Видалення небажаних програм в Junkware Removal Tool

Утиліти для видалення небажаних і шкідливих програм і розширень браузерів сьогодні одні з найпопулярніших інструментів у зв'язку зі зростанням такого роду погроз, кількості Malware і Adware. Junkware Removal Tool - ще одне безкоштовне і ефективний засіб для боротьби з шкідливим софтом, яке може допомогти в тих випадках, коли зазвичай рекомендовані мною Malwarebytes Anti-Malware і AdwCleaner не справляються. Також на цю тему: Кращі засоби видалення шкідливих програм.

Цікаво, що компанія Malwarebytes послідовно скуповує найефективніші продукти для боротьби з Adware і Malware: в жовтні 2016 під їх крило перейшов AdwCleaner, а за деякий час до цього і розглянута сьогодні програма Junkware Removal Tool. Будемо сподіватися, що вони залишаться повністю безкоштовними, а не обзаведуться "Premium" версіями.

Примітка: утиліти для видалення шкідливого і небажаного ПЗ служать для того, щоб виявити і видалити ті загрози, які багато антивіруси не «бачать», оскільки вони не є в прямому сенсі цього слова троянами або вірусами: розширення, що показують небажану рекламу, програми, які забороняють змінити домашню сторінку або браузер за замовчуванням, "не видаляються" браузери та інші подібного роду речі.

Використання Junkware Removal Tool

Пошук і видалення зловредів в JRT передбачає особливих дій з боку користувача - відразу після запуску утиліти відкриється консольне вікно з інформацією про умови використання та пропозицією натиснути будь-яку клавішу.

Після натискання, програмою Junkware Removal Tool послідовно і автоматично будуть виконані наступні дії

  1. Створена точка відновлення Windows, а потім по черзі просканувати і видалені загрози в
  2. запущені процеси
  3. автозавантаженні
  4. службах Windows
  5. Файлах і папках
  6. браузерах
  7. ярликах
  8. На завершення буде створений текстовий звіт JRT.txt про всі віддалених шкідливих або небажаних програмах.

У моєму тесті на експериментальному ноутбуці (на якому я імітують роботу звичайного користувача і не стежу уважно за тим, що встановлюю) були виявлені кілька загроз, зокрема папки з Майнер криптовалюта (який, мабуть, встановився в процесі якихось інших експериментів), одне шкідливе розширення, кілька записів з реєстру, що заважають нормальній роботі Internet Explorer, всі вони були видалені.

Якщо після видалення загроз програмою у вас виникли якісь проблеми або ж вона вважала небажаним якусь із використовуваних вами програм (що цілкомймовірно для деякого ПО від одного відомого російського поштового сервісу), ви можете використовувати точку відновлення, яка була автоматично створена при запуску програми. Детальніше: Точки відновлення Windows 10 (в попередніх версіях ОС все те ж саме).

Після видалення загроз, як було описано вище, виконав контрольну перевірку AdwCleaner (бажане мною засіб видалення Adware).

В результаті було знайдено ще кілька потенційно небажаних елементів, включаючи папки сумнівних браузерів і настільки ж сумнівні розширення. При цьому, мова тут не про ефективність JRT, а скоріше про те, що навіть якщо проблема (наприклад, реклама в браузері) була усунена, можна виконати контрольну перевірку додаткової утилітою.

І ще один момент: все частіше шкідливі програми виявляються здатні заважати роботі найпопулярніших утиліт для боротьби з ними, а саме Malwarebytes Anti-Malware і AdwCleaner. Якщо при їх завантаженні вони відразу зникають або не можуть запуститися, рекомендую спробувати Junkware Removal Tool.

Завантажити JRT можна безкоштовно з офіційного сайту (оновлення 2018: компанія припинить підтримку JRT в цьому році):https://ru.malwarebytes.com/junkwareremovaltool/.