Часто з'являються сині екрани? Перевіряємо оперативну пам'ять засобом перевірки пам'яті Windows

Привіт друзі! Якщо ви не з чуток знаєте що таке синій екран смерті, і що ще гірше, часто з ним зустрічаєтеся, то ця стаття повинна вам допомогти. Зараз я постараюся докладно написати про те, чому можуть часто з'являтися сині екрани смерті, і як перевірити оперативну пам'ять на помилки стандартним засобом перевірки пам'яті Windows.

Ви запитаєте, чому я пишу про синіх екранах і діагностиці оперативної пам'яті в одній статті? Та тому-що, оперативна пам'ять, точніше проблеми з нею дуже часто супроводжуються синіми екранами, з різними помилками, і в різний час. Це звичайно ж моя думка, але приблизно в 60% появи синіх екранів, винні проблеми з оперативною пам'яттю.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Що робити якщо часто з'являються сині екрани?

Як то кажуть, реальна історія :). У мого друга, майже новий комп'ютер, і сині екрани його вже дістали по саме нікуди. З'являються вони в будь-який час, тобто якоїсь певної закономірності, що щось зробив і помилка, немає. Може один раз в день вискочити синій екран, може відразу при включенні комп'ютера, а може і після декількох годин роботи.

Як він уже помітив, найчастіше з'являються ці екрани з помилками0x0000000A і0x0000008e(Можуть бути і інші коди помилок). Рятує звичайно ж, тільки перезавантаження. Але рятує ненадовго.

Працювати за таким комп'ютером практично неможливо, не знаєш коли ця помилка вискочить.

Я порадив просканувати оперативну пам'ять на помилки, хоча б стандартним засобом Windows. Після того як він запустив тест, не минуло й 15 хвилин (а оперативна пам'ять тестується довго), як з'явилося повідомлення про те, що виявлені проблеми з оперативною пам'яттю. По суті, якщо знайдені хоч якісь помилки з пам'яттю, то продовжувати сканування немає сенсу. Ось вам і причина помилок, у вигляді синіх екранів.

Відразу скажу, що б потім не забути, починають якось оперативну пам'ять вже не вийде. Її тільки можна замінити. І утиліти, як стандартна програма діагностики пам'яті, так і утиліта наприклад Memtest86 + про яку я напишу в готельної статті, робить тільки діагностику, але ніяк не ремонт.

Дивіться також:

  • Що робити якщо з'являється синій екран смерті?
  • Як перевірити жорсткий диск на помилки?
  • Синій екран смерті в Windows 8
  • Windows 7: як відключити автоматичну перезавантаження при системну помилку?
  • Як змусити Windows 32 bit бачити більше 3 Гб оперативної пам'яті

Перевіряємо пам'ять стандартною утилітою в Windows 7

Зараз я напишу про те, як перевірити оперативну пам'ять стандартною утилітою, яка вже є в операційній системі Windows. Покажу на прикладі Windows 7. Називається вона "Засіб перевірки пам'яті Windows".

Відкрийте "Пуск" і в рядку пошуку наберіть:

mdsched

Запустіть mdsched.

Натисніть на "Виконати перезавантаження і перевірку".

Комп'ютер перезавантажиться, і автоматично почнеться перевірка оперативної пам'яті.

Відразу попереджаю, перевірка може тривати довго. Після перевірки, комп'ютер сам включиться і з'явиться звіт про результат тестування. Ось таке вікно з'явилося після перевірки оперативки в одного.

Після таких повідомлень, потрібно міняти оперативну пам'ять. Якщо у вас дві (або більше) планки оперативки, то можна залишити наприклад тільки одну і виконати перевірку ще раз, ну що б знайти проблемний модуль.

Так само можна позичити у знайомого оперативку і попрацювати з нею деякий час. Подивитися, чи будуть з'являтися сині екрани. Якщо так, то шукати інші причини, якщо ж все буде добре, а швидше за все так і буде, то купувати нову оперативну пам'ять.

На цьому все, хочу ще побажати вам удачі, в цій справі, вона стане в нагоді :).І привітати Вас з наступаючими Новорічними святами!