Матовий або глянсовий екран - який вибрати, якщо ви зібралися купити ноутбук або монітор?

Багато, при виборі нового монітора або ноутбука задаються питанням про те, який екран краще - матовий або глянцевий. Я не претендую на роль експерта з цього питання (і взагалі вважаю, що краще картинки ніж на моєму старому CRT моніторі Mitsubishi Diamond Pro 930 я не бачив на жодному ЖК-аналогу), але все одно розповім про свої спостереження. Буду радий, якщо хтось висловить в коментарях і свою думку.

У більшості оглядів і відгуків про різних типах покриття РК-екранів можна помітити не завжди явно озвучене думку про те, що матовий дисплей все-таки краще: нехай кольори не такі живі, але видно на сонці і при наявності множинних світильників будинку або в офісі. Особисто мені здаються більш кращими глянцеві дисплеї, так як проблем з відблисками я не відчуваю, а кольори і контрастність явно краще на глянцевих.

У себе в квартирі я виявив 4 екрану, при цьому два з них - глянцевих, а два - матових. Всі використовують дешеву TN-матрицю, тобто це не Apple Cinema Display, що не IPS або щось подібне. На фотографіях нижче будуть як раз ці екрани.

У чому різниця між матовим і глянсовим екраном?

По суті, при використанні однієї матриці при виготовленні екрана, різниця полягає лише в типі його покриття: в одному випадку воно глянсове, в іншому - матове.

Одні і ті ж виробники мають в лінійці своїх продуктів монітори, ноутбуки та моноблоки з обома типами екранів: можливо, при виборі глянцевого або матового дисплея для чергового продукту якось оцінюється ймовірність його використання в різних умовах, точно не знаю.

Вважається, що на глянцевих дисплеях більш насичене зображення, вище контрастність, більш глибокий чорний колір. При цьому, сонячне світло і яскраве освітлення можуть викликати відблиски, що заважають нормальній роботі за глянцевим монітором.

Матове покриття екрану є антивідблиску, а тому і робота при яскравому освітленні за такого типом екранами має бути комфортніше. Зворотний бік - більш тьмяні кольори, я б сказав, як ніби дивишся на монітор крізь дуже тонкий білий аркуш.

І який же вибрати?

Особисто мені за якістю зображення більше подобаються глянцеві екрани, але при цьому я не сиджу з ноутбуком на сонці, за спиною у мене немає вікна, світло я включаю на свій розсуд. Тобто проблем з відблисками не відчуваю.

З іншого боку, якщо ви купуєте ноутбук для роботи на вулиці в різну погоду або монітор в офіс, де безліч ламп денного освітлення або точкових світильників, використання глянцевого дисплея дійсно може бути не цілком зручним.

Завершуючи, можу сказати, що я мало що можу тут порадити - все залежить від умов, в яких ви будете використовувати екран і власних уподобань. В ідеалі, перед покупкою випробувати різні варіанти і подивитися, що вам подобається більше.