VLAN ID - що це

Якщо вам потрібно або ви вирішили самостійно підключити роутер / модем від компанії "Ростелеком", якщо вам потрібно підключити IPTV або послуги цифрової телефонії, то ви повинні знати, що таке VLAN ID і як його знайти.

технологія VLAN

зміст

  • 1 трохи теорії
    • 1.1 Тегірующій трафік
    • 1.2 Включити цю функцію
  • 2 Як дізнатися свій ID?

трохи теорії

VLAN ID - це ідентифікаційний 12-бітний набір цифр, завдяки якому можна створювати багаторівневі віртуальні мережі, обходячи будь-які фізичні перешкоди, як, наприклад, географічне положення, передавати певну інформацію на потрібні девайси. Технологія "Віла" присутній в пристроях, які і забезпечують створення однієї загальної мережі. Якщо говорити простою мовою, "Віла" ID - це адреса, на який спеціальні пристрої, що розпізнають його (комутатори), відправляють пакети даних.

Технологія досить зручна, має свої як переваги, так і недоліки, використовується компанією "Ростелеком" для передачі даних: наприклад, для цифрового телебачення (IPTV). Тобто, якщо ви самостійно вирішили підключитися або налаштувати IPTV, то вам необхідно знати ідентифікатор. Як можна здогадатися,російська компанія використовує ці спеціальні набори цифр для того, щоб люди за загальним "адресою" могли використовувати свої модеми / роутери для перегляду IPTV. Тобто, цей "маяк" дозволяє отримувати однакову інформацію різним людям.

Робиться це не тільки для зручності і обходу фізичних кордонів. Ідентифікатор дозволяє убезпечити доступ до різних віртуальних мереж. Наприклад, відокремити гостьові з'єднання від підключень підприємства або в разі з IPTV надати доступ лише певним учасникам.

IPTV-ресивер

Тегірующій трафік

Існують тегованих і нетегірованние порти. Це означає, що є порти використовують теги, а є не використовують. Нетегірованний порт може передавати тільки особистий VLAN, тегованих - може приймати і віддавати трафік з різних "маяків".

Теги "прикріплюються" до трафіку для того, щоб мережеві комутатори могли пізнавати його і приймати. Теги застосовуються і компанією "Ростелеком".

Найцікавіше, що дозволяють теги - комп'ютери можуть бути підключені до одного комутатора (свитчу), отримувати сигнал Wi-Fi з однієї точки. Але при цьому вони не будуть бачити один одного і отримувати не однакові дані, якщо належать до різних "маячками".Це завдяки тому, що для одного "Віла" використовуються певні теги, а інший може бути, взагалі, нетегірующім і не пропускати цей трафік.

Включити цю функцію

Включити цей ідентифікатор потрібно для того, щоб пристрої, що приймають інформацію, могли її бачити. В іншому випадку вся зашифрована інформація не буде видно.

Таким чином, варто активувати VLAN для кожної конкретної послуги. Якщо він вже активований, і робили це не ви, все одно варто знати свою "адресу".

Як дізнатися свій ID?

Потрібно пам'ятати, що "адреса" індивідуальний для різних послуг, а у випадку з IPTV від Ростелекома ще й для кожного будинку. Дізнатися ID можна у фахівця, який підключав будь-які опції або обладнання. Якщо ви отримуєте ненастроєного модем на руки, то краще дізнайтеся номер при укладанні контракту з "Ростелеком".

Якщо ідентифікатора у вас немає, а вам дуже треба знайти його якомога швидше, то запитати можна у сусідів по будинку. Інший варіант - залишити заявку, зателефонувавши на гарячу лінію "Ростелеком". Після вашу заявку відправлять в технічну підтримку регіону, де відомі ID-адреси вашого населеного пункту.

Отже, тепер ви знаєте, за яким принципом працює IPTV від Ростелекома.Також вам відомо, для чого застосовуються теги, як дізнатися свій VLAN, і яку роль він відіграє.