Закінчується місце на Mac? Шукаємо джерела захаращення і очищаємо систему

Незважаючи на засилля хмарних сервісів, багато хто продовжує користуватися фізичними накопичувачами на своїх комп'ютерах. Логічно, що з часом вони захламляются і їх потрібно очищати.

У цій статті ми розберемо, як знайти і видалити непотрібні дані в macOS High Sierra.


SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Зробіть аналіз системи на наявність сміття

Найпростішим інструментом для пошуку захаращення є програма Clean My Mac 3. Головним її перевагою є виявлення і видалення непомітних кеш-файлів. Дані додатків активно накопичуються в системі і з часом можуть займати кілька гігабайт. Перевірте свою macOS High Sierra на захаращеність кешем і видаліть його.

Також Clean My Mac може очистити поштові вкладення і iTunes. Крім того, додаток дозволяє відшукати великі файли, наприклад, фільми.

Додатково прочитати про цю програму можна в нашій статті про уповільнення Mac.

Налаштуйте пошту

Незважаючи на те, що пошта не здається чимось важким, в ній можуть знаходитися вагомі вкладення, які також захаращують систему. В першу чергу обмежте завантаження прикріплених до листів файлів.Якщо ви використовуєте стандартний додаток macOS High Sierra, то пройдіть в налаштування програми "Пошта", виберіть обліковий запис і вимкніть завантаження всіх вкладень.

Також обмежте максимальну кількість завантажуваних листів. Щоб це зробити, потрібно зайти в налаштування поштового аккаунта (для Gmail) і вибрати число файлів в папці IMAP.

Використовуйте інструменти macOS High Sierra

macOS High Sierra пропонує фірмовий інструментарій, який дозволить ефективно використовувати місце на диску. Щоб відкрити цю утиліту, натисніть на значок яблука в лівому верхньому кутку, виберете меню "Сховище" і далі "Керувати ... ".

Система дозволяє вивантажувати дані в iCloud, видаляти переглянуті відео в iTunes, очищати кошик і сміття. Тут же можна більш детально попрацювати з даними різних додатків, в тому числі видалити завантажені вкладення пошти.

Дивіться також:

 • Як відключити повідомлення про оновлення в macOS High Sierra?
 • Гальмує комп'ютер з macOS High Sierra. Що робити і як прискорити?
 • Очищення пам'яті на Android: перевірені і безпечні способи
 • Як закачати музику на Айфон без джейлбрейка і платних сервісів
 • Як по Wi-Fi передавати файли (з комп'ютера на комп'ютер, з комп'ютера на телефон)?
Тут же можна подивитися знаходяться на комп'ютері великі файли. Зробити це можна, вибравши вкладку "Документи" в лівій колонці.Там розташовані громіздкі файли, клікнувши на значок лупи можна дізнатися його розташування в системі.


Видаліть дублікати файлів

Найбільш неприємним мотлохом є дублікати файлів. Навіть кеш більш корисний, ніж вони. У зв'язку з цим однакові дані слід видаляти. Можна це зробити вручну, а можна, використовуючи програму Gemini. Інтерфейс програми простий і всі операції проводяться непомітно для користувача, і що не менш важливо, досить швидко.

Видаліть резервні копії iOS-пристроїв

Якщо у вас є iPhone, iPad або iPod і ви часто зберігаєте резервні копії на комп'ютері, то з часом вони будуть займати вкрай багато місця. Як правило, один бекап займає близько 1 ГБ вільного сховища. Тому слід видалити непотрібні резервні копії.

Відкрийте iTunes і перейдіть в налаштування (через меню або поєднання клавіш CMD +,)
У вкладці "Пристрої" оціните список резервних копій і видаліть при необхідності.

Використовуйте хмарні сервіси

Якщо ви виконали описані вище способи, а місця все одно не вистачає, то спробуйте використовувати зберігання в хмарі. Файли будуть розташовані в мережі, а при необхідності їх можна просто і швидко завантажити. Рекомендую використовувати iCloud, Яндекс Диск або Google Drive.У них самий доброзичливий сервіс, який якісно реалізований. Перевагою фірмового хмари від Apple є його нативної. У macOS High Sierra можна включити настройку, що зберігає всі файли з робочого столу в iCloud. Таким чином можна звільнити чимало дорогоцінних байтів.

Використовувати інтернет-технології можна не тільки для файлів, але і для мультимедіа. Для прослуховування музики зручний Apple Music, а для перегляду фільмів iTunes. Важливо, що в них реалізована потокова передача інформації, яка не буде активно захаращувати місце на диску вашого Мака.

Автор ще рекомендує:
 1. Як налаштувати безкоштовні канали на Smart TV
 2. Очищення пам'яті на Android: перевірені способи
 3. Калібрування акумулятора ноутбука
 4. Що таке UEFI і чим він кращий BIOS?
 5. Як робити бекапи Windows 10 на автоматі і навіщо це потрібно?
 6. Як прискорити завантаження Windows 10
 7. Якщо гальмує відео при перегляді онлайн

Ми розібрали основні методи боротьби з нестачею місця на Маке. Не варто забувати і те, щоб можна розширити місце в комп'ютері шляхом заміни диска на більш ємний. Або ж слід купити зовнішній накопичувач.