Кращий антивірус 2013 року

У цьому рейтингу або огляді спробую викласти свій погляд на те, який антивірус краще для використання в цьому році і чому, виходячи з яких параметрів я роблю свої висновки. Оновлення: Кращий безкоштовний антивірус 2016, Кращий антивірус для Windows 10.

Відразу зазначу, що найкращий антивірус буде вибиратися серед платного антивірусного програмного забезпечення: антивіруси 2013, які можна скачати безкоштовно я розгляну в одній з наступних статей.

Див. також:

 • кращий безкоштовний антивірус 2013,
 • 9 способів перевірити комп'ютер на віруси онлайн

Антивірус Касперський - найкращий антивірус 2013

Незважаючи на те, що антивірус Касперського у всіх на слуху, багато хто з користувачів, навіть тих, хто збирається купити антивірус, пробують знайти інше антивірусне рішення і, на мій погляд, даремно.

Давайте подивимося чому (спочатку про факти, які говорять на користь покупки, потім поговоримо про функції):

 • Ціна антивіруса Касперського та ж, що і у інших антивірусних програм: ліцензія Kaspersky Internet Security на один рік на два ПК обійдеться Вам в 1600 рублів - це та ж сума, яку просять і інші виробники ПК.
 • Антивірус Касперський є визнаним на міжнародному ринку продуктом для захисту комп'ютера від вірусів -візьміть будь-яку іноземну рейтинг антивірусного ПО і на одній з перших рядків Ви побачите цей антивірус, при цьому ніколи не знайдете там такі російські продукти, як Dr. Web.

А тепер докладніше про переваги антивіруса Касперського:

 • Проста і зручна установка, в тому числі для початківців, в тому числі на заражений вірусами комп'ютер.
 • Спеціальні можливості сканування для ефективного лікування вірусів.
 • Можливість швидкого визначення та видалення нових вірусів.
 • Захист від фішингу та експлойтів.
 • Диск відновлення системи при неможливості запуску Windows.
 • На відміну від деяких старих версій антивіруса, майже не гальмує систему.
 • Повна підтримка Windows 8 і інтеграція в систему захисту операційної системи, підтримка ELAM (докладніше про це в статті Безпека Windows 8).

Якщо не говорити рекламними характеристиками продукту, а скористатися простими словами, то можу сказати, що антивірус Касперський дійсно краще за інших захищає комп'ютер від всього, що з ним може статися через роботи шкідливого ПО і по праву займає перше місце в рейтингу кращих антивірусів 2013 року.

Рейтинг антивірусів 2013 незалежних лабораторних випробуваннях

Пробну версію антивіруса Касперського ви можете скачати безкоштовно на офіційному сайті http://www.kaspersky.ru/kav-trial

Кращий антивірус на думку іноземних видань - Bitdefender Antivirus Plus 2013

Практично всі огляди кращих антивірусів, які можна знайти на сайтах закордонних онлайн-видань, називають Bitdefender Antivirus Plus кращим, або принаймні одним з кращих антивірусів в поточному році. Мені складно судити, тому що я не встановлював це антивірусне ПЗ, але постараюся схопити всі достоїнства і пошукати недоліки в чужому досвіді використання.

Отже, якщо судити за наявною інформацією, антивірус Bitdefender є лідером по проходженню антивірусних тестів різних незалежних тестів, які включають в себе тести на виявлення вірусів і троянів при використанні налаштувань за замовчуванням, виявлення нових вірусів, можливість лікування вірусів і відновлення зараженої системи, сумісність з операційними системами. За всіма цими тестами даний антивірус набирає максимальну кількість балів - 17 (див. Таблицю вище). До речі, зверніть увагу, така ж кількість балів набрав тільки ще один антивірус - Антивірус Касперського, це ще одна вагома причина назвати його кращим антивірусом 2013 роки для російського користувача.

Завантажити безкоштовно пробну версію антивіруса BitDefender можна з офіційного сайту Bitdefender.com (або Bitdefender.ru, однак на момент написання статті сайт не працює).

Інші хороші антивіруси

Природно, описаними вище антивірусами список не обмежується, серед антивірусних продуктів є ще кілька гідних, поговоримо і про них.

Norton Antivirus 2013

Даний антивірусний продукт також є одним з найбільш якісних антивірусів на ринку, на жаль, недостатньо популярним в Росії. Проте, за всіма параметрами він перевершує один з найпопулярніших у нас антивірусів ESET NOD32. Так що, якщо Ви вирішили купити антивірус в 2013 році, але чомусь Вам не підходять зазначені вище варіанти, рекомендую придивитися до цього продукту. Відповідно до проведених тестів, антивірус визначає 100% руткітів і виліковує 89% вірусів, а ці показники дуже непогані.

F-secure Antivirus 2013

Відразу зазначу, що Ви могли і не чути про даний антивірус, але в цьому огляді я вказую їх не за ступенем впізнаваності бренду про за якістю антивірусного захисту. Ще один лідер в цьому плані - антивірус від F-Secure, також показує найвищий рівень захисту від шкідливого ПО і забезпечує потрібну безпеку комп'ютера.Безкоштовна 30-денна російська версія антивіруса доступна на офіційному сайті продукту http://www.f-secure.com/ru/web/home_ru/anti-virus.

Варто відзначити, що купити антивірус F-Secure буде дешевше, ніж інші в рейтингу - його ціна для одного комп'ютера на рік становить 800 рублів.

BulGuard - найдешевший якісний антивірус 2013

Ще один дуже хороший і якісний антивірус, про який багато хто просто не чули, тому що співробітники ремонту комп'ютера встановили їм піратський НОД 32. А даремно - BulGuard Antivirus 2012 забезпечує відмінний захист від вірусів, виконує їх лікування або видалення, а також не пропустити програм, які, наприклад, викликають появу повідомлення про те, що Windows заблокований. Ціна ліцензійного антивіруса Bulguard становить 676 рублів, що робить його, мабуть, найдешевшим антивірусом серед якісних продуктів. Більш того, безкоштовна пробна версія антивіруса Bulguard працює не стандартні 30 днів, а всі 60 - скачати її можна з офіційного сайту http://www.bullguard.ru/

G Data AntiVirus 2013

Ще один якісний варіант захисту комп'ютера від вірусів. Даний антивірус забезпечує захист від більшості антивірусних загроз, не гальмує систему, виробляє повсякчасне оновлення антивірусних баз.Також є можливість створення завантажувального диска для лікування заражених систем, на яких вдалося запустити ОС Windows, що може стати в нагоді, наприклад, для того, щоб прибрати банер. Ціна антивіруса G Data становить 950 рублів для одного ПК.