Що робити, якщо комп'ютер не вмикається або не завантажується

На цьому сайті вже була далеко не одна стаття, що описує порядок дій в тих випадках, коли комп'ютер не включається по тій або іншій причині. Тут я постараюся систематизувати все написане і описати, в яких випадках який варіант з найбільшою ймовірністю вам допоможе.

Існують найрізноманітніші причини, за якими комп'ютер може не включатися або не завантажуватися в і, як правило, за зовнішніми ознаками, про які йтиметься нижче, можна з певною часткою впевненості визначити цю причину. Найчастіше проблеми викликані програмними збоями або відсутніми файлами, записами на жорсткому диску, рідше - несправностями апаратної складової комп'ютера.

У будь-якому випадку, що б не трапилося, пам'ятайте: навіть якщо "нічого не працює", швидше за все, все буде в порядку: ваші дані залишаться на місці, а ПК або ноутбук досить легко повернути в робочий стан.

Візьмемося розглядати поширені варіанти по порядку.

Не включається монітор або комп'ютер шумить, але показує чорний екран і не завантажується

Дуже часто, звертаючись за ремонтом комп'ютера, користувачі самі діагностують свою проблему наступним чином: комп'ютер включається, але не працює монітор.Тут потрібно відзначити, що частіше за все вони помиляються і причина все-таки в комп'ютері: то, що він шумить, а індикатори горять, зовсім не означає, що він працює. Більш докладно про це в статтях:

 • Комп'ютер не завантажується, тільки шумить, показуючи чорний екран
 • Монітор не включається

Після включення комп'ютер відразу вимикається

Причини такої поведінки можуть відрізнятися, але як правило пов'язані вони з несправностями блоку живлення або ж перегрівом комп'ютера. Якщо після включення ПК вимикається ще до початку завантаження Windows, то, швидше за все, справа саме в блоці живлення і, можливо, він вимагає заміни.

Якщо ж автоматичне виключення комп'ютера відбувається через деякий час після його роботи, то тут вже більш ймовірний перегрів і швидше за все, досить почистити комп'ютер від пилу і замінити термопасту:

 • Як почистити комп'ютер від пилу
 • Як нанести термопасту на процесор

При включенні комп'ютер пише помилку

Ви включили комп'ютер, але замість завантаження Windows побачили повідомлення про помилку? Швидше за все, проблема з будь-якими системними файлами, з порядком завантаження в BIOS або з аналогічними речами. Як правило, досить-таки легко виправляється.Ось список найбільш часто зустрічаються проблем такого роду (по посиланню - опис, як вирішити проблему):

 • BOOTMGR is missing - як виправити помилку
 • NTLDR is missing
 • Помилка hal.dll
 • Non system disk or disk error (з приводу цієї помилки я поки не написав. Перше, що слід спробувати зробити - відключити всі флешки і витягнути все диски, перевірити порядок завантаження в BIOS і знову спробувати включити комп'ютер).
 • Kernel32.dll не найден

Комп'ютер пищить при включенні

Якщо ноутбук або ПК починає пищати замість того, щоб нормально включитися, то з'ясувати причину цього писку можна, звернувшись до цієї статті.

Я натискаю на кнопку харчування, але нічого не відбувається

Якщо після того, як ви натиснули кнопку вмикання / вимикання, але нічого не відбулося: вентилятори не запрацювали, світлодіоди загорілися, то перш за все потрібно перевірити такі речі:

 1. Підключення до мережі електроживлення.
 2. Включений мережевий фільтр і перемикач на блоці живлення комп'ютера ззаду (для настільних ПК).
 3. Чи всі дроти до кінця встромлені туди, куди потрібно.
 4. Чи є електрику в квартирі.

Якщо з усім цим порядок, то слід перевірити блок живлення комп'ютера. В ідеалі - спробувати скористатись іншим, гарантовано працює, але це тема окремої статті. Якщо ви не відчуваєте себе фахівцем в цьому, то я б радив викликати майстра.

Windows 7 не запускається

Ще одна стаття, яка також може виявитися корисною і в якій перераховані різні варіанти, що дозволяють виправити проблему, коли операційна система Windows 7 не запускається.

Підводячи підсумок

Сподіваюся, кому-то допоможуть перераховані матеріали. А я, в свою чергу, поки становив цю вибірку, зрозумів, що тема пов'язана з проблемами, що виражаються в неможливості включити комп'ютер, у мене опрацьована не дуже-то добре. Тут є що ще додати, що й займуся найближчим часом.