Налаштування роутера Totolink N150RT. Покрокова інструкція

Продовжую писати докладні інструкції по налаштуванню роутерів, і сьогодні ми будемо налаштовувати роутер Totolink N150RT. Я спеціально придбав цей маршрутизатор, щоб протестувати його, і звичайно ж написати кілька корисних інструкцій. Це найдешевша модель маршрутизатора, яка є у компанії Totolink. Модель N150RT хоч і дешева, але мені дуже сподобалася. Так, це бюджетний маршрутизатор, зі скромними технічними характеристиками, але він повністю відповідає своїй ціні.

Мені цей роутер сподобався як зовні, так і по панелі управління, і по налаштуванню. Подивився в інтернеті відгуки про Totolink N150RT, якихось особливих проблем з роутером немає. В основному всі задоволені. Дуже проста і зрозуміла панель управління, є багато різних налаштувань, функцій, режимів роботи і т. Д. Все продумано. Напевно зроблю окремий огляд цього роутера.

Якщо ви вже придбали цей маршрутизатор, то напевно хочете якомога швидше його налаштувати. Думаю, з цим проблем не виникне. Зараз все детально розглянемо, і все налаштуємо. Виконаємо основні настройки: налаштуємо підключення до інтернету, Wi-Fi мережу, встановимо пароль на бездротову мережу. Так само змінимо пароль доступу до панелі управління.

Якщо в процесі налаштування у вас щось не вийде, і ви захочете почати все спочатку, або забудете пароль доступу до налаштувань (після його зміни), то ви завжди можете зробити скидання налаштувань роутера до заводських по цій інструкції: http: // help -wifi.com/totolink/kak-sbrosit-nastrojki-na-routere-totolink/. Досить натиснути, і потримати 10 секунд кнопку RST-WPS.

До речі, ця інструкція так само підійде для наступних моделей роутерів Totolink: N150RH, N300RH, N300RT, і N151RT.

Підготовка до налаштування: підключаємо Totolink N150RT і заходимо в панель управління

Дістаємо роутер з коробки, підключаємо до нього адаптер харчування, і включаємо його в мережу (якщо індикатори не займуться, то увімкніть живлення кнопкою на роутері). Далі, кабелем який був в комплекті з'єднуємо роутер з комп'ютером, або ноутбуком. А в WAN порт роутера (він жовтий всередині) підключаємо кабель від інтернет-провайдера, або модему. Дивіться фото.

Якщо у вас немає ПК, або ноутбука, або просто немає можливості підключитися до роутера по кабелю, то можна підключиться по Wi-Fi. Це означає, що зайти в налаштування N150RT і налаштувати його можна навіть з телефону, або планшета. За замовчуванням роутер транслює незахищену мережу, до якої потрібно підключитися (якщо ви підключені по кабелю, то по Wi-Fi підключаться не потрібно).

З пристрою, що підключений до роутера, потрібно зайти в панель управління.Для цього відкрийте будь-який браузер, і перейдіть за адресою 192.168.1.1. На сторінці авторизації необхідно вказати ім'я користувача і пароль. Заводські: admin і admin (заводська інформація вказана на корпусі роутера, праворуч).

Якщо не виходить зайти в налаштування, то можете подивитися докладну інструкцію: http://help-wifi.com/totolink/kak-zajti-v-nastrojki-routera-totolink-na-primere-modeli-totolink-n150rt/, або подивитися цю статтю з рішеннями проблеми.

Відразу натисніть на кнопку "Advanced Setup", що б відкрити додаткові параметри.

І відразу міняємо мову на російську, або українську.

Тепер панель управління на зрозумілій мові, можна налаштовувати роутер.

Налагодження підключення до інтернету

Це найважливіший етап в налаштуванні роутера. Нам потрібно задати параметри для підключення до вашого інтернет-провайдера. Щоб роутер зміг підключаться до інтернету і роздавати його по Wi-Fi і мережевого кабелю.

