Включення і відключення автозапуску флешки на комп'ютері

Для зручності користувачів компанія Microsoft створила таку вбудовану функцію в операційній системі, як автозапуск флешки. Головне її завдання полягає у спрощенні роботи користувача. Але основним недоліком є ​​занесення на комп'ютер вірусів, прописаних на змінному носії при копіюванні, використовуваний до цього на іншому ПК. І для того щоб убезпечити свою "машину" від шкідливих програм, слід знати, як включити або відключити автозапуск флешки і інших портативних пристроїв зберігання.


зміст

 • 1 Що являє собою "автозапуск"
 • 2 Як увімкнути або вимкнути "автозапуск"
  • 2.1 Для Windows 7, 8
  • 2.2 Для Windows XP
 • 3 Основи використання функції "Автозапуск"
 • 4 Навіщо створювати Autorun.inf

Що являє собою "автозапуск"

Це функція, що дозволяє швидко і без будь-яких дій з боку людини запускати програму, що знаходиться на знімному пристрої. Спочатку вона була розроблена лише для DVD і CD. Тоді як зараз вона може запускатися автоматично, навіть при підключенні смартфонів. Наприклад, для носіїв з фільмами і музикою завантажується програвач, для чистого диска - софт записи, для фотографій - програма перегляду і т.д.Якщо на знімному накопичувачі містяться різнотипні файли, тоді вискакує вікно з пропозицією кількох дій.

Суть функції полягає в тому, що в кореневій папці змінного носія потрібно створити для флешки autorun.inf. Це файл, в якому міститься команда на автоматичний запуск певної програми. Включений накопичувач система обов'язково перевірить на наявність цього файлу і, якщо знайде, то, не роблячи зайвих запитів, запустить його. Цим же користуються і багато вірусів. Але існує хороший спосіб убезпечити знімне обладнання - це створити для флешки autorun- файл. В цьому випадку шкідлива програма не зможе сама прописати його, так як він вже існує і тим самим не запуститься при підключенні пристрою до комп'ютера.

ВАЖЛИВО. Багато творців вірусів знають цей трюк і можуть легко видалити цей файл зі змінного носія. Тому до питання про зараження вірусами обладнання варто підходити більш серйозно.

Як увімкнути або вимкнути "автозапуск"

Для Windows 7, 8

Перед тим як автозапуск флешки включити, потрібно в меню "Пуск" відкрити панель управління і вибрати "Автозапуск". Навпаки записи "Використовувати для всіх носіїв і пристроїв" поставити галочку.

Навпаки записи "Використовувати для всіх носіїв і пристроїв" потрібно поставити галочку

Потім зберегти настройки. А для того щоб автозапуск флешки відключити, необхідно зняти покажчик з цієї вкладки.

Для Windows XP

Процес підключення і відключення цієї функції в ОС XP трохи складніше. Для цього потрібно перейти в "Групову політику". У меню "Пуск" знайти вкладку "Виконати", прописати команду gredit.msc і натиснути "enter". У вікні, вибрати "Конфігурація комп'ютера", "Адміністративні шаблони" і "Система". У правій частині знайти рядок "Відключити автозавантаження".

Натискаємо на Відключити автозапуск

Для включення функції відзначити пункт "Відключений" (не заданий) і підтвердити "ОК". А для її відключення вибрати рядок "Включено" та "Для всіх дисків з підтвердженням вибору".

Після того як зробили автозапуск флешки, слід вставити знімний накопичувач в ПК і перевірити дію системи.

Основи використання функції "Автозапуск"

 • Слід знати, що авторан для флешки сам по собі не містить шкідливий код, а має лише посилання на вже наявний файл з вірусом з інтернету.
 • Також шкідливі утиліти прописуються в папку Autorun при копіюванні з розширенням .inf, .bat, .exe, .pif, .ini, .cmd і ін.
 • Не можна відразу запускати файл або групу файлів авторун. Необхідно відкрити їх за допомогою софта для перегляду (наприклад, блокнот) і перевірити на віруси.
 • Якщо при копіюванні даних крім потрібної інформації виявлено autorun, то його слід видалити. А якщо він не видаляється або зникає, а через хвилину створюється заново, значить, комп'ютер заражений.
 • Також для відключення функції можна використовувати різні оптимізаційні програми (твікери). Але краще це робити вручну, для більшої безпеки.

Навіщо створювати Autorun.inf

Перед тим як зробити autorun для флешки, необхідно знати, що слід не просто створити папку, а зробити її такою, щоб шкідливий софт не зміг її видалити. А для того щоб вірус не зміг зрозуміти, як видалити з флешки autorun.inf, її треба приховати. В цьому випадку вона може грати роль індикатора. Наприклад, якщо флешка містить віруси, то вони напевно вже намагалися видалити цю папку, а при цій операції вона перестає бути прихованою. Таким чином, стає зрозуміло, що на носії є шкідливі програми. І так як видалити з флешки авторан простим способом не вийде, її потрібно або відформатувати, або очистити за допомогою антивірусу AVZ, або скористатися програмою FlashGuard.

Тепер, знаючи, як включити або відключити автозапуск знімного обладнання, убезпечивши його файлом autorun, можна значно знизити атаку вірусів на ваш комп'ютер або ноутбук.