Роутер Xiaomi як ретрансляція. Налаштування режиму ретранслятора Wi-Fi мережі

У цій статті я покажу вам, як змінити режим роботи роутера Xiaomi і налаштувати його на посилення сигналу вже існуючої Wi-Fi мережі. Простіше кажучи, ми налаштуємо наш маршрутизатор в режимі репитера, підсилювача, або ретранслятора (це все одне й те саме). Так само в даному режимі наш роутер зможе роздавати інтернет по кабелю. Тобто, працювати ще і як адаптер. З його допомогою до бездротової мережі можна підключити пристрої без Wi-Fi модуля. Наприклад: ПК, телевізор, Smart TV приставку і т. Д.

Я вже все перевірив на своєму роутере Xiaomi mini WiFi, і повинен завантажити, що все працює дуже стабільно і класно. Роутер без проблем підключається до Wi-Fi мережі і підсилює її далі. І навіть процес настройки не дуже складний. Незважаючи на те, що в моєму випадку панель управління на китайській мові.

Так як web-інтерфейс на всіх маршрутизатора від Xiaomi практично однаковий, то по цій інструкції ви зможете зробити підсилювач Wi-Fi сигналу з будь-якого роутера цього виробника. Вище я вже писав, що налаштовував і перевіряв все на прикладі Xiaomi mini WiFi. Якщо у вас Xiaomi WiFi MiRouter 3, Xiaomi Mi WiFi Router 3G, Xiaomi Mi WiFi Router HD (або Pro R3P), Mi WiFi 3c - то інструкція вам так само стане в нагоді.

Для яких завдань? Якщо ви не знаєте що таке репитер, як він працює і навіщо потрібен, то рекомендую ознайомиться з цією статтею.Є окремі пристрої, завдання яких посилювати сигнал Wi-Fi мережі, а є маршрутизатори, які можуть працювати в цьому режимі.

І якщо у вас погане покриття Wi-Fi, в якихось кімнатах немає сигналу, або він нестабільний, то все це можна виправити за допомогою репитера. В даному випадку, в його ролі у нас буде роутер від Xiaomi.

Кілька моментів і відповіді на популярні питання:

  • Залежно від моделі, або встановленої прошивки, мова панелі управління може бути або на китайському, або англійською мовою. У моєму випадку настройки на китайській мові. І відповідно скріншоти в статті так само будуть на китайському. Але якщо у вас англійська прошивка, то вам буде ще простіше. Зорієнтуєтесь по пунктам меню. А я постараюся писати назви англійською.
  • З цієї інструкції ви зможете налаштувати роутер Xiaomi в режимі репитера тільки на оригінальній прошивці. Якщо ви вже прошили роутер прошивкою від Padavan, або OpenWRT, то ця стаття не для вас.
  • Якщо у вас головна мережа працює тільки в діапазоні 2.4 ГГц, то роутер підключиться до неї, але в режимі підсилювача буде роздавати вже дві мережі. Ще в діапазоні 5 ГГц. При необхідності, її потім можна відключити.
  • Після настройки, відключення роутера Xiaomi і повторного включення, він буде автоматично підключаться до Wi-Fi мережі (з якої був налаштований) і посилювати її.
  • Можна зробити так, щоб роутер просто посилювати Wi-Fi (мережа в результаті буде одна і пристрої будуть автоматично переключаться між роутером і підсилювачем), або в процесі настройки задати інше ім'я мережі і пароль. Тоді роутер буде роздавати ще одну мережу.
  • Щоб відключити режим ретранслятора і повернути роутер Xiaomi в нормальний режим роботи, можна просто зробити скидання налаштувань до заводських (докладніше нижче), або змінити режим роботи в панелі управління.

Як налаштувати? Є два варіанта:

  1. Зробити скидання параметрів до заводських і в процесі першої настройки вибрати і налаштувати режим роботи "Ретранслятор". Я раджу використовувати саме цей варіант.
  2. Змінити режим роботи в web-інтерфейсі маршрутизатора Xiaomi і налаштувати його на посилення певної Wi-Fi мережі. Цей спосіб можна використовувати в тому випадку, коли роутер у вас вже налаштований.

Я продемонструю обидва варіанти.

Режим Wi-Fi ретранслятора на роутері Xiaomi (при першому включенні)

Якщо ваш роутер вже був налаштований, або ви його намагалися налаштувати, то насамперед необхідно зробити скидання налаштувань.Для цього, необхідно натиснути кнопку Reset і потримати десь близько 10 секунд.

Більш докладно в цій статті: скидання налаштувань роутера Xiaomi Mi WiFi.

Важливо! Перед підключенням вимкніть кабель з WAN-порту. До порту "Internet" (він синій) нічого не повинно бути підключено.

Далі підключаємося до роутера з комп'ютера, або мобільного пристрою (по Wi-Fi, або по кабелю) і в браузері переходимо за адресою miwifi.com, або 192.168.31.1.

Може з'явиться сторінка з пропозицією встановити додаток на мобільний пристрій. Пропускаємо це.

Відкриється сторінка з настройками. Просто натискаємо на кнопку (показана на скріншоті нижче) і продовжуємо.

У наступному вікні вибираємо режим роботи "Ретранслятор". Натиснувши на кнопку біля відповідної схеми.

Зі списку вибираємо нашу Wi-Fi мережу, яку потрібно посилити. І в нижньому полі вказуємо пароль від цієї Wi-Fi мережі. Щоб наш Xiaomi зміг до неї підключиться. Продовжуємо настройку.

Далі, в залежності від прошивки, може бути два варіанти. Або з'явиться вікно (як на скріншоті нижче), де потрібно просто натиснути на кнопку.

Або з'явиться вікно, де потрібно задати ім'я для Wi-Fi мережі в двох діапазонах 2.4 GHz і 5 GHz. Так само вказати один пароль для цих двох мереж. Вкажіть таке ж ім'я, як у головній Wi-Fi мережі.Якщо у вас головний роутер роздає мережу тільки в діапазоні 2.4 GHz, то в налаштування репитера Xiaomi для цієї мережі можете задати будь-яке ім'я мережі. Пароль так само вказуємо такий, як у головній мережі.

Ви можете задати будь-яке ім'я мережі. Але якщо воно буде відрізняться від головної, то у вас вийде дві Wi-Fi мережі.

В останньому вікні потрібно налаштувати пароль, який потрібно буде вводити при вході в налаштування роутера (коли він буде в режимі репитера). У першому меню нічого не змінюємо. Просто задаємо пароль (який хочете, тільки не забудьте його) і натискаємо на кнопку.

Сторінка ніби зависне. Чекаємо. Має з'явитися ось таке вікно (скріншот нижче). Там нижче кнопки буде вказаний IP-адреса. По ньому можна зайти вже в настройки підсилювача (роутера Xiaomi, який працює в цьому режимі). У мене це адреса 192.168.1.160. Так як за старою адресою miwifi.com роутер буде не доступний.

Натискаємо на кнопку, на яку я вказав (не впевнений, що це потрібно робити).

Трохи чекаємо, і маршрутизатор почне посилювати нашу Wi-Fi мережу. Якщо в процесі настройки ви задали таке ж ім'я як у головній Wi-Fi мережі, то мережа буде одна. Але посилена. Думаю, ви це помітите. Індикатор на моєму Xiaomi mini WiFi горить синім.

Міняємо режим роботи роутера Xiaomi в панелі управління (другий варіант)

Можна обійтися без скидання налаштувань і повторної настройки маршрутизатора з вибором нового режиму роботи. Досить просто відкрити web-інтерфейс за адресою miwifi.com (192.168.31.1) і в розділі "Common settings" (буду вказувати назви англійською) - "Internet settings" в самому низу натиснути на кнопку в розділі "Work mode switch". Вибрати режим роботи "Wireless relay working mode (extend the existing wireless network)" (Ретранслятор).

Далі все стандартно. Потрібно вибрати бездротову мережу, сигнал якої потрібно посилити. І вказати пароль для підключення до цієї мережі.

З'явиться вікно, де буде вказано ім'я Wi-Fi мережі яку буде транслювати роутер і IP-адресу, за якою можна зайти в налаштування роутера (в режимі повторювача).

У тому випадку, якщо вам потрібна одна Wi-Fi мережу, необхідно в настройках Xiaomi задати таке ж ім'я та пароль Wi-Fi мережі як на головному маршрутизаторі.

Зайдіть в налаштування за адресою, яка вказана в вікні на останньому скріншоті (в моєму випадку 192.168.1.160). Можливо, знадобиться вказати пароль для авторизації (який ви встановили при першому налаштуванні маршрутизатора).

І в налаштуваннях задайте таке ж ім'я та пароль як у вашій головній Wi-Fi мережі. У тому числі для діапазону 5 ГГц. Тільки для нього ім'я краще задати інше.

Після цього, в списку доступних Wi-Fi мереж на ваших пристроях повинна бути одна мережа. Але з помітно збільшеним покриттям.

Думаю, у вас все вийшло.Якщо виникли якісь питання - пишіть в коментарях. Там же можете залишати свої поради. Може у вас інший роутер (НЕ Xiaomi mini WiFi як в моєму випадку), і там цей процес налаштування трохи відрізняється. Буду вдячний за будь-яку корисну інформацію по темі статті.