приклад використання: 1cv7 enterprise / Dc: \ 1c \ database / NIvanov / P753159,

Якщо запустити програму з такими командами, ви уникнете виведення віконця вибору користувача і бази даних, а також не буде запитуватися логін і пароль.

Версія 8.2 і 8.3

 • DESIGNER - запуск в режимі конфігуратора для програмування функцій і тонкої настройки.
 • ENTERPRISE - запуск звичайного режиму для обслуговування підприємства.
 • CREATEINFOBASE <СтрокаСоедіненія> [/ AddInList [ІмяБази]] [/ UseTemplate <назва файлу шаблону>] - створення нової бази даних, в якій буде зберігатися вся робоча інформація.
 • СтрокаСоедіненія - можуть зазначатися такі параметри:
  • File - папка бази даних (при файловому варіанті роботи).
  • Srvr - адреса сервера підприємства (при клієнт-серверному варіанті роботи).Можна вказати кілька адрес в такий спосіб: Srvr = "Server1, Server2" або ж Srvr = "Server1: 1741, Server2: 1741";
 • / AddInList [ІмяБази] - назва бази даних, яке буде використовуватися для додавання в список. Якщо пропустити цей параметр, база в список додана не буде, а якщо не прописати своє ім'я, воно буде присвоєно автоматично.
 • / UseTemplate - база даних створюється з готового шаблону, який вказується в прописаному в трикутних дужках назві.
 • Ref - ім'я бази даних, що зберігається на сервері програми.

DBMS вказує тип застосовуваної на сервері бази даних:

 • MSSQLServer;
 • PostgreSQL;
 • IBMDB2;
 • OracleDatabase.

Для кожного виду бази даних можна прописати додаткові параметри:

 • Usr - логін.
 • Pwd - пароль.
 • Locale - локалізація.

При запуску програми в звичайному режимі або в режимі конфігуратора можна використовувати такі параметри командного рядка:

 • / @ <Имяфайла> - вибір зовнішнього файлу з прописаними параметрами командного рядка.
 • / F <ПутьБази> - шлях до бази даних при файловому режимі роботи.
 • / S <ІмяКомпьютера \ ІмяБази> - розташування бази на головному комп'ютері при серверному режимі роботи.
 • / WS - посилання для з'єднання з веб-сервером.
 • / IBName <ім'я бази> - запуск бази даних з вказаним ім'ям зі списку всіх наявних баз.При збігу назви кількох баз програма видасть помилку.
 • / IBConnectionString - адреса з'єднання з повною базою даних в тому вигляді, в якому вона використовується функцією СтрокаСоедіненія, описаної вище.

При використанні тонкого клієнта можна застосувати такі параметри:

 • wsn - логін користувача для під'єднання до веб-сервера.
 • wsp - пароль для під'єднання до веб-сервера.
 • wspauto - задіяти автоматичні параметри проксі-сервера.
 • wspsrv - адреса проксі-сервера.
 • wspport - порт проксі-сервера.
 • wspuser - логін при роботі через проксі-сервер з необхідністю авторизації. ім'я користувача для проксі з авторизацією.
 • wsppwd - пароль при роботі через проксі-сервер з необхідністю авторизації. ім'я користувача для проксі з авторизацією.
 • / N <Логін> - логін, вказаний в конфігураторі. Ім'я користувача, як воно задано в Конфігураторі.
 • / P <Пароль> - пароль зазначеного в попередньому параметрі користувача. Можна не вказувати, якщо користувач не має пароля.
 • / WSN <ім'я> - ім'я користувача для аутентифікації на веб-сервері.
 • / WSP <пароль> - пароль користувача, ім'я якого зазначено в параметрі / WSN, щоб ідентифікувати себе на веб-сервері.
 • / WA- - заборона використання аутентифікації Windows при запуску.
 • / WA + - примусове використання аутентифікації Windows при запуску.Якщо не писати взагалі цей параметр, використовується за умовчанням / WA +.
 • AppAutoCheckVersion - автоматичний вибір для кожної версії бази даних потрібної версії програми 1С.
 • / AppAutoCheckMode - автоматичний вибір режиму запуску на основі інформації з бази даних.
 • / UseHwLicenses +, / UseHwLicenses- -пошук локального ключа захисту.
 • / Debug - запуск програми 1С в режимі налагодження.
 • / DebuggerURL - ідентифікація відладчика, до якого додаток відразу після запуску має підключитися. Вказується URL відладчика (протокол, комп'ютер і номер порту), на якому в отладчі1ке можна створювати віддалені об'єкти.
 • / RunShortcut <ім'я файлу> - запуск програми з файлу списку створених бази даних.

Пакетний режим Конфігуратора

 • / DumpIB <имяфайла> - вивантаження бази даних.
 • / RestoreIB <имяфайла> - завантаження бази даних.
 • / DumpCfg <имяфайла> - збереження налаштувань в окремий файл.
 • / DumpDBCfg <имяфайла> - збереження налаштувань бази даних в окремий файл.
 • / LoadCfg <имяфайла> - завантаження налаштувань із зовнішнього файлу.
 • / ConvertFiles <ім'я файлу | каталогу> - пакетне перетворення файлів 1С версії 8.x. Щоб процедура пройшла успішно, файли обов'язково повинні бути доступними для запису, а також запущений режим конфігуратора з відкритою конфігурацією, в якій ви будете виконувати перетворення.

наприклад: 1cv8.exe /ConvertFilesd:/base/ExtProcessing.epf - перетворення файлу,

1cv8.exe / ConvertFilesd: / base - перетворення папки.

Приклади використання командного рядка

Запуск 1С в файловому режимі товстого клієнта:

"C: \ Program Files \ 1cv83 \ bin \ 1cv8.exe" ENTERPRISE / F "D: \ database \ User" / N "Адмін" / P "12345"

Запуск 1С в клієнт-серверному режимі:

"C: \ Program Files \ 1cv83 \ bin \ 1cv8.exe" ENTERPRISE / S "server-base \ User" / N "Адмін" / P "12345"

висновок

Ми розглянули основні команди для запуску 1С з командного рядка. Підставляючи команди, ви зможете виконувати найрізноманітніші запити. Насправді їх набагато більше, але значна частина з них, скоріше, призначені для фахівців технічної підтримки. Використовуючи інформацію зі статті, ви зможете здійснювати всі дії самостійно. У коментарях залишайте ваші питання.