Установка і тестування Wi-Fi антен TP-LINK TL-ANT2408CL. Підсилюємо сигнал Wi-Fi

Сьогодні ми знову торкнемося дуже тонку і болючу тему - посилення сигналу Wi-Fi мережі. Розповім, як можна трохи збільшити радіус дії Wi-Fi мережі, за рахунок заміни антен на більш потужні, розглянемо установку антен TP-LINK TL-ANT2408CL, ну і звичайно ж, подивимося на цифри, наскільки збільшиться сигнал бездротової мережі, і чи збільшиться взагалі , після заміни Wi-Fi антен на роутер.

Підозрюю, що якщо ви зайшли на цю сторінку, то вас не влаштовує радіус покриття бездротової мережі, яку дає ваш маршрутизатор. Швидше за все, в якихось кімнатах (якщо ми говоримо про будинок), сигнал дуже поганий, або його немає зовсім. І ви хочете його якось підсилити, що б без обмежень користуватися бездротовим підключенням до інтернету. У цій статті, ми розглянемо один із способів - заміна Wi-Fi антен на більш потужні.

Як посилити сигнал Wi-Fi заміною антен?

На вашому роутере, швидше за все є кілька антен. Є роутери, на яких антени внутрішні, їх не видно, вони не стирчать як роги. Або, якщо антени навіть зовнішні, то вони можуть бути незнімні. Це дуже важливо, адже і в першому, і в другому випадку, ви не зможете їх замінити, тому що не зможете їх просто зняти.Якщо у вас такий маршрутизатор, з внутрішніми антенами, або незнімними, то спосіб описаний в цій статті вам не підійде.

Так ось, ці антени передають сигнал Wi-Fi мережі. Вони бувають різної потужності. Є антени з посиленням 2dbi, 5dbi, 8dbi, 10 dbi, це найпопулярніші. Є й більш потужні. На маршрутизаторі, виробником вже встановлені антени певної потужності. Залежно від моделі, ціни і т. Д. Збільшити покриття і силу Wi-Fi сигналу можна за рахунок заміни цих антен (які вже встановлені на маршрутизаторі), на більш потужні.

Майже всі виробники мережевого обладнання, випускають такі антени, і їх можна купити практично в будь-якому магазині комп'ютерної техніки. У мене є три антени TP-LINK TL-ANT2408CL. Це антени з посиленням 8dbi. До речі, дуже популярна модель, за дуже хорошою ціною. Продаються вони поштучно, тому, ви можете купити їх стільки, скільки вам потрібно. Конектор у цих антен RP-SMA. Підходять вони до більшості роутерів. Якщо антени від TP-LINK, то це не означає, що підходять вони лише до маршрутизаторів TP-LINK. Міняти антени потрібно все, це обов'язково.

Потрібно зауважити, що установка могутніших антен, це не єдиний спосіб підсилити сигнал Wi-Fi мережі.Є й інші способи: правильне розташування роутера, налаштування бездротової мережі, і навіть саморобні Wi-Fi антенами. Про це я писав у статті: Як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi.

Якщо вам необхідно серйозне збільшення покриття безпородної мережі, в одному напрямку, то я б радив розглянути установку репитера. Що це таке, можете почитати тут. Він буде ефективніше, ніж більш потужні антени.

Важливий момент: Wi-Fi - це двосторонній зв'язок. І коли ми міняємо антену на роутері, то антена на ноутбуці, або мобільному пристрої залишається такою ж. Тому, добре б міняти антену так само на пристрої, який підключаємо до інтернету. Але, в більшості випадків, це звичайно ж не можливо. Тільки, якщо у вас Wi-Fi адаптер зі знімною антеною.

Підключення Wi-Fi антен TP-LINK TL-ANT2408CL до роутера

Зараз ми детально розглянемо установку Wi-Fi антен TP-LINK TL-ANT2408CL, ну і подивимося на результат посилення бездротової мережі, адже це найважливіше. У цьому плані, звичайно ж складно зробити якісь конкретні висновки, адже багато залежить від самого роутера, пристроїв які підключаєте до Wi-Fi, перешкод і т. Д. Але, я тут провів невеликий тест, і результати начебто вийшли цілком об'єктивними .

Що стосується самої заміни антен, їх установки, то тут все простіше простого. Відкручуємо з маршрутизатора старі антени, і прикручуємо нові.

Тільки гарненько їх затисніть, від руки, спеціальний інструмент не потрібен 🙂

Результати посилення сигналу Wi-Fi після заміни антен

Тестував я антени TL-ANT2408CL на двох маршрутизаторах: TP-LINK TL-WR1045ND, і Asus RT-N18U. Хотів ще перевірити на TP-LINK TL-WR740ND, але у мене є зараз тільки TP-LINK TL-WR740N, а у цієї моделі антена не знімається.

як тестував

Довго думав, як же зняти результати до і після заміни антен, і показати їх вам. Зробив так: в одній кімнаті встановив роутер TP-LINK TL-WR1045ND, в іншій кімнаті поставив ноутбук. На роутере виставив статичний канал (6), і ширину каналу 40МГц. Включив роутер із заводськими антенами, трохи почекав, і зняв рівень сигналу через програму inSSIDer. Це програма, яку ми шукали вільний канал в статті як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері.

Далі, відкрутив заводські антени і підключив три штуки TL-ANT2408CL. Знову почекав, і зняв показники в inSSIDer. Нічого не міняв, і не переставляв. Пробував як з перезавантаженням роутера, після заміни антен, так і без. Результати були однакові.

В радіусі не було інших Wi-Fi мереж.В процесі тесту, ніякі пристрою не відключав і не включав.

У програмі inSSIDer дивився на показник "Signal". Чим він нижчий, тим краще. Мінімальне значення на кшталт -25. Так само, дивився на показник сигналу в Windows 7. На скріншотах все це є.

На смартфоні (Android) заміряв силу сигналу програмою "Wifi Analyzer".

Результати перевірки на TP-LINK TL-WR1045ND

З роутером TL-WR1045ND йдуть антени потужністю 5dbi. З ними у мене був ось такий результат:

А з антенним TL-ANT2408CL (8dbi) результат став краще:

Ось такі результати. Я взяв середні результати, так як сила сигналу весь час змінювалася на 1-2 значення в обидві сторони.

Тестування антен на роутері Asus RT-N18U

Чи не знайшов я ніде інформації, кокой ж потужності встановлені антени на роутері Asus RT-N18U. Але, мені здається, що такі ж як і на TL-WR1045ND, 5 дБі. Ці маршрутизатори дуже схожі за характеристиками і ціною.

Рівень сигналу на заводських антенах:

Після установки TP-LINK TL-ANT2408CL:

Ось такі результати.

Висновки. Чи потрібно купувати більш потужні антени для маршрутизатора?

Як бачите, заміна антен все ж дає результат. І я вважаю, що результат хороший. Адже я міняв 5dbi на 8dbi. А якби у мене спочатку були антени скажімо на 3dbi, то результат був би ще краще. Радіус дії бездротової мережі точно збільшиться на кілька метрів, а там де було одну поділку, буде приблизно два.

Але, знову ж, у всіх результати можуть бути різні.Я тут почитав відгуки про TP-LINK TL-ANT2408CL, і там можна побачити повідомлення тих, хто зовсім не помітив різниці після установки антен, і тих, у кого збільшилася покриття Wi-Fi. І найцікавіше, що і ті й інші можуть мати рацію, адже у всіх різні маршрутизатори і умови.

Якби мені потрібно було посилити Wi-Fi мережу, то я все таки огляді б в сторону Wi-Fi репитеров. Так, вони будуть стояти трохи дорожче, ніж антени, але і посилення буде краще.