Як змінити пароль Wi-Fi на роутері Укртелеком (Huawei Hg532E, ZTE ZXV10 H108L)

Крім послуг фіксованого зв'язку, оператор "Укртелеком" (ОГС) надає своїм клієнтам послугу доступу до Інтернету. Найчастіше, для забезпечення підключення клієнтам надаються ADSL модеми ZTE ZXV10 H108L і Huawei Hg532E. Фахівці компанії проводять первинне налаштування пристроїв, включаючи організацію домашньої мережі WiFi. Якщо ж потрібно поміняти пароль або змінити інші настройки, необхідно замовляти платну послугу в службі підтримки або зробити це самостійно.

Під час налаштування модему майстра "Укртелекому" встановлюють пароль на власний розсуд або організовують безпарольний доступ до мережі через WiFi. Багато хто вважає, що захист домашньої мережі не важлива, так як у них немає цінної інформації на комп'ютері. Однак, слід врахувати такі моменти:

  • Якщо пароль не встановлений або він став відомий всім сусідам, вони можуть безперешкодно підключатися до вашої мережі. В результаті інтернет-канал буде забитий стороннім трафіком, який зменшити швидкість вашого доступу і стане причиною "лагов" при грі в мережеві ігри, перегляді відео і т. Д.
  • Сторонні, що підключилися до вашої мережі, можуть поширювати заборонену інформацію або займатися шахрайською діяльністю.В результаті правоохоронці вийдуть саме на Вашу електронну адресу і доведеться, як мінімум, давати пояснення.
  • Якщо ви забули пароль на WiFi, то не зможете підключити до нього нові пристрої. В цьому випадку доведеться змінити пароль WiFi мережі на своєму модемі Huawei Hg532E, або ZTE ZXV10 H108L.

Якщо в останньому випадку існують способи дізнатися пароль, то в перших двох допоможе тільки заміна пароля на новий і надійний.

Міняємо пароль Wi-Fi мережі на модемах від Укртелеком

Для зміни пароля вам знадобиться комп'ютер, планшет або смартфон. Ви повинні бути підключені до модему по Wi-Fi, або по кабелю (LAN).

Запустіть браузер і наберіть в адресному рядку IP-адреса 192.168.1.1. Відкриється вікно авторизації, в якому необхідно ввести логін "admin" і поточний пароль, встановлений для захисту пристрою. Виробники роутерів встановлюють пароль за замовчуванням "admin" або "1 234". Інформація про нього доступна в інструкції до пристрою. Якщо пароль за замовчуванням змінено на новий, він може бути записаний на тильній стороні модему. За замовчуванням найчастіше використовується логін"Admin" і пароль"Admin".

Ось так виконується вхід в настройкиHuawei Hg532E:

І точно так само заходимо в налаштуванняZTE ZXV10 H108L. Якщо у вас цей модем.

У разі, коли ви не пам'ятаєте пароль і не можете авторизуватися на сторінці налаштувань модему, доведеться виконати повне скидання на заводські настройки.Однак врахуйте, що разом з паролем доступу будуть скинуті і настройки підключення до Internet. Доведеться викликати майстра або самостійно вводити параметри підключення і заново налаштовувати модем від Укртелеком.

Давайте докладніше розглянемо, як міняти пароль на кожному модемі.

Зміна пароля WiFi на Huawei Hg532E

В налаштуваннях модему Huawei потрібно відкрити розділ "Basic" і "WLAN".

  • В поле SSID можна змінити назву Wi-Fi мережі.
  • В поле "WPA pre-shared key" міняємо пароль від нашої Wi-Fi мережі.

Виглядає це ось так:

Вкажіть новий пароль (англійські букви і цифри, мінімум 8 символів) і для застосування налаштувань натисніть кнопку "Submit". Перезавантажте модем.

Як поміняти пароль WiFi мережі на модемі ZTE ZXV10 H108L?

Після входу в панель керування перейдіть на вкладку "WLAN" - "Security".

В поле "WPA Passphrase" (WPA Password (в залежності від моделі модему і прошивки)) введіть новий пароль доступу до WiFi мережі.

Збережіть зміни, натиснувши на кнопку "Submit". Так само потрібно перезавантажити модем.

На цьому настройка пароля закінчена і ви можете використовувати канал доступу до Internet від "Укртелекому" усіма своїми пристроями, що мають WiFi-інтерфейс. Тільки вже потрібно підключаться до WiFi з новим паролем.

Якщо будуть проблеми з підключенням після зміни пароля

У тому випадку, якщо ви змінили тільки пароль, без зміни імені мережі (SSID), то можуть виникнути проблеми з підключенням до бездротової мережі на різних пристроях.На комп'ютерах це помилка "Параметри мережі, збережені на цьому комп'ютері, не відповідають вимогам цієї мережі". Про рішення цієї помилки я писав в рамках статті: чому ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi. Якщо коротко, то на комп'ютері потрібно видалити Wi-Fi мережу і підключиться до неї вже з новим паролем. В окремих статтях я вже писав як забути мережу в Windows 10, і видалити Wi-Fi мережу в Windows 7.

На мобільних пристроях (Android, iOS) потрібно просто відкрити властивості бездротової мережі, або натиснути на мережу і потримати. У меню вибрати "видалити мережу".