Ви повинні знати, який тип підключення використовує ваш провайдер. І виходячи з типу підключення, необхідні параметри (ім'я користувача, пароль, адреса сервера). Так само, провайдер може робити прив'язку по MAC адресу. Усією цю інформацію можна отримати у пункті підтримки провайдера, або подивитися в договорі з підключення до інтернету.Якщо раніше ви на комп'ютері запускали якесь підключення до інтернету, то тепер цього робити не потрібно. Це підключення потрібно налаштувати на роутері, і він буде підключаться до інтернету. Якщо інтернет через роутер заробив відразу після підключення, то у вас провайдер швидше за все використовує тип підключення "Динамічний IP (DHCP)", без прив'язки по MAC-адресу. У такому випадку, ви можете відразу переходити до налаштування Wi-Fi мережі.

А якщо у вас тип підключення: Статичний IP, PPPoE, L2TP, або PPTP, то його потрібно налаштувати. За замовчуванням там стоїть "Динамічний IP (DHCP)".

В панелі управління переходимо на вкладку «Основні параметри" - "Налаштування WAN (Інтернет)".

В поле "Протокол підключення і авторизації в мережі провайдера" вибираємо свій тип підключення до інтернету.

І вже в залежності від обраного типу підключення, задаємо параметри, які видає провайдер. Давайте розглянемо настройку на прикладі підключення PPPoE. Його використовують такі популярні провайдери як: Ростелеком, ТТК, Дом.ru.

Налагодження підключення PPPoE

  1. Вибираємо PPPoE в випадаючому меню.
  2. Задаємо логін і пароль.
  3. Ставимо перемикач біля пункту "PPPoE без Dual Link".
  4. Зберігаємо налаштування.

Якщо все задали правильно, то роутер повинен підключиться до інтернету.

Точно так само відбувається настройка з'єднання по L2TP. Тільки там ще потрібно вказувати адресу сервера. Цей тип з'єднання використовує провайдер Білайн.

Головна мета - щоб роутер підключився до провайдера і почав роздавати інтернет.

Налаштування Wi-Fi мережі і пароля на Totolink N150RT

  • Перейдіть на вкладку "Wi-Fi мережу" - "Захист мережі Wi-Fi".
  • В поле "SSID (Назва мережі Wi-Fi)" вкажіть назву для своєї бездротової мережі.
  • У випадаючому меню "Алгоритм захисту мережі Wi-Fi" виберіть WPA2. Якщо виникнуть проблеми з підключенням якихось пристрій то поміняєте на "WPA-Mixed".
  • В поле "Ключ безпеки мережі Wi-Fi" придумуємо і задаємо пароль, який буде захищати нашу мережу. Мінімум 8 символів.
  • Натискаємо "Застосувати" для збереження налаштувань.

В цьому розділі, зліва, можна побачити налаштування двох гостьових Wi-Fi мереж, налаштування WDS, і навіть налаштування розкладу роботи Wi-Fi мережі.

Перезавантажуємо роутер, щоб застосувати наші настройки. А можете натиснути "Назад" і продовжити настройку.

Після перезавантаження з'явиться Wi-Fi мережу з назвою, яке ми встановили. Для підключення до цієї мережі потрібно використовувати встановлений пароль.

Міняємо заводський пароль доступу до налаштувань

Заводські логін і пароль: admin.Це не дуже безпечно, адже в настройки зможе зайти кожен, хто підключиться до вашого роутеру. Тому, заводський пароль я раджу змінити.

Для цього в настройках потрібно відкрити вкладку "Технічне обслуговування" - "Логін і пароль Wi-Fi роутера". Вказати новий логін (я залишив admin), і два рази вказати новий пароль. Далі натискаємо на кнопку "Застосувати".

Постарайтеся не забути пароль, який встановлюєте. Чи не зможете зайти в налаштування, і доведеться скидати параметри роутера до заводських.

Післямова

Ми виконали налаштування роутера Totolink N150RT. Панель управління дуже проста і зрозуміла. Сподіваюся, у вас все вийшло. Якщо виникли якісь питання, то задавайте їх у коментарях.

Найближчим часом планую написати ще кілька корисних статей по роутера Totolink. Розповім про налаштування WDS, режиму репитера, режиму Wi-Fi клієнта та інших функцій.