Налаштування DLNA сервера для телевізора Philips. Дивимося фільми з комп'ютера на телевізорі

У цій статті будемо налаштовувати медиасервер (DLNA) на комп'ютері, для телевізора Philips. Після настройки, ви зможете на телевізоресмотреть фільми, фото, і слухати музику, яка знаходиться на вашому комп'ютері (ноутбуці). Все це за технологією DLNA. А це означає, що телевізор може бути підключений до комп'ютера по Wi-Fi. Точніше, комп'ютер і телевізор повинні бути підключені до одного Wi-Fi роутера. З мережевого кабелю, або бездротової мережі.

Поясню докладніше. У вас є телевізор Philips (в цій статті, мова піде саме про ці телевізорах), з підтримкою DLNA (якщо є Smart TV, то підтримка DLNA точно є). Ваш телевізор підключений до Wi-Fi роутера (по Wi-Fi, або за допомогою кабелю). Так само, до цього роутера підключений комп'ютер. Ми на комп'ютері запускаємо DLNA сервер, відкриваємо потрібні папки з відео, фото, або музикою, і просто на телевізорі запускаємо перегляд. Все по повітрю, без проводів. Дуже зручно, не потрібно весь час записувати фільми на флешку. Просто отримуємо доступ до комп'ютера, вибираємо потрібний фільм і дивимося.

Описаним нижче способом, можна запустити DLNA сервер на Windows 7, Windows 8, і навіть Windows 10. Для запуску та управління сервером ми будемо використовувати безкоштовну, просто відмінну програму "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)".Я недавно показував як налаштувати DLNA на телевізорі LG, так там ми запускали сервер за допомогою фірмової програми. Так як у Philips такої програми немає, то будемо використовувати "Домашній медіа-сервер". Програма дійсно дуже проста і класна.

Нам знадобиться:

  • Телевізор Philips з підтримкою DLNA. Телевізор обов'язково повинен бути підключений до роутера по Wi-Fi, або з мережевого кабелю. Я буду показувати на прикладі Philips 43PUS7150 / 12 зі Smart TV (Android TV).
  • Комп'ютер, який підключений до того ж роутера що і телевізор. Він може бути підключений так само по Wi-Fi мережі, або по LAN.
  • Програма "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)" для настройки DLNA сервера.
Можна обійтися без сторонніх програм, і все налаштувати стандартними засобами Windows. Про те, як це зробити, я писав у статті DLNA сервер в Windows 10. Налаштування, висновок на телевізор.

Насправді, запущений у такий спосіб сервер, зможе побачити абсолютно будь-який телевізор: Philips, Sony, LG, Samsung і т. Д. У Sony, до речі, вже є моделі на Android TV. Так що, інструкція для них теж повинна підійти. Хіба що може відрізнятись доступ до перегляду вмісту DLNA сервера на самому телевізорі.

Налаштування DLNA сервера для телевізора програмою "Домашній медіа-сервер"

Спочатку, завантажуємо і встановлюємо програму "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)".Завантажити її я раджу з офіційного сайту: https://www.homemediaserver.ru/index.htm. Натисніть на кнопку Завантажити навпаки EXE версії. Розмір файлу приблизно 35 Мб.

Збережіть файл, потім запустіть його, і слідуючи інструкціям, встановіть програму.

Запустіть програму ярликом на робочому столі, або з меню Пуск. Насамперед, нам потрібно налаштувати доступ до файлів на комп'ютері. Ми можемо відкрити для телевізора тільки певні папки, всі локальні диски, або навіть знімні носії.

У вікні програми, натисніть зверху на кнопку налаштування. Нас цікавить перша вкладка Медіа-ресурси. Там вже будуть відкриті три папки. Це стандартні. Що б відкрити доступ до всіх локальних диска комп'ютера, встановіть галочку біля локальні диски. Що б відкрити доступ до знімних накопичувачів, встановіть галочку біля знімні диски.

Якщо ж ви хочете відкрити наприклад тільки один локальний диск, або папку, то не встановлюйте ці галочки, а натисніть на кнопку Додати. І в провіднику виберіть диск, або папку, яку ви хочете відкрити для перегляду на телевізорі. Папка з'явиться в списку. Ви можете видаляти папки, просто виділивши її, і натиснувши кнопку вилучити.

Сенс я думаю зрозумілий.Можна відкрити тільки одну папку, в якій знаходяться наприклад ваші фільми. А можна відкрити і все диски. Я раджу поставити галочку біля Локальні диски. Тоді, на телевізорі буде відображатися папка Мій комп'ютер, в якій ви зможете переглядати всі файли.

На цьому, настройку можна закінчити, натиснувши кнопку Ok. Якщо хочете, то можете ще збоку перейти на вкладку сервер, І змінити ім'я вашого DLNA сервера. Воно буде відображатися на телевізорі.

Натисніть кнопку Ok, Що б вийти з налаштувань.

Для запуску DLNA сервера, натисніть кнопку запуск.

Якщо ваш телевізор включений, і підключений до роутера, то у вікні програми, відкривши вкладкуПристрої відтворення (DMR), Ви побачите ваш телевізор. Це означає, що все добре. Якщо телевізор не з'явився, то перевірте підключення, і дивіться поради в кінці цієї статті.

Програму можна згорнути. Можна переходити до налаштування DLNA на телевізорі.

Перегляд фільмів по DLNA на телевізорі Philips з комп'ютера

Натискаємо на пульті дистанційного керування кнопку SOURCES.

В меню джерела вибираємо Мережа (медіа). Або запустіть програму медіа з меню Android TV.

У списку виберіть запущений на комп'ютері сервер.

Якщо ви відкрили всі локальні диски, то у вас буде папка Мій комп'ютер. Виберіть її, там будуть всі диски. Можете відкривати потрібні папки, і запускати з них перегляд фільмів, фото, або відтворення музику. Якщо відкрити одну зі стандартних папок: Фільми, Фото, або Музика, то там буде весь доступний контент, впорядкований по різним категоріям. Що б подивитися контент по папках, вибирайте Каталоги медіа-ресурсів.

Виберіть папку з вашими фільмами, і просто запустіть перегляд потрібного файлу.

Ось і вся настройка. Ми з телевізора отримали повний доступ до відео, фото та музики, яка знаходиться на вашому комп'ютері. Програма "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)" не дасть вашому комп'ютеру заснути, і перервати відтворення фільму. Так само, управляти переглядом можна з самої програми на комп'ютері. Налаштувань і можливостей там дуже багато, думаю розберетеся.

Чому на екрані телевізора не відображаються DLNA сервер (файли)

Найпопулярніша проблема при налаштуванні такої схеми, це відсутність запущеного сервера на телевізорі. Коли файли з комп'ютера, просто не відображаються.

У таких ситуаціях, відразу ж завжди потрібно перевіряти підключення телевізора і ноутбука до Wi-Fi, або підключення по кабелю. Можливо, один з пристроїв просто відключилася. Вимкніть та увімкніть телевізор.Так само, можна перезавантажити комп'ютер і запустити сервер заново. Ще, можна спробувати відключити антивірус, який може блокувати підключення телевізора.

Якщо фільм по DLNA відтворюється із затримками, глючить

У таких випадку, ви швидше за все запустили перегляд дуже важкого фільму. І роутер не справляється з передачею інформації. Зазвичай, така проблема з'являється на дешевих роутерах, і при підключенні по Wi-Fi. Великі фільми, в високій якості, які не хочуть відтворюється по DLNA, краще дивитися з USB-накопичувача, або жорсткого диска.

Якщо при відкритті відео телевізор пише "Формат не підтримує"

Бувають випадки, коли телевізор не хоче програвати якийсь відео-файл. Швидше за все, стандартний програвач просто не підтримує формат, немає кодека. У такому випадку, якщо у вас телевізор на Android TV, то з Google Play Store можна встановити програвач VLC. Він так само вміє відтворювач файли з локальної мережі. І швидше за все, він буде відтворювати відео, яке відкрилося стандартним програвачем.