Хороший антивірус Microsoft Security Essentials? Microsoft говорить немає.

Безкоштовний антивірус Microsoft Security Essentials, відомий як Windows Defender або Захисник Windows в Windows 8 і 8.1 не раз описувався, в тому числі і на цьому сайті, як гідний захист комп'ютера, особливо в тому випадку, якщо у вас немає наміру купувати антивірус. Нещодавно ж, під час інтерв'ю одна зі співробітниць Microsoft висловилася в тому ключі, що користувачам Windows краще використовувати сторонні антивірусні рішення. Правда, трохи пізніше, на офіційному блозі корпорації з'явилося повідомлення про те, що вони рекомендують Microsoft Security Essentials, постійно вдосконалюють продукт, який забезпечує найсучасніший рівень захисту. Так хороший антивірус Microsoft Security Essentials? Див. Також Кращий безкоштовний антивірус 2013.

У 2009 році, згідно з тестами, проведеними кількома незалежними лабораторіями, антивірус Microsoft Security Essentials виявився одним з кращих безкоштовних продуктів такого типу, в тестах AV-Comparatives.org він виявився на першому місці. Завдяки своїй безкоштовності, ступеня виявлення шкідливого програмного забезпечення, високій швидкості роботи і відсутності настирливих пропозицій перейти на платну версію він досить-таки швидка набрав заслужену популярність.

У Windows 8, Microsoft Security Essentials став частиною операційної системи під ім'ям Захисник Windows (Windows Defender), що, безсумнівно,серйозне поліпшення безпеки ОС Windows: навіть якщо користувач не встановлює ніякого антивірусного ПО, він все одно в якійсь мірі захищений.

З 2011 року, результати тестів антивіруса Microsoft Security Essentials в лабораторних тестах стали падати. Одні з останніх тестів, датовані липнем і серпнем 2013 року, Microsoft Security Essentials версій 4.2 та 4.3 показав один з найнижчих результатів по більшості перевірених параметрів серед всіх інших безкоштовних антивірусів.

Результати тестів безкоштовних антивірусів

Чи варто використовувати Microsoft Security Essentials

Перш за все, якщо у Вас Windows 8 або 8.1, Захисник Windows вже входить до складу операційної системи. Якщо ж ви використовуєте попередню версію ОС, то ви можете скачати безкоштовно Microsoft Security Essentials з офіційного сайту http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows/security-essentials-all-versions.

Згідно з інформацією на сайті, антивірус забезпечує високий рівень захисту комп'ютера від різних загроз. Однак, під час не так давно відбувся інтерв'ю, Холлі Стюарт (Holly Stewart), старший менеджер продукту, зазначила, що Microsoft Security Essentials є лише базовий захист і з цієї причини він і розташовується в нижніх рядках антивірусних тестів, а для повноцінного захисту краще використовувати антивірус сторонніх розробників.

Одночасно з цим, вона зазначає, що "базовий захист" - це не означає "погана" і це однозначно краще, ніж відсутність антивіруса на комп'ютері.

Підводячи підсумок, можна сказати, що якщо ви є середнім користувачем комп'ютера (тобто не з тих, хто може вручну відкопати і знешкодити віруси в реєстрі, службах і файлах, а також за зовнішніми ознаками легко відрізняти небезпечну поведінку програми від безпечного), то вам, мабуть, краще задуматися про інший варіант антивірусного захисту. Наприклад, якісними, простими і безкоштовними є такі антивіруси як Avira, Comodo або Avast (правда, з останнім у багатьох користувачів бувають проблеми при його видаленні). І, в будь-якому випадку, наявність захисника Windows в останніх версіях ОС від Microsoft в якійсь мірі зможе уберегти вас від багатьох неприємностей